Mainīt valodu:

Ja uzkrājumu veido darba devējs

Paragraphs

Uzkrājums, ko Jums veido Jūsu darba devējs, nodrošinās papildu finanšu līdzekļus pensijas gados. Tas ir Jūsu īpašums, ko varat papildināt arī ar personīgi veiktām iemaksām un kura apjomam varat regulāri sekot līdzi SEB internetbankā.

Ja jūsu darba devējs jau veido pensiju 3. līmeņa uzkrājumu, jums ir izdevīgi papildus tam palielināt uzkrājumu ar individuālajām iemaksām. Veikt individuālās iemaksas ir vienkārši un ērti: noslēdziet pensiju 3. līmeņa individuālās dalības līgumu SEB internetbankā un papildiniet uzkrājumu ar Jūsu izvēlētu summu.

Aprēķiniet, cik varat iemaksāt papildus, lai pilnībā izmantotu nodokļu atvieglojumus

Nodokļu atvieglojumu limits kopā ar darba devēja iemaksām ir 20% no jūsu gada bruto darba samaksas. Darba devējs var iemaksāt Jūsu pensiju 3. līmenī līdz pat 10% no Jūsu bruto gada samaksas un vēl 10% varat iemaksāt individuāli, bet kopējā individuālo iemaksu summa gada laikā nevar pārsniegt 4 000 EUR.

Pensiju 3. līmeņa uzkrājums, kuru līdz šim jūsu labā ir veidojis darba devējs, ir jūsu īpašums arī tad, kad esat pārtraucis darba attiecības.

Izbeidzot darba attiecības, Jūs varat SEB bankas internetbankā vai klientu apkalpošanas vietās noslēgt individuālās dalības līgumu un pēc savas izvēles turpināt papildināt savu uzkrājumu ar individuālām iemaksām. Jūs varat arī vienoties ar jauno darba devēju par iemaksu veikšanu jūsu uzkrājumā.

Noslēgt līgumu internetbankā