Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 05.09.2017
uzkrājums | veselība

Kā apdrošināties pret visiem riskiem

Kā apdrošināties pret visiem riskiem

Apdrošināšana visnopietnāk būtu jāapsver tiem, kam nav uzkrājumu neparedzētiem gadījumiem. Ar jauna koncepta individuālo apdrošināšanu visus būtiskos riskus iespējams iekļaut vienā polisē.

Par nepieciešamību apdrošināties ikdienā aizdomājas retais. Tomēr, no negadījumiem nav pasargāts neviens – absolūtais vairums jeb 82% nelaimes gadījumu ir sadzīviska rakstura, kas nozīmē, ka tie notiek, darot ikdienišķas lietas bez paaugstināta riska. Nereti tikai pēc nelaimes cilvēki aizdomājas par to, kā sevi pasargāt turpmāk.

Kāpēc vispār apdrošināties?

Daudzi nekad nav izmantojuši apdrošināšanu, un viss bijis kārtībā, tomēr daudz ir arī tādu, kuri zina, ko nozīmē sāpīgi zaudējumi. Apdrošināšana ir veids, kā iegūt sirdsmieru – ja kādreiz iestāsies apdrošināšanas gadījums, vienā mirklī nebūs jāzaudē savs finansiālais pamats.

Pavisam ikdienišķs piemērs – augšējais kaimiņš nolējis jūsu svaigi remontēto dzīvokli. Ja būsiet dzīvokli apdrošinājis, otrreiz par remontu pašam jāmaksā nebūs. Ja nē – varat, protams, mēģināt piedzīt zaudējumus no kaimiņa, taču garantiju, ka tas izdosies, nav.

Jautājumos, kas attiecas uz veselību un dzīvību, apdrošināšanai ir vēl lielāka nozīme. Statistika rāda, ka ik gadu 5000 Latvijas iedzīvotāju tiek piešķirta paliekoša invaliditāte. Savukārt katrs piektais vecumā līdz 65 gadiem saskaras ar smagu saslimšanu.

Lai gan daudziem var šķist, ka viņiem liekas naudas apdrošināšanai nav, tieši tiem cilvēkiem, kuriem nav ietaupījumu neparedzētām situācijām, apdrošināšana var kļūt par vienīgo alternatīvu, kā nepiedzīvot finansiālu lejupslīdi, ja atgadās neparedzēta dzīves situācija. Piemēram, ja sanāk uz laiku palikt bez ienākumiem slimības vai kādas traumas dēļ, jūsu izdevumu un ienākumu attiecība strauji mainās.
 
Apdrošināšana var kļūt par jūsu palīgu budžeta līdzsvara atgūšanā.

Jauna koncepta apdrošināšana ar individuālu risinājumu jūsu vajadzībām

Parasti pastāv vairāk nekā viens risks, pret kuru būtu vērts apdrošināties. Cik dažādu cilvēku, tik dažādu gadījumu. Kā lai izvērtē, kādus riskus apdrošināt, lai tas būtu izdevīgi un atbilstoši tieši jūsu situācijai?

SEB Dzīvības apdrošināšana ir nākusi klajā ar jaunu produktu – Personīgo apdrošināšanu. Šis ir nebijis piedāvājums apdrošināšanas tirgū, kas ļauj ikvienam pašam izvēlēties, pret kādiem riskiem apdrošināties un kādiem nē – neviens no tiem nav obligāts. Tas ir veids, kā iegūt sev vispiemērotāko un izdevīgāko apdrošināšanu, maksājot tikai par to, kas jums nepieciešams.

Personīgās apdrošināšanas kalkulators pāris minūšu laikā identificēs tās dzīves situācijas, kurās jums noderētu apdrošināšana. Jums tikai jānorāda jūsu vecums, neto algas apmērs un ģimenes situācija, piemēram, vai jūsu apgādībā ir nepilngadīgi bērni, lai jūs saņemtu sev atbilstošāko piedāvājumu.

Izdevīgi ir nevis iegādāties katru apdrošināšanas polisi atsevišķi, bet visus riskus ietvert vienā polisē, kā to piedāvā Personīgās apdrošināšanas koncepts. Tas nozīmē, ka maksājot mazāk, jūs būsiet apdrošināts pret vairāk riskiem.

Turklāt Personīgā apdrošināšana piedāvā individuālu pieeju, nosakot riskus un polises izmaksas. 

Kāda apdrošināšana man nepieciešama?

Piedāvājam jums aplūkot divus atšķirīgus gadījumus – dažādi cilvēki, dažādi dzīves gājumi un ieteicamie apdrošināšanas piedāvājumi.

1. situācija

Pašnodarbināts datorgrafiķis Ivars, 26 gadus vecs, ienākumi ir neregulāri, bet vidēji tie ir 700 eiro mēnesī. Aizraujas ar ceļošanu, kas pārsvarā saistīta ar hobijiem – snovbordu ziemā un kaitošanu vasarā. Dzīvo viens īrētā dzīvoklī, ir neprecējies un bez bērniem.

Lai gan Ivars sākotnēji, visticamāk, būtu ļoti skeptiski noskaņots pret apdrošināšanu, viņa gadījumā pastāv risks, ka hobiju dēļ var iedzīvoties kādā traumā. Līdz ar to vissvarīgāk sevi pasargāt no situācijas, kad traumas dēļ vairs nav iespējams strādāt (īslaicīgi vai ilglaicīgi) un apsīkst ienākumi. Īpaši, ja Ivaram nav nekādu uzkrājumu, tas var izrādīties būtiski.

Tieši šī iemesla dēļ Ivaram būtu nepieciešama personīgā aizsardzība, kas sevī iekļauj tādus apdrošināšanas veidus, piemēram, pilnīgs darba spēju zudums, kas darba spēju zuduma rezultātā, aizvietotu viņa ikmēneša ienākumus un ļautu pielāgoties jaunajiem dzīves apstākļiem. Vēl Ivaram, ņemot vērā to, ka viņš ir pašnodarbinātais, mēs ieteiktu izvēlēties dienas naudu nelaimes gadījuma rezultātā, kas aizstātu ikdienas ienākumus, līdzīgi kā slimības lapa. Šis apdrošināšanas veids ir īpaši būtisks cilvēkiem, kuri veic salīdzinoši nelielas iemaksas sociālajā budžetā. Protams vēl mēs ieteiktu apdrošināt arī traumas.

2. situācija

Stomatoloģe Silvija, bez privātprakses, 43 gadus veca, trīs bērnu māmiņa (divi no tiem vēl nav sasnieguši pilngadību), kurus audzina kopā ar vīru. Mēnesī nopelna 1200 eiro. Ir paņēmusi hipotekāro kredītu vasarnīcas iegādei 30 000 eiro apmērā. Silvija ir ģimenes cilvēks, tāpēc viņa domā par visas ģimenes finansiālo aizsardzību, ja ar viņu pašu vai kādu citu ģimenes locekli kas atgadās.

Silvijai būtu ieteicams izvēlēties personīgo, bērnu un kredītsaistību aizsardzību. Tas sevī iekļautu tādus apdrošināšanas veidus kā pilnīgs darba spēju zudums, vieglas traumas sev un bērniem, kā arī kredītsaistību apdrošināšanu, kas letālā gadījumā pilnībā segs Silvijas paņemto kredītu, un neatstās šo nastu viņas vīram un bērniem.

Izmantojot Personīgās apdrošināšanas kalkulatoru, arī jūs varat jau tūlīt noskaidrot sev piemērotākos apdrošināšanas veidus.

Linda Ezerkalna

Papildu pārliecība Jūsu ikdienai

Personīgā apdrošināšana var kļūt par būtisku finansiālu atbalstu negaidītās dzīves situācijās Jums un Jūsu ģimenei.

 • Apdrošināšana - 22.06.2017

  Kas jāzina par ceļojumu apdrošināšanu

  Kas jāzina par ceļojumu apdrošināšanu

  Apdrošināšana ir gluži kā vitamīni gripas laikā, kas jādzer, lai nesaslimtu. Tā ir kā ērču pote, lai varētu doties dabā neuztraucoties. Apdrošināšana jāiegādājas kaut vai tādēļ, lai nekas no tā visa, kas, iespējams, varētu atgadīties – sākot ar bagāžas pazušanu un beidzot ar slimošanu –, neradītu liekus izdevumus.

  Lasīt vairāk

 • Apdrošināšana - 18.07.2017

  Mīti un patiesība par mājokļa apdrošināšanu

  Mīti un patiesība par mājokļa apdrošināšanu

  Apdrošinātāju statistika liecina, ka ik gadu Latvijā vairākus simtus mājokļu skar negadījumi, kuru dēļ īpašniekiem rodas būtiski zaudējumi, – šā gada trijos mēnešos vien atlīdzībās izmaksāti vairāk nekā pieci miljoni eiro*.

  Lasīt vairāk

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Dzīvības apdrošināšanas eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.