Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 30.09.2019
dzīvības apdrošināšana | dzīvība

Dzīvības apdrošināšanai nekad nav par agru

Dzīvības apdrošināšanai nekad nav par agru

Kamēr esam jauni un veseli, mēs daudz nedomājam par neparedzamām dzīves situācijām, tomēr tas ir īstais brīdis, lai sev un savai ģimenei nodrošinātu finansiālu aizsardzību nākotnē.

„Esmu par jaunu, lai par to domātu,” ir pati izplatītākā atbilde, kādu nākas dzirdēt, runājot par dzīvības apdrošināšanu. Patiesībā dzīvības apdrošināšana vispieejamākā un lētākā ir tieši jaunībā – maksa par apdrošināšanu ir mazāka nekā brieduma gados vai  laikā, kad jau radušās veselības problēmas.

Baudi dzīvi, kamēr esi jauns?

Tieši darba dzīves sākumā cilvēkam bieži vien nav papildu iekrājumu neparedzētiem gadījumiem, kas uz laiku liedz iespēju strādāt un nopelnīt sev iztiku. „Par dzīvības apdrošināšanu, tāpat kā par automobiļa un mājokļa apdrošināšanu ir jādomā, kamēr pēc tās vēl nav radusies vajadzība,” saka SEB dzīvības apdrošināšanas vadītāja Kristīne Lomanovska.

Viens no populāriem mītiem ir, ka dzīvības apdrošināšana ir dārga. Proti, bieži vien cilvēki uzskata, ka apdrošināšana viņiem izmaksās vairāk nekā tā faktiski maksā. Jāņem vērā, ka apdrošināšanas maksājuma apmērs ir atkarīgs no apdrošinātās personas vecuma, veselības stāvokļa un apdrošinājuma summas.

„Dzīvības apdrošināšana sniedz pārliecības sajūtu no pirmās dienas – nāves gadījumā tuviniekiem tiks izmaksāta atlīdzība,” skaidro Kristīne Lomanovska. „Tajā pašā laikā, ja tiek krāti līdzekļi, tad nāksies gaidīt, līdz uzkrājumu apjoms sasniegs tādu summu, kas palīdzēs tikt galā ar neparedzētām grūtībām.”

Kā tas notiek

Kad cilvēks ir izlēmis, ka vēlas apdrošināt savu dzīvību, rodas nākamais jautājums – par kādu summu? Kā saka Kristīne Lomanovska, katrs gadījums ir individuāls. Piemēram, daudzi izvēlas summu, kas atbilst gada algas apmēram. Tādējādi iespējams nodrošināt, ka zaudējot apgādnieku, ģimenei būs līdzekļi un laiks, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem.
„Ja cilvēkam ir kredītsaistības, vēlams apdrošināties par summu, kas nepieciešamības gadījumā varētu segt kredītus,” piebilst SEB Dzīvības apdrošināšana vadītāja.

Dzīvības apdrošināšana paredz apdrošināšanas atlīdzības izmaksu labuma guvējam klienta nāves gadījumā. Līgumā iespējams norādīt vienu vai vairākus labuma guvējus un viņiem pienākošos atlīdzības daļu nāves gadījumā. Ja notiek ļaunākais, tuvinieki saņems atlīdzību, kas nodrošinās finansiālu atbalstu grūtā brīdī un palīdzēs segt neatliekamus ikdienas tēriņus. Turklāt viņiem nevajadzēs kārtot ar mantojumu saistītas formalitātes, un apdrošināšanas atlīdzība tiks izmaksāta 5 darba dienu laikā pēc visu dokumentu iesniegšanas.

Dzīvības apdrošināšana tāpat kā nelaimes gadījumu apdrošināšana ir daļa no Personīgās apdrošināšanas, kurā kopumā ietilpst 9 dažādi apdrošināšanas segumi. Personīgo apdrošināšanu var salīdzināt ar lietussargu zem kura var palikt to, ko vēlaties pasargāt. Piemēram, ja svarīgi parūpēties par ģimenes finansiālo aizsardzību, iespējams iegādāties dzīvības apdrošināšanu. Savukārt, lai saņemtu finansiālo palīdzību negaidītu un nopietnu veselības sarežģījumu gadījumā, iespējams apdrošināt tādus riskus kā smagas traumas un kritisko saslimšanu.

Šos apdrošināšanas segumus iespējams gan iegādāties atsevišķi, gan kombinēt, izveidojot tieši tādu komplektu, kāds piemērots jūsu vajadzībām.

Piemērs: Apdrošināšanas cenas izmaiņas atkarībā no apdrošinātās personas vecuma

Apdrošināšanas veids Ikmēneša maksājums 30 gadu vecumā Ikmēneša maksājums 40 gadu vecumā
Dzīvības apdrošināšana (apdrošinātā summa 10 000 eiro): 2.08 eiro 4.05 eiro
Smaga trauma (apdrošinājuma summa 30 000 eiro): 2.94 eiro 2.94 eiro
Ikmēneša maksājums kopā: 5.02 eiro 6.99 eiro

*Norādītais apdrošināšanas maksājums ir indikatīvs un var mainīties riska novērtējuma rezultātā.

Uzzināt vairāk par personīgo apdrošināšanu.

Uzkrājums - pamats Jūsu finansiālajai neatkarībai

Krāšana ir sens cilvēku paradums, kas sniedz drošības un stabilitātes sajūtu. Sāciet veidot uzkrājumu SEB, izmantojot nodokļu atvieglojumu sniegtās iespējas. Jums atliek vien izvēlēties - veidot uzkrājumu vecumdienām vai tuvākai nākotnei.

 • Apdrošināšana - 10.09.2019

  Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

  Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

  Iespējas izveidot finansiālās drošības spilvenu sev un saviem tuviniekiem ir dažādas, viena no tām – apdrošināšana. Tā kā apdrošināšanas veidi ir dažādi, nereti rodas jautājumi – kā izvēlēties sev piemērotāko un kā tad īsti atšķiras dzīvības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana? Kādos gadījumos ir iespējams saņemt kompensāciju un vai ir vērts iegādāties abus apdrošināšanas veidus?

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 05.09.2019

  Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

  Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

  “Dzīvības apdrošināšana ir dārga” un “esmu par jaunu, lai par to domātu” ir divi  populāri, taču aplami mīti par dzīvības apdrošināšanu, kurus apdrošināšanas speciālistiem nākas dzirdēt ļoti bieži. Ņemot vērā, ka lēmumus par dzīvības apdrošināšanu ir ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izpētes, piedāvājam četru populārāko mītu un atbilžu apkopojumu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.