Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 18.05.2020
dzīvības apdrošināšana | dzīvība

Dzīvības apdrošināšana – rūpju apliecinājums tuviniekiem

Dzīvības apdrošināšana – rūpju apliecinājums tuviniekiem

Dzīvības apdrošināšana ir labs veids, kā saviem ģimenes locekļiem apliecināt, ka vēlaties par viņiem parūpēties jebkurā situācijā. Nereti jau tikai apziņa vien, ka jums ir dzīvības apdrošināšana, rada miera sajūtu.

Apdrošinot īpašumu, mēs nevilcināmies, jo zinām, ka šāda apdrošināšana var noderēt. Turpretim dzīvības apdrošināšana nedaudz atšķiras, jo ir ļoti cilvēciski domāt, ka ar mums nekas slikts nenotiks. Diemžēl dzīves laikā tomēr gadās dažādi pagriezieni, līkloči un dažreiz arī negadījumi. Tāpēc ir patīkami, ja izdodas atrast veidu, kas ļauj nesatraukties par ģimenes finansiālo labklājību.

“Esmu jauna, vesela un man ir bērni. Tieši viņu dēļ es noslēdzu dzīvības apdrošināšanas līgumu,” stāsta Ausma, trīs bērnu māte. “Es par to maksāju apmēram 10 eiro mēnesī, kas nav daudz. Tajā pašā laikā es varu neuztraukties, jo, pat ja ar mani notiks nelaimes gadījums, mana ģimene kādu laiku finansiāli tiks galā.”

Dzīvības apdrošināšana visiem ģimenes locekļiem

Diezgan bieži sievietes vairāk uztraucas par savas ģimenes drošību. Mārtiņš, divus gadus veca bērna tēvs, atzīst, ka viņa sieva ieteica viņam iegādāties dzīvības apdrošināšanu. “Viņa bija noslēgusi dzīvības apdrošināšanas līgumu un pārrunājusi šo jautājumu ar apdrošināšanas konsultantu. Pēc tam viņa ieradās mājās ļoti nopietnā noskaņojumā. Viņa teica, ka arī man it jāiegādājas dzīvības apdrošināšana. Es tiešām nevarēju viņai iebilst,’’ smejas Mārtiņš, “manai sievai, protams, bija taisnība, jo mums ir lielas saistības, tāpēc mūsu abu ienākumi ir ļoti svarīgi ģimenes budžetam. Ja kaut kas notiktu ar kādu no mums, ģimene nonāktu finansiāli grūtā situācijā.”

Vislabākais risinājums ir apdrošināt visu ģimenes locekļu dzīvības. Ir vērts domāt iespējami pragmatiskāk un pajautāt, kā ģimene tiktu galā, ja ar jums notiktu vissliktākais. Sāpīgi iedomāties, ka pēc jau tā liela zaudējuma ģimenei būtu jāsaskaras arī ar finansiālām grūtībām vai pat īpašuma zaudēšanu. Protams, apdrošināšanas pabalsts neaizstāj zaudēto tuvinieku, taču tas vismaz uz laiku mazina finansiālas problēmas.

Ko es atstāšu savai ģimenei?

Ausma ir ļoti dzīvespriecīga un bezrūpīga: "Es nedomāju par vissliktākajām lietām, kas var notikt dzīvē. Lai notiek, kas notikdams! Tomēr es jūtu lielu atbildību pret savu ģimeni un nevēlos, lai viņi kaut kādā veidā ciestu manis dēļ. Ar apdrošināšanas atlīdzību viņi kādu laiku varētu iztikt.”

Par dzīvības apdrošināšanu noteikti ir vērts padomāt, ja ir finansiālas saistības, jo saistības manto tuvinieki. Ir vērts apsvērt, vai bērni un vecāki spētu tikt galā ar aizņēmumu un līzingu saistībām. Apdrošināšanas atlīdzība šādā situācijā var izrādīties ļoti noderīga.

Savukārt Mārtiņš uzsver vēl vienu svarīgu dzīvības apdrošināšanas aspektu – drošības apziņu. “Apdrošinot savu dzīvību, es saviem mīļajiem apliecinu, ka es par viņiem ļoti rūpējos un domāju par to, kā viņi spēs tikt galā gadījumā, ja pats nevarēšu par viņiem parūpēties. To zinot, jūtos labi – tas ļauj man un manai sievai justies droši. Mēs zinām, ka esam paveikuši savu pienākumu, lai būtu droši, ka jebkurā situācijā viss būs kārtībā.”

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.

 • Apdrošināšana - 10.09.2019

  Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

  Kā atšķiras dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

  Iespējas izveidot finansiālās drošības spilvenu sev un saviem tuviniekiem ir dažādas, viena no tām – apdrošināšana. Tā kā apdrošināšanas veidi ir dažādi, nereti rodas jautājumi – kā izvēlēties sev piemērotāko un kā tad īsti atšķiras dzīvības apdrošināšana un nelaimes gadījumu apdrošināšana? Kādos gadījumos ir iespējams saņemt kompensāciju un vai ir vērts iegādāties abus apdrošināšanas veidus?

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 05.09.2019

  Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

  Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

  “Dzīvības apdrošināšana ir dārga” un “esmu par jaunu, lai par to domātu” ir divi  populāri, taču aplami mīti par dzīvības apdrošināšanu, kurus apdrošināšanas speciālistiem nākas dzirdēt ļoti bieži. Ņemot vērā, ka lēmumus par dzīvības apdrošināšanu ir ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izpētes, piedāvājam četru populārāko mītu un atbilžu apkopojumu.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.