Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 05.09.2019
dzīvības apdrošināšana

Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

Četri mīti par dzīvības apdrošināšanu

“Dzīvības apdrošināšana ir dārga” un “esmu par jaunu, lai par to domātu” ir divi  populāri, taču aplami mīti par dzīvības apdrošināšanu, kurus apdrošināšanas speciālistiem nākas dzirdēt ļoti bieži. Ņemot vērā, ka lēmumus par dzīvības apdrošināšanu ir ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izpētes, piedāvājam četru populārāko mītu un atbilžu apkopojumu.

Pirmais mīts:  esmu par jaunu, lai par to domātu

Patiesībā dzīvības apdrošināšanu īpaši izdevīgi iegādāties tieši jaunībā, jo tad tā ir lētāka nekā cilvēkiem brieduma gados. Turklāt nereti jauniem cilvēkiem vēl nav papildu uzkrājumu vai tā saucamā finanšu drošības spilvena, kas negaidītā situācijā nodrošinātu finansiālu atbalstu tuviniekiem.

Piemērs: Dzīvības apdrošināšanas cenas izmaiņas atkarībā no apdrošinātās personas vecuma*

  30 gadu vecumā 40 gadu vecumā

Ikmēneša ienākumi

800 eiro 800 eiro
Dzīvības apdrošinājuma summa 9 600 eiro 9 600 eiro
Ikmēneša maksājums par dzīvības apdrošināšanu 2 eiro mēnesī 3.89 eiro mēnesī

Domājot par dzīvības apdrošināšanu, ieteicams izvērtēt savus ieradumus, dzīves stilu un profesijas īpatnības, kas nosaka riskus, ko būtu nepieciešams apdrošināt. Piemēram, ugunsdzēsējiem, jūrniekiem un policistiem polisē iekļaujamie riski būs citādi nekā grāmatvedim, mārketinga speciālistam vai arhitektam. Arī brīvā laika nodarbes ir atšķirīgas – kalnos kāpšana vai snovbords ietver daudz lielāku negadījumu varbūtību nekā rokdarbi vai klavierspēle. Arī katra cilvēka veselības stāvoklis, piemēram, izteikts liekais svars, paaugstināts asinsspiediens vai astma, var ietekmēt maksu par apdrošināšanu.

Otrais mīts: dzīvības apdrošināšana ir dārga

Daudzi atzīst, ka labprāt iegūtu sirdsmieru un izvēlētos dzīvības apdrošināšanu, tomēr, viņuprāt, tas ir dārgi. Proti, nereti cilvēki uzskata, ka apdrošināšana izmaksā vairāk nekā tā faktiski maksā.

Apdrošināšanas maksājuma apmēru ir iespējams ietekmēt, jo tas nav atkarīgs tikai no apdrošinātā vecuma un veselības stāvokļa, bet arī apdrošinājuma summas. Jo lielāku summu izvēlēsities, jo lielāku finansiālo drošības spilvenu radīsiet saviem tuviniekiem. Ieteicams individuāli izvērtēt dzīvības apdrošinājuma summas apmēru atkarībā no dzīvesveida, finansiālajām iespējām, apgādājamo – bērnu, dzīvesbiedra, vecāku – vajadzībām. Tāpat jāņem vērā kredītsaistību apjoms.

Lai uzzinātu, cik maksās tieši jūsu vajadzībām piemērota dzīvības apdrošināšana, iespējams pieteikties konsultācijai vai aprēķināt to pašam kalkulatorā šeit.

Trešais mīts: ne visiem vajag dzīvības apdrošināšanu

Tam var piekrist, ja runājam par cilvēkiem ar ievērojamiem ienākumiem, uzkrājumiem, pilnībā bez parādsaistībām un bez apgādībā esošām personām. Proti, ja viņu uzkrājumu apjoms var segt jebkādus neparedzētu nelaimes gadījumu rezultātā radušos izdevumus, ārstēšanās vai bēru izdevumus un ja pēc nāves nepaliek apgādājamās personas vai nenosegtas kredītsaistības, tad dzīvības apdrošināšana tiešām var arī nebūt nepieciešama.

Ceturtais mīts: labāk naudu uzkrāt, nevis pirkt dzīvības apdrošināšanu

Dzīvības apdrošināšana sniedz drošības sajūtu jau no pirmās apdrošināšanas dienas – nāves gadījumā tuvinieki saņems atlīdzības izmaksu. Uzkrājot vai ieguldot ir jāpaiet ilgam laikam, lai uzkrājumu apjoms sasniegtu tādu apmēru, lai ar to varētu rēķināties nebaltās dienās.

*Norādītais apdrošināšanas maksājums ir indikatīvs un var mainīties riska novērtējuma rezultātā. Apdrošināšanas maksājums var mainīties līguma darbības laikā.

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.

 • Apdrošināšana - 14.09.2018

  Aprēķināt apdrošināšanas izmaksas var arī datorā

  Cilvēkus, kas nekad nav izmantojuši apdrošināšanas pakalpojumus, esam dzirdējuši sakām, ka ar viņiem līdz šim nekas nelāgs nav atgadījies un arī turpmāk viss būs kārtībā, tomēr ne mazums ir arī tādu, kuri ir piedzīvojuši sāpīgus zaudējumus. 

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 18.07.2017

  Mīti un patiesība par mājokļa apdrošināšanu

  Mīti un patiesība par mājokļa apdrošināšanu

  Apdrošinātāju statistika liecina, ka ik gadu Latvijā vairākus simtus mājokļu skar negadījumi, kuru dēļ īpašniekiem rodas būtiski zaudējumi, – šā gada trijos mēnešos vien atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā pieci miljoni eiro*.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.