Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 08.09.2017
finanšu plānošana | uzņēmuma budžets

Kā uzņēmumam efektīvāk plānot izdevumus?

Kā uzņēmumam efektīvāk plānot izdevumus?

Ir daudz lietu, ko uzņēmumam grūti paredzēt. Tāpēc vērts veltīt nedaudz laika, lai izpētītu, kā efektīvāk plānot ikdienas tēriņus.

Uzņēmumam ir jāzina, ar cik lieliem izdevumiem ik mēnesi rēķināties. Viens no veidiem, kā to panākt, ir izmantot pakalpojumus par fiksētu maksu. Taču, lai varētu ne tikai kontrolēt tēriņus, bet arī ietaupīt, jāparēķina – kas ir izdevīgāk. Bankas pakalpojumu izmaksas ir viena no lietām, ko iespējams prognozēt, un, pārdomāti izvēloties, – arī ietaupīt.

Ja uzņēmums tikai sāk savu darbību

Uzņēmuma pirmsākumos ir īpaši svarīgi pareizi saplānot finanses, lai dažādi maksājumi negatīvi neietekmē jūsu uzņēmējdarbību.  Jārēķinās, ka uzņēmējdarbības sākumā būs vairāk ieguldījumu nekā atdeves. Tas var nozīmēt aizņēmumu maksājumu segšanu no rezervēm, tāpēc svarīgi papētīt, kādas priekšrocības bankas piedāvā jauniem uzņēmumiem. Piemēram, Starta komplektu jaundibināts uzņēmums pirmo gadu var izmantot bez maksas.

Ja uzņēmums jau darbojas

Ja savā bankā kā uzņēmējs jau izmantojat vienu vai vairākus pakalpojumus, uzņēmēja komplekts ļaus nepārmaksāt par ikdienas darījumiem, turklāt jūs zināsiet, ar kādām izmaksām rēķināties vairākus mēnešus uz priekšu. Tā savukārt būs iespēja izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem vai sarežģītiem aprēķiniem. Jūs varat parēķināt savas pašreizējās bankas pakalpojumu mēneša izmaksas, un salīdzināt, kāds varētu būt ietaupījums, ja turpmāk izmantotu komplektu ar fiksētu mēneša maksu.

Klientiem, kas jau izmanto bankas kredītkarti, kredītu, POS terminālu vai e-Link, mēneša maksa par komplekta lietošanu būs mazāka.

Protams, komplekts ir tikai viena neliela izdevumu plānošanas sastāvdaļa, tomēr – ar kaut ko ir jāsāk. Jo vairāk maksājumus iespējams “salikt pa plauktiņiem”, jo vieglāk plānot uzņēmuma izdevumus.

Bankas pakalpojumi nav vienīgie, kurus uzņēmumi var iegādāties par fiksēto summu. Tie var būt gan telekomunikācijas un internets, hostings un e-pastu serviss, grāmatvedības un lietvedības pakalpojumi, kā arī dažādi IT pakalpojumi. Dažreiz uzņēmuma ir izdevīgāk izmantot ārpakalpojumus, plašāk par kuriem piedāvājam izlasīt Infotelpas rakstā.

Kurš komplekts izdevīgāks?

Savu ieguvumu iespējams aprēķināt, izmantojot uzņēmēja komplektu kalkulatoru. Tas arī palīdzēs izvēlēties, kāds tieši komplekts jūsu biznesa jaudai ir visatbilstošākais, ņemot vērā, cik SEPA maksājumus uzņēmums vidēji mēnesī veic. Turklāt pāreju uz uzņēmēja komplektu iespējams veikt arī internetbankā, tādējādi ievērojami ietaupot laiku.

Linda Ezerkalna

Ar miniPOS – tuvāk Jūsu klientiem

Kompakts maksājumu karšu lasītājs ir īpaši piemērots izbraukuma tirdzniecībai.


 • Bizness - 15.06.2017

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Kā piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbībai

  Uzņēmējdarbības sākšana ir nopietns lēmums, un daudzi jaunie uzņēmēji meklē dažādus finansējuma avotus izlolotās idejas pārvēršanai realitātē. Taču finansējums ir nepieciešams ne tikai jaunpienācējiem uzņēmējdarbībā.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 26.05.2017

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  Arī tad, ja produkts vai pakalpojums ir tradicionāls, uzņēmums savu apgrozījumu var palielināt desmitkārtīgi, pateicoties eksponenciāla biznesa modeļa ieviešanai, tā uzskata  biznesa modeļu inovāciju eksperts no Nīderlandes Patriks van der Pīls.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.