Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 20.03.2020
dzīvības apdrošināšana | koronavīruss

Aktuālie jautājumi par apdrošināšanu Covid-19 pandēmijas laikā

Covid-19 vīrusa ietekme šobrīd jūtama ļoti daudzās nozarēs, sākot no veselības un globālās ekonomikas un beidzot ar katra individuālo drošības sajūtu. Tā kā daudzi mūsu klienti ir norūpējušies ne tikai par savu veselību, bet arī finansiālo drošību, esam apkopojuši un atbildējuši uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par dzīvības apdrošināšanu.

Raugoties no dzīvības apdrošināšanas viedokļa, koronavīruss neatšķiras no citiem vīrusiem un, ja šī vīrusa radīto komplikāciju dēļ iestāsies nāves gadījums, mēs izmaksāsim apdrošināšanas atlīdzību.

Arī līdz šim esam maksājuši atlīdzības par nāves gadījumiem, ko izraisījušas ikgadējās gripas komplikācijas. Tas pats attiecas uz kritiskajām saslimšanām vai pilnīgu darba spēju zudumu Personīgajā apdrošināšanā un pārejošu darba nespēju Kredītmaksājumu apdrošināšanā – ja koronavīrusa radīto komplikāciju dēļ iestāsies kāds no šiem gadījumiem, mēs izmaksāsim atlīdzību. Saskaņā ar mūsu apdrošināšanas noteikumiem, epidēmija nav izņēmums.

Vai man pienāksies apdrošināšanas atlīdzība, ja esmu noslēdzis kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu ar bezdarba apdrošināšanu un zaudēšu darbu, jo uzņēmums, kurā strādāju, valstī noteiktā ārkārtas stāvokļa dēļ, būs spiests pārtraukt vai ierobežot savu darbību?*

Jā, ja vien tiek ievēroti apdrošināšanas noteikumi, tostarp līgumā noteiktais 90 dienu ilgais izņēmuma periods. Izņēmuma periods ir dienu skaits pēc apdrošināšanas līguma spēkā stāšanās datuma, kura laikā, iestājoties apdrošinātajam riskam, apdrošināšanas atlīdzība netiek izmaksāta. Bezdarba apdrošināšana attiecas uz gadījumiem, ja darbs zaudēts darbinieku skaita samazināšanas, uzņēmuma likvidācijas, darba devēja uzteikuma vai abpusējas vienošanās, kuru ierosinājis darba devējs dēļ. Apdrošināšanas atlīdzība tiek maksāta līdz 6 mēnešiem par vienu apdrošināšanas gadījumu.

* Bezdarba apdrošināšanu nodrošina If P&C Insurance AS Latvijas filiāle.

Vai man pienāksies apdrošināšanas atlīdzība, ja esmu noslēdzis kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu ar bezdarba apdrošināšanu un man tiek samazināta darba alga, kā rezultātā ir grūtības ar kredītmaksājumu veikšanu?

Nē. Gadījumā, ja samazinās Jūsu darba alga, bet darba attiecības netiek pārtrauktas, apdrošināšanas atlīdzība nepienākas.

Vai man pienāksies apdrošināšanas atlīdzība, ja esmu noslēdzis kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu ar bezdarba apdrošināšanu un man jāpaliek mājās karantīnas dēļ?

Nē, šajā gadījumā apdrošināšanas atlīdzība nepienākas.

Cik ilgi man jābūt uz slimības lapas, lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību par pārejošu darba nespēju saskaņā ar kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu?

Saskaņā ar kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu pārejošas darba nespējas apdrošināšanai tiek piemēroti izņēmuma un pašriska periodi. Izņēmuma periods ilgst 30 dienas pēc apdrošināšanas līguma spēkā stāšanās datuma. Ja šajā laikā iestājas apdrošinātais risks, apdrošināšanas atlīdzība netiek izmaksāta. Savukārt, pašriska periods ilgst 30 dienas pēc katra apdrošināšanas gadījuma un šajā periodā apdrošināšanas atlīdzība netiek izmaksāta. Apdrošināšanas atlīdzība tiek maksāta līdz 12 mēnešiem par vienu apdrošināšanas gadījumu (maksimāli 24 mēneši 5 gadu periodā).

Vai man pienāksies apdrošināšanas atlīdzība, ja esmu noslēdzis kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu un man ir pārejošas darba nespējas lapa, lai paliktu mājās un rūpētos par bērnu?

Nē. Atlīdzība par pārejošu darba nespēju tiek izmaksāta tikai gadījumos, ja darba nespēju izraisījusi slimība vai negadījums, kas skāris apdrošināto personu. Atlīdzība nepienākas gadījumos, kad strādāt nav iespējams, jo nākas uzturēties karantīnā, pašizolācijā vai rūpēties par bērnu.

Vai man pienāksies apdrošināšanas atlīdzība, ja esmu noslēdzis kredītmaksājumu apdrošināšanas līgumu ar pārejošas darba nespējas apdrošināšanu un man nebūs iespējams apmeklēt darbu, jo nāksies uzturēties karantīnā?

Nē. Saskaņā ar šo apdrošināšanas segumu atlīdzība par uzturēšanos karantīnā nepienākas.

Vai kredītmaksājumu apdrošināšana ir spēkā, ja es izmantoju kredītbrīvdienas?

Jā, ja turpināt veikt maksājumus par kredītmaksājumu apdrošināšanu, tad kredītmaksājumu apdrošināšana paliek spēkā arī kredītbrīvdienu laikā.

 • Apdrošināšana - 20.03.2020

  Ko šobrīd darīt ar dzīvības apdrošināšanas līgumu ar uzkrājumu ieguldījumu fondos

  Ko šobrīd darīt ar dzīvības apdrošināšanas līgumu ar uzkrājumu ieguldījumu fondos

  Vīrusa COVID-19 radītās svārstības finanšu tirgos ir ne vien zīmīgs atgādinājums tam, ka šajos tirgos notiek būtiskas lejupslīdes, bet vienlaikus arī iespēja ilgtermiņā uzkrāt vairāk. Daudzi no mums šobrīd ir norūpējušies par saviem ilgtermiņa uzkrājumiem, tostarp arī par dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājumu ieguldījumu fondos.

  Lasīt vairāk

 • Pensija - 07.04.2020

  Kā pasargāt pensijas uzkrājumus?

  Kā pasargāt pensijas uzkrājumus?

  Aktīvu vērtības kritumu nevajadzētu saukt par zaudējumiem, bet drīzāk par īslaicīgu sarukumu ilgtermiņa uzkrājumu veidošanas laikā. Ir neiespējami pilnībā izvairīties no pensiju plānu aktīvu vērtības samazināšanās īstermiņā, tādēļ ieteicams vienkārši nogaidīt līdz uzkrājums atgūstas no šī perioda radītajām sekām.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.