Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 10.09.2019
apdrošināšana | dzīvības apdrošināšana

Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

Iespējas, kā izveidot finansiālās drošības spilvenu sev un saviem tuviniekiem ir dažādas, viena no tām – apdrošināšana. Tā kā apdrošināšanas veidi ir dažādi, nereti rodas jautājumi – kā izvēlēties sev piemērotāko un kā tad īsti atšķiras dzīvības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana? Kādos gadījumos ir iespējams saņemt kompensāciju un vai ir vērts iegādāties abus apdrošināšanas veidus?

Dzīvības apdrošināšana – drošība tuviniekiem

Dzīvības apdrošināšanas mērķis ir Jūsu tuvinieku finansiālā aizsardzība. Apdrošinot dzīvību, iespējams nodrošināt, ka nāves gadījumā tuvinieki vai jebkura cita persona, kura apdrošināšanas līgumā norādīta kā labuma guvējs, saņems apdrošinājuma summu.

Šī nauda ir pieejama ātri, jo, lai to saņemtu, nav jāgaida līdz noslēgsies mantošanas process – personai, kura norādīta kā labuma guvējs, apdrošināšanas atlīdzība tiks izmaksāta 5 darba dienu laikā pēc visu dokumentu iesniegšanas. Dzīvības apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta neatkarīgi no tā, vai cilvēks gājis bojā nelaimes gadījumā vai dzīvību zaudējis slimības dēļ.

Lai tuviniekiem būtu iespējams ne vien apmaksāt neparedzētos izdevumus, bet arī pielāgoties jaunajai situācijai, ieteicams izvēlēties tādu apdrošinājuma summu, kas pielīdzināma 1 līdz 3 gadu ienākumiem. Apdrošinājuma summu, kas pielīdzināma 1 gada ienākumiem, ieteicams izvēlēties cilvēkiem, kuri ir ģimenes apgādnieki. Turpretim apdrošinājuma summu, kas pielīdzināma 3 gadu ienākumiem, īpaši ieteicams izvēlēties cilvēkiem, kuru ir ģimenes apgādnieki un kuri ģimenē aug nepilngadīgi bērni.

Par apdrošināšanas līguma ilgumu, apdrošinājuma summu un personām, kas, notiekot nelaimei, saņems šo summu, iespējams vienoties līguma noformēšana laikā.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana – finansiālais atbalsts pēc negadījuma

Pretēji dzīvības apdrošināšanai, kas Jums ļauj izveidot drošības spilvenu tuviniekiem, nelaimes gadījumu apdrošināšana nodrošinās finansiālu atbalstu Jums pašam. Tās mērķis ir kompensēt ienākumus, kurus nav iespējams gūt laikā, kad tiek dziedēts negadījumā gūts savainojums.

Tiesa, polisē iekļaujot segumu “Nāve nelaimes gadījumā”, iespējams nodrošināt, ka gadījumā, ja apdrošinātā persona negadījumā zaudē dzīvību, persona, kura norādīta kā labuma guvējs, saņems apdrošinājuma summu. Atšķirībā no dzīvības apdrošināšanas šis segums neparedz kompensācijas izmaksu gadījumā, ja dzīvība zaudēta slimības dēļ.

Piemērs: Apdrošināšanas veidu atšķirības

  Nāvējoša sirdstrieka Nāve nelaimes gadījumā Negadījumā zaudēta dzirde
Dzīvības apdrošināšana Saņems atlīdzību Saņems atlīdzību Atlīdzība nepienākas
Nelaimes gadījuma apdrošināšana (smaga trauma) Atlīdzība nepienākas Atlīdzība nepienākas Saņems atlīdzību
Nāve nelaimes gadījumā Atlīdzība nepienākas Saņems atlīdzību Atlīdzība nepienākas

Uzzināt vairāk par personīgo apdrošināšanu.

Kādu apdrošināšanu izvēlēties?

Pirms apdrošināšanas iegādes nepieciešams izsvērt, kādus riskus vēlaties apdrošināt, proti, vai vēlaties parūpēties par savu vai savu tuvinieku finansiālo drošību neparedzētos notikumos. Apdrošināšanas veidus iespējams kombinēt, tādējādi veidojot finansiālo drošības spilvenu, kas pasargās dažādos gadījumos.

Lai saprastu, kādus riskus nepieciešams apdrošināt, ieteicams izvērtēt savu dzīves stilu, ieradumus, profesijas specifiku. Tāpat jāņem vērā vecums – jo jaunāks apdrošināšanas ņēmējs, jo lētāka būs dzīvības apdrošināšana.

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.

 • Apdrošināšana - 30.09.2019

  Dzīvības apdrošināšanai nekad nav par agru

  Dzīvības apdrošināšanai nekad nav par agru

  Kamēr esam jauni un veseli, mēs daudz nedomājam par neparedzamām dzīves situācijām, tomēr tas ir īstais brīdis, lai sev un savai ģimenei nodrošinātu finansiālu aizsardzību nākotnē.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 12.01.2019

  Vai ģimenes drošība iespējama bez apdrošināšanas?

  Vai ģimenes drošība iespējama bez apdrošināšanas?

  Vērtību skala katram no mums ir atšķirīga. Kādam svarīgāks būs jaunākais sporta auto, citam – nemitīgi ceļojumi un ballītes. Taču gandrīz ikviens piekritīs, ka ģimene vērtību skalā ir augstāk par mantiskām vērtībām. Kā parūpēties par savas ģimenes labklājību?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.