Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 10.09.2020
mājokļa kredīts | līgumi

Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku

Lai parakstītu dokumentus, vairs nav jādodas uz banku Foto: Kelly Sikkema, Unsplash

Lai izmantotu bankas pakalpojumus, aizvien retāk jāapmeklē filiāle, jo lielāko daļu dokumentu, to skaitā hipotekārā un patēriņa kredīta līgumus, ir  iespējams parakstīt elektroniski. Kvalificētais Smart-ID konts aizstāj pašrocīgu parakstu visā Eiropas Savienības teritorijā.

Lai klientiem katru reizi, kad jāparaksta kāds dokuments vai tā izmaiņas, nav jātērē laiks filiāles apmeklējumam, banka ir nodrošinājusi iespēju vairumu dokumentu parakstīt elektroniski.

Kādus dokumentus jau šobrīd iespējams parakstīt attālināti

Statistika liecina, ka cilvēki aizvien biežāk izmanto iespēju parakstīt līgumus ar banku un citus dokumentus, nedodoties uz filiāli.

Piemēram, šobrīd gandrīz visi patēriņa kredīta līgumi, kā arī ap 75% hipotekārā kredīta līgumu tiek parakstīti attālināti.

Šobrīd banka attālināti piedāvā parakstīt šādus dokumentus:

 • Hipotekārā kredīta un ķīlas līgumus un to grozījumus (ja visām iesaistītajām pusēm ir pieejams Smart-ID kvalificētais konts);
 • Patēriņa kredīta līgumu un tā grozījumus;
 • Darījumu konta līgumu (ja visām iesaistītajām pusēm ir pieejams Smart-ID kvalificētais konts).

Noformējot līzingu:

 • Nomas līgumu;
 • Pirkuma līgumu;
 • Iepirkuma aktu;
 • Pavadzīmes.

Jāpiebilst, ka līzinga gadījumā tiek slēgts trīspusējs līgums, kurā ir iesaistīta ne tikai banka un līzinga ņēmējs, bet arī auto dīleris. Līdz ar to attālināta parakstīšana pagaidām ir iespējama vienīgi tad, ja arī auto dīlerim ir iespēja kārtot dokumentus attālināti.

Kas nepieciešams attālinātai parakstīšanai

Lai parakstītu dokumentus, jums ir nepieciešams bezmaksas lietotnes Smart-ID kvalificētais konts, kas darbojas visā Eiropas Savienības teritorijā un aizstāj jūsu pašrocīgo parakstu. Ja pirms tam esat lietojis Smart-ID Basic kontu, kvalificēto kontu varat reģistrēt attālināti, izmantojot savu eID karti vai pasi, kurā iestrādāti biometriskie dati (tādas ir visas kopš  2007. gada 20. novembra izdotās pases ).

Jums nekur nav jādodas

Ja lietojat kvalificēto Smart-ID, mājokļa kredīta līgumu un citus ar kredītu saistītos dokumentus varat parakstīt attālināti.

Savukārt visus dokumentus, uz kuriem nepieciešams jūsu paraksts, varēsiet ērti atrast un parakstīt vienuviet — savā internetbankā.

Ko vēl ir iespējams izdarīt attālināti

Ja neesat pārliecināts, vai konkrētajā situācijā dokumentus ir iespējams parakstīt elektroniski un kā to izdarīt, jums noderēs bankas video konsultācija, — tās laikā varēsiet tiešsaistē ne tikai uzdod bankas darbiniekam visus interesējošos jautājumus, bet arī parakstīt un iesniegt bankai nepieciešamos dokumentus.

Linda Ezerkalna

Jums nekur nav jādodas – pārvaldiet finanses internetā

 


 • Bizness - 26.02.2020

  Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

  Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

  Kļūst aizvien vairāk darbību, ko uzņēmumi, ietaupot laiku, var veikt attālināti, to skaitā —parakstīt dažādus dokumentus elektroniski. Daudzus uzņēmumu dokumentus, piemēram, kredīta līgumu vai līgumu par karšu pieņemšanu (POS), ir iespējams parakstīt arī SEB internetbankā.

  Lasīt vairāk

 • Personīgās finanses - 02.12.2019

  SEB internetbankā var pievienot arī citu banku kontus

  SEB internetbankā var pievienot arī citu banku kontus

  SEB internetbankā tagad iespējams apskatīt informāciju arī par saviem Swedbank un Citadele kontiem. Pakalpojums ir pieejams bez maksas un pēc sākotnējās pieteikšanās darbojas 90 dienas – pēc tam jāpiesakās atkārtoti. Līdz ar šiem jaunumiem nedaudz vizuāli mainījusies arī internetbankas sākumlapa.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.