Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 03.07.2020
dzīvības apdrošināšana

Kā apdrošināšana var palīdzēt pasargāt savus tuvākos?

Kā apdrošināšana var palīdzēt pasargāt savus tuvākos?

Mūsdienās ģimenēs nereti vairs nevar runāt par vienu apgādnieku, kurš rūpējas par ģimenes budžetu. Ir labi nebūt atkarīgiem no viena ģimenes locekļa ienākumiem, taču vienlaikus tas bieži vien arī nozīmē, ka ikviena pienesums ir no svara. Tādēļ ir svarīgi nodrošināties, lai gadījumā, ja kāds no pelnītājiem uz laiku vai pilnībā zaudētu iespēju strādāt, ģimene nenonāktu finansiāli sarežģītā situācijā.

Ietekmi uz ģimenes budžetu var radīt dažādi neplānoti, nepatīkami notikumi, gan tādi, kuru dēļ strādāt nav iespējams vien īsu laiku, gan tādi, kuru sekas ir smagākas. Viens no pirmajiem jautājumiem, ko vērts sev uzdot, domājot par to, vai jūsu ģimene ir gatava šādiem gadījumiem: “Vai Jūsu bērnam būtu pietiekami daudz līdzekļu patstāvīgas dzīves uzsākšanai, ja zaudētu Jūsu finansiālo atbalstu?” Atbildi varētu būt sarežģītāk rast gadījumā, ja ģimenē aug mazi bērni, jo līdz patstāvīgai dzīvei viņiem vēl tāls ceļš ejams. Tādā gadījumā vērts izsvērt vēl kādu jautājumu: ‘’Cik ilgā laikā dzīvesbiedrs varētu pielāgoties jaunajai situācijai?’’

Lai gan ikkatram dzīves apstākļi ir atšķirīgi, mūsu eksperti aplēsuši, ka, lai pielāgotos pēkšņai situācijas maiņai, nenonākot būtiskās finansiālās grūtībās, ir nepieciešams aizstāt zudušos ienākumus 1 līdz 3 gadu apmērā. Taču, kā saprast, cik liela summa varētu būt nepieciešama tieši Jūsu ģimenei?

Lai to aplēstu, ieteicams ņemt vērā ne tikai ģimenes lielumu, bet arī kredītsaistības, ieradumus un dzīves stilu. Iespējams, veicot aprēķinus, var rasties sajūta, ka tā ir visnotaļ liela summa, kuras iekrāšana var prasīt ilgu laiku.

No uzkrājumiem neatkarīgs drošības spilvens

Tā kā uzkrājumu veidošana prasa laiku, un ne vienmēr tiem iespējams novirzīt tik daudz, cik vēlētos, ir vērts apsvērt arī citas iespējas, kas var palīdzēt finansiāli pasargāt ģimeni negaidītās situācijās. Piemēram, apdrošinot dzīvību, jums ir iespēja izvēlēties tādu apdrošinājuma summu, kas būtu līdzvērtīga viena vai vairāku gadu ienākumiem.

Iespējams, tik pat nozīmīga kā finansiālās drošības sajūta, ir dzīvības apdrošināšanas spēja radīt sirdsmieru un pārliecību, ka ar ģimenes finansēm viss būs kārtībā arī gadījumā, ja nevarēsiet būt tai blakus. Ņemot vērā, ka lēmumus par dzīvības apdrošināšanu ir ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izpētes, esam sagatavojuši piecu populārāko mītu un atbilžu apkopojumu.

Ar apdrošināšanas palīdzību iespējams parūpēties arī par finansiālo drošību situācijās, kad nav iespējams gūt ienākumus slimības vai savainojuma dēļ. Piemēram, kritiskās saslimšanas vai smagu traumu apdrošināšana var noderēt rehabilitācijas laikā, ļaujot veltīt spēkus atlabšanai, nevis raizēm par ienākumiem. Par to vairāk iespējams uzzināt šeit.

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.

 • Apdrošināšana - 05.09.2019

  Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

  Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

  “Dzīvības apdrošināšana ir dārga” un “esmu par jaunu, lai par to domātu” ir divi  populāri, taču aplami mīti par dzīvības apdrošināšanu, kurus apdrošināšanas speciālistiem nākas dzirdēt ļoti bieži. Ņemot vērā, ka lēmumus par dzīvības apdrošināšanu ir ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izpētes, piedāvājam četru populārāko mītu un atbilžu apkopojumu.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 29.05.2020

  Ikdienas paradumi, kas palīdz uzturēt labu veselību

  Ikdienas paradumi, kas palīdz uzturēt labu veselību

  Lai gan ik dienā nelabprāt domājam par dažādām slimībām vai negadījumiem, statistika par sabiedrības veselibu ļauj mums izprast kopējo situāciju Latvijā. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati, katrs otrais nāves gadījums Latvijā saistīts ar sirds un asinsvadu saslimšanām, bet 2018. gadā tikai 5% no visiem aizgājējiem dzīvību zaudējuši ārēju cēloņu dēļ*.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.