Switch to mobile version. Augšup

Krājkonts

Krājkonts

 • Neierobežots iemaksu un izmaksu skaits
 • Nav noteikts minimālais maksājums, un pirmā iemaksa nav obligāta
 • Iespējami automātiski pārskaitījumi no Jūsu norēķinu konta

Krājkonts ļauj Jums uzkrāt vai noguldīt līdzekļus. Tas ir beztermiņa noguldījums, kas nozīmē, ka papildināt, kā arī izņemt naudu no tā varat jebkurā brīdī. Ja naudu izņemsiet, 3 dienas iepriekš iesniedzot pieteikumu, izmaksa būs bez maksas. Savukārt, ja vēlaties izņemt naudu ātrāk (uzreiz), tiks ieturēta komisijas maksa 0,5% no izmaksājamas summas (minimāli – 1 eiro).

Krājkonta noguldījuma termiņš

Beztermiņa noguldījums, kuru iespējams papildināt.

Procentu aprēķināšana

Procentu likme ir mainīga. Procenti par uzkrājumu krājkontā tiek aprēķināti par laiku, kad nauda (sākot no 0.01 EUR) faktiski atrodas krājkontā.

Procentu izmaksa

Uzkrātos procentus Jūs varat saņemt krājkontam piesaistītā norēķinu kontā vai kā summu, kas reizi mēnesī tiek pieskaitīta krājkonta atlikumam, ja ir uzkrāti vismaz 0.10 EUR vai 0.10 USD. Ja minimālā summa mēneša laikā nav uzkrāta, tad nākamajā mēnesī to uzkrāšana turpinās. Ja izvēlaties uzkrātos procentus pievienot krājkonta atlikumam, nākamajā periodā procenti jau tiek aprēķināti no visa krājkonta atlikuma.

Krājkonta papildināšanas iespējas

Jums ir iespēja definēt limitu savam norēķinu kontam, un dienas beigās naudas līdzekļi virs limita (sākot ar 10 EUR) tiks ieskaitīti krājkontā.

Krājkontu varat  ērti papildināt, veicot pārskaitījumu SEB bankas internetbankā. Ja iemaksas krājkontā plānojat veikt regulāri un par vienādām summām, piedāvājam regulāro maksājumu. Lasīt vairāk par regulāro maksājumu.

Naudas izmaksa

Ja vēlaties pārskaitīt naudu no krājkonta bez komisijas maksas, Jums 3 kalendārās dienas iepriekš jāiesniedz pieteikums internetbankā vai jebkurā SEB bankas filiālē. Samaksājot komisijas maksu, Jūs varat saņemt naudu uzreiz – pieteikuma iesniegšanas dienā.

Noguldījuma valūta

Noguldījumus iespējams veikt EUR un USD.

Minimālā noguldījuma summa

0.01 EUR, 0.01 USD

Uzziniet vairāk par citām iespējām uzkrājumu veidošanai:

Saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" kopš 2010. gada 1. janvāra ar nodokli tiek aplikti privātpersonu ienākumi no kapitāla (tajā skaitā arī procentu ienākumi, kas gūti no noguldījuma krājkontā), tādēļ vēlamies paskaidrot, kā notiek minētā nodokļa iekasēšana.

Saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" valsts iekasē nodokli 20% apmērā no krājkontā gūtajiem peļņas procentiem. Nodoklis tiek iekasēts nevis no visas depozīta summas, bet tikai no  gūtās peļņas.

Likumā ir noteikts, ka nodoklis par ienākumiem no depozītu procentiem ir jāmaksā ienākumu gūšanas dienā, proti, procentu izmaksas brīdī un par nodokļa iekasēšanu ir atbildīgs konkrētā ienākuma izmaksātājs, t. i., banka. Tātad - Jūs varat plānot tikai sava noguldījuma veikšanu vai saņemšanu. SEB banka automātiski ieturēs nodokli procentu izmaksas brīdī.

Latvijas Republikas Noguldījumu garantiju likums paredz garantēto atlīdzību noguldījuma apmērā (bet ne vairāk kā 100 000 EUR) vienam noguldītājam, ja noguldījums nav pieejams.  Papildu atlīdzība līdz 200 000 EUR  iespējama par šādiem privātpersonas noguldījumiem triju mēnešu laikā kopš dienas, kad veikts sākotnējais noguldījums:

 1. naudas summas no darījumiem ar personai piederošu dzīvošanai paredzētu nekustamo īpašumu;
 2. personai izmaksāti sociālie pabalsti, kompensācijas un normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos citiem sociāliem mērķiem paredzēti noguldījumi;
 3. kompensācija par krimināla rakstura kaitējumu vai personas nepatiesu notiesāšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Ja noguldītājam ir vairāki garantētie noguldījumi, tos summē un uzskata par vienu garantēto noguldījumu.

Garantēto atlīdzību izmaksā tikai tiem noguldītājiem, kuru prasību atzinis likvidators vai administrators. Noguldījumu nepieejamības gadījums iestājas ar tiesas nolēmumu par kredītiestādes maksātnespēju un bankrota procedūras uzsākšanu. Garantētā atlīdzība netiek izmaksāta par atsevišķu, likumā noteiktu klientu noguldījumiem, piemēram, finanšu iestāžu, ar kredītiestādi saistītu personu, to radinieku u.c. noguldījumiem.

Pamatinformācija par valsts garantēto noguldījumu aizsardzību
Noguldījumu garantiju likums

  Spēkā no Spēkā līdz
Krājkonta līguma noteikumi
22.07.2019
Spēkā esošs
Regulāro maksājumu uzdevuma līguma noteikumi
13.02.2017
Spēkā esošs
Norēķinu konta līguma noteikumi
15.08.2017
Spēkā esošs
Vispārējie darījumu noteikumi
03.01.2020
Spēkā esošs
Kredītpārvedumu noteikumi
03.01.2020
Spēkā esošs
Privātuma politika (iepriekš Datu apstrādes principi)
03.01.2020
Spēkā esošs

Cenrādis:

Arhīvs

  Spēkā no Spēkā līdz
Vispārējie darījumu noteikumi
08.01.2019
02.01.2020
Kredītpārvedumu noteikumi
13.01.2018
02.01.2020
Privātuma politika (iepriekš Datu apstrādes principi)
08.01.2019
02.01.2020

Gada procentu likmes par naudas glabāšanu Krājkontā

Minimālais atlikums procentu saņemšanai - 0.01 EUR, 0.01 USD

  EUR USD
Standarta likme 0,05%  0,05% 

Procentu likmes ir spēkā no 06.01.2021

Pakalpojums Cena

Naudas pārskaitīšana uz Krājkontu no Norēķinu konta, vai skaidras naudas iemaksa filiālē

Naudas pārskaitīšana no Norēķinu konta un ieskaitīšana skaidrā naudā uz Krājkontu saskaņā ar Vienotā pakalpojumu cenrāža sadaļu "Maksājumi" un “Skaidras naudas darījumi

Naudas pārskaitīšana no Krājkonta

Iepriekš iesniedzot pieteikumu Internetbankā vai Filiālē EUR vai USD
(Pieteikums naudas pārskaitīšanai ir jāiesniedz 3 kalendārās dienas iepriekš)
Bez maksas
Iepriekš neiesniedzot pieteikumu Internetbankā vai Filiālē EUR vai USD 0,5%, min. 1.00 EUR 

 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.