Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 20.08.2019
izaugsmes programma

Izaugsmes programma – uzņēmuma solis pretī straujam biznesa izrāvienam

Izaugsmes programma – uzņēmuma solis pretī straujam biznesa izrāvienam

Līdz 19. septembrim Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi tiek aicināti pieteikties dalībai jau 4. SEB bankas rīkotajā Izaugsmes programmā. Tā uzņēmumiem piedāvās ne tikai vērtīgas lekcijas un darbnīcas, bet arī mentoringu un padomus no pieredzējušiem starptautiskiem un vietējiem jomas speciālistiem, kas palīdzēs izstrādāt jaunu produktu vai pakalpojumu un sasniegt strauju izaugsmi.

 • Programma paredzēta maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas reģistrēti Latvijā un darbojas vismaz 2 gadus;
 • Galvenais mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem piedzīvot strauju izaugsmes lēcienu – 10x, nevis par 10%.

Lai gan jaunajiem uzņēmumiem Latvijā ir pieejams plašs atbalsts, jau kādu laiku strādājušiem uzņēmumiem palīdzību atrast ir grūtāk, vai arī tam pietrūkst laika un resursu. Lai palīdzētu šādiem uzņēmumiem attīstīties, SEB banka sadarbībā ar vadības konsultāciju uzņēmumu Civitta Latvija jau 4. reizi rīkos Izaugsmes programmu.

Pieteikšanās un plašāka informācija par programmu pieejama šeit.

Atlasi izturējušie uzņēmumi bez maksas saņems ne vien vērtīgas zināšanas, bet arī mentoru atbalstu un praktiskus padomus, kas palīdzēs radīt jaunu produktu vai pakalpojumu, mudinās pārskatīt tradicionālo biznesa domāšanu un sākt strauju uzņēmuma izaugsmi.

Kuriem uzņēmumiem programma ir vērtīga

Izaugsmes programmai līdz 19. septembrim pieteikties aicināts ikviens mazais un vidējais uzņēmums no Latvijas, kas darbojas vismaz 2 gadus. Uzņēmuma darbības joma nav būtiska, bet uzņēmumam jāspēj skaidri definēt mērķus, kurus tas ar programmas palīdzību vēlas sasniegt.

Uzņēmumu pieteikumu tiks pārskatīti, bet pēc tam izvēlētās komandas tiks aicinātas uz aizraujošu 1 dienas nometni (bootcamp), kuras noslēgumā tiks paziņoti dalībai programmā izvēlētie uzņēmumi.

Atlasē vērtēs uzņēmuma tirgus ambīcijas, potenciālu digitalizēties un mainīt ierasto biznesa domāšanu, tādējādi radot unikālu produktu ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas un pat vēl lielākam tirgum.

“Ikdienas steigā daudziem uzņēmējiem ne vienmēr pietiek laika un resursu attīstības stratēģiju izstrādei,” saka uzņēmuma Printful mārketinga nodaļas vadītājs Raitis Puriņš, kurš iepriekšējā Izaugsmes programmā strādāja par lektoru un mentoru. “Šo programmu es visvairāk iesaku tiem uzņēmumiem, kas jau kādu laiku jūtas iesprūduši vienā līmenī un vēlās saņemt enerģijas spērienu, lai pārkāptu barjerai un dotos tālāk.”

Izaugsmes programmā dalību ņēmušajiem uzņēmējiem jābūt gataviem deleģēt vismaz 3 pārstāvjus, kuri veltīs laiku un enerģiju, iedziļinoties lekcijās, piedalītos darbnīcās un pildot mājasdarbus. Lai ieguvums būtu pēc iespējas vērtīgāks, Izaugsmes programmas 1. kārtas dalībnieka Pure Chocolate valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste iesaka aktivitātes iesaistīties ne tikai uzņēmumu darbiniekiem, bet arī vadītājiem.

Programmas pirmais posms ilgs trīs mēnešus – no 15. oktobra līdz 15. janvārim. Šajā posmā lekcijas, darbnīcas un mentoringa sesijas notiks divreiz mēnesī. Otrais posms ilgs no 15. janvāra līdz pat izlaidumam 2020. gada 24. aprīlī. Šajā posmā uzņēmumi ar mentora palīdzību strādās pie izstrādātā izaugsmes plāna realizēšanas.

Programmas lekcijas gan klātienē, gan video formātā bez maksas būs pieejamas jebkuram interesentam.

Kā programmu vērtē absolventi

Nekas tik ļoti neiedvesmo kā programmas absolventu stāsti. Uzņēmuma MBIT vadītājs Mārtiņš Bērziņš, kurš ar savu komandu piedalījās Izaugsmes programmas 3. kārtā, atzīst: “Bieži ikdienas problēmas neļauj pievērsties būtiskiem jautājumiem par uzņēmuma attīstību. Programma piedāvā visas vajadzīgās komponentes, lai sasniegtu labu rezultātu.”

Vairāki programmu izgājušie uzņēmumu vadītāji norāda – jo konkrētāki būs uzņēmuma izvirzītie mērķi, jo lielāka iespēja tos programmas laikā arī realizēt.

Programmas 1. kārtas dalībniece, Centrālās Laboratorijas vadītāja Stella Lapiņa iesaka nākamajiem dalībniekiem laikus padomāt, kādu produktu vai pakalpojumu viņi vēlētos attīstīt programmas laikā. Viņa arīdzan mudina saprast, ka dalībniekiem netiks pasniegta jau gatava zivs. “Toties programma nodrošina perfektu makšķeri,” piebilst Lapiņa.

Vērtīgs ieguvums dalībniekiem ir arī iespēja programmas praktiskajā daļā darboties kopā ar citu uzņēmumu pārstāvjiem un apmainīties ar viedokļiem. Tādējādi var rasties ne tikai jaunas idejas, bet arī nākotnes sadarbības aizmetņi starp dažādu nozaru uzņēmumiem.

Viena no Izaugsmes programmas lektorēm, zīmolu eksperte Lelde Rassa-Apsīte norāda, ka bieži vien uzņēmumiem pašiem nav pietiekami daudz resursu vajadzīgā eksperta piesaistei, tāpēc dalība programmā ir iespēja vienuviet tikt pie dažādu ekspertu viedokļa un atbalsta. “Manuprāt, galvenais nosacījums uzņēmuma dalībai ir vēlme kaut ko mainīt un radīt, jo īpaši svarīgi ir aktīvi darboties programmas praktiskajā daļā, būt atvērtam, ģenerēt un formulēt idejas. Tas ir brīnišķīgs process, ko vajag iemācīties baudīt,” saka eksperte.

Linda Ezerkalna

Pārvaldiet sava uzņēmuma finanses
mobilajā lietotnē

 • Bizness - 26.05.2017

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  7 veidi, kā uzņēmumam augt desmit reizes ātrāk

  Arī tad, ja produkts vai pakalpojums ir tradicionāls, uzņēmums savu apgrozījumu var palielināt desmitkārtīgi, pateicoties eksponenciāla biznesa modeļa ieviešanai, tā uzskata  biznesa modeļu inovāciju eksperts no Nīderlandes Patriks van der Pīls.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 07.08.2018

  Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Šokolādes ražotājs Pure Chocolate pavasarī piedalījās SEB Izaugsmes programmā, kuras žūrija atzina to par uzņēmumu ar lielāko eksporta potenciālu. Mārketinga stratēģiju uzņēmums galvenokārt balsta uz digitālajiem medijiem, un tas ir ļāvis ieviest praksē vairākas inovatīvas idejas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.