Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 29.05.2020
dzīvības apdrošināšana | veselība | dzīvība

Ikdienas paradumi, kas palīdz uzturēt labu veselību

Ikdienas paradumi, kas palīdz uzturēt labu veselību

Lai gan ik dienā nelabprāt domājam par dažādām slimībām vai negadījumiem, statistika par sabiedrības veselibu ļauj mums izprast kopējo situāciju Latvijā. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati, katrs otrais nāves gadījums Latvijā saistīts ar sirds un asinsvadu saslimšanām, bet 2018. gadā tikai 5% no visiem aizgājējiem dzīvību zaudējuši ārēju cēloņu dēļ*.

Biedējošo skaitļu mērķis nav satraukt, bet gan vairot izpratni – nelaimes gadījumi un slimības var piemeklēt, neatkarīgi no tā vai persona strādā bīstamā darba nozarē vai birojā, gūst prieku no riskanta hobija vai tamborēšanas. Jo vairāk zinām, jo labāk varam sagatavoties negaidītiem dzīves notikumiem.

Nelaimes gadījumi notiek un notiks, taču ko iespējams darīt, lai vairotu sirdsmieru un veselību jau šodien?

1. Samaziniet stresu un izvairieties no vairāku darbu veikšanas vienlaicīgi.

Vairāki pētījumi liecina, ka pastāvīgs stress, pārslodze un vairāku darbu veikšana vienlaikus var būt kaitīga veselībai, vājinot imūnsistēmu un saasinot visas esošās veselības problēmas. Tāpat cilvēki ir vairāk pakļauti nelaimes gadījumu riskam tad, kad uzmanība ir novērsta.

2. Atrodiet piemērotākās fiziskās aktivitātes labas veselības saglabāšanai.

Piecu minūšu stiepšanās vingrinājumi var uzlabot dienu un būt sākums fizisko aktivitāšu pārvēršanai ieradumā. Fizioterapeitiem ir teiciens „kustības ieeļļo”, kas nozīmē, ka ķermeņa izkustināšana ‘’ieeļļo’’ jūsu locītavas, muskuļus, kaulus un orgānus. Kustības ir labas nervu sistēmai un uzlabo asiņu piegādi smadzenēm, tāpēc kustību laikā rodas labas idejas un risinājumi.

3. Regulāri pārbaudiet savu veselību.

Ir tik cilvēciski izvairīties no došanās pie ārsta, jo pastāv iespēja, ka varētu tikt atklāta kāda veselības problēma. Tomēr regulāras veselības pārbaudes ir izšķirošas, lai savlaicīgi atklātu saslimšanu un risinātu ar to saistītās problēmas. Mūsdienās ir iespējams vienkāršākos veselības testus veikt arī mājās, savukārt medicīnas laboratorijas piedāvā visaptverošu veselības pārbaužu komplektus.

4. Piešķiriet sev un saviem mīļajiem materiālās drošības sajūtu, izmantojot dzīvības apdrošināšanu.

Apdrošināšana tiešā veidā nenovērš nelaimes gadījumus, bet sniedz miera sajūtu. Pārliecību, ka gadījumā, ja notiek kas tāds, kas izraisa ilgstošu darba nespēju, būs iespējams koncentrēties uz atveseļošanos no traumas, neuztraucoties par savas ģimenes finansiālo drošību. Dzīvības apdrošināšana galvenokārt ir paredzēta kā finanšu drošības spilvens apdrošinātās personas ģimenes locekļiem gadījumā, ja ar apdrošināto notiek vissliktākais.

*Avots: Slimību profilakses un kontroles centrs

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.


 • Apdrošināšana - 10.09.2019

  Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

  Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

  Iespējas izveidot finansiālās drošības spilvenu sev un saviem tuviniekiem ir dažādas, viena no tām – apdrošināšana. Tā kā apdrošināšanas veidi ir dažādi, nereti rodas jautājumi – kā izvēlēties sev piemērotāko un kā tad īsti atšķiras dzīvības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana? Kādos gadījumos ir iespējams saņemt kompensāciju un vai ir vērts iegādāties abus apdrošināšanas veidus?

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 18.05.2020

  Dzīvības apdrošināšana – rūpju apliecinājums tuviniekiem

  Dzīvības apdrošināšana – rūpju apliecinājums tuviniekiem

  Dzīvības apdrošināšana ir labs veids, kā saviem ģimenes locekļiem apliecināt, ka vēlaties par viņiem parūpēties jebkurā situācijā. Nereti jau tikai apziņa vien, ka jums ir dzīvības apdrošināšana, rada miera sajūtu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.