Switch to mobile version. Augšup

Nodokļa atvieglojumi

Nodokļa atvieglojumi

Jums ir iespēja saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu 23% apmērā

  • Par iemaksām pensiju 3. līmenī
  • Par iemaksām dzīvības apdrošināšanā ar līdzekļu uzkrāšanu

Kādus nodokļa atvieglojumus var saņemt?

Par iemaksām pensiju 3. līmenī Par iemaksām pensiju 3. līmenī, kas nepārsniedz 10% no Jūsu bruto gada ienākumiem (alga pirms nodokļu nomaksas), Jums ir iespēja saņemt atpakaļ iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā.
Par iemaksām dzīvības apdrošināšanā ar līdzekļu uzkrāšanu Par iemaksām dzīvības apdrošināšanā ar līdzekļu uzkrāšanu (ar minimālo līguma termiņu uz 5 gadiem), kas nepārsniedz 10% no Jūsu bruto gada ienākumiem (alga pirms nodokļu nomaksas), Jums ir iespēja saņemt atpakaļ iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā.

Svarīgi! Lai saņemtu nodokļu atvieglojumus, jums jābūt personai, kura no saviem ienākumiem maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā.

Aprēķiniet iespējamo nodokļa atmaksu Nodokļu atvieglojumu kalkulatorā

Kā saņemt nodokļa atvieglojumus?

Sākot ar 1. martu iesniedziet gada ienākumu deklarāciju:
  • Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) vai
  • VID klientu apkalpošanas centrā.

Deklarācijas D lapas 9. rindā jāieraksta veikto iemaksu kopsumma pensiju 3. līmenī un/ vai dzīvības apdrošināšanā.

Ja deklarāciju sniegsiet elektroniski, tad Jūsu iemaksu kopsumma jau būs redzama, jo informāciju par Jūsu veikto iemaksu apjomu pensiju 3. līmenī vai dzīvības apdrošināšanā iepriekšējā kalendārajā gadā, SEB pensiju fonds un SEB dzīvības apdrošināšana elektroniski nosūta uz VID līdz katra gada 1. februārim.

Deklarācijā Jums būs jānorāda konts, uz kuru vēlaties saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu.

Uzzināt vairāk par nodokļu atvieglojumiem

Vai var saņemt nodokļa atvieglojumus, ja uzkrājumu jūsu labā veido darba devējs?

Par darba devēja veiktajām iemaksām, pensiju 3. līmenī vai dzīvības apdrošināšanā darbinieka labā atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli nevar, jo nodokļa atvieglojumi jau tiek piemēroti darba vietā, veicot pārskaitījumu.

Tomēr darba devēja veiktās iemaksas ir jāņem vērā, ja veicat arī individuālas iemaksas pensiju 3. līmenī vai dzīvības apdrošināšanā, jo nodokļu atvieglojumu limits – 10% no bruto darba samaksas, attiecas gan uz darba devēja, gan individuālajām iemaksām kopā.

Ja darba devējs veido uzkrājumu jūsu labā, un vēlaties vēl vairāk papildināt savu uzkrājumu ar individuālām iemaksām un izmantot nodokļu atvieglojumus, tad:

  1. noskaidrojiet, cik procentus no jūsu gada bruto algas darba devējs iemaksā pensiju 3. līmenī un/vai dzīvības apdrošināšanā ar līdzekļu uzkrāšanu.
  2. izrēķiniet, cik varat iemaksāt, lai pilnībā izmantotu nodokļa atvieglojumus: ienākuma nodokļa atvieglojumu limits kopā ar darba devēja iemaksām ir 10% no jūsu gada bruto algas. Piemēram, ja darba devējs jūsu labā maksā 5% no bruto darba samaksas, tad jūs varat papildus iemaksāt vēl 5%, un par savu iemaksu daļu saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu.

Uzkrājumu varat papildināt internetbankā vai jebkurā SEB bankas filiālē.

Uzzināt vairāk par iemaksu veikšanu

Līdz ar nodokļu izmaiņām, kas stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī, tiks mainīti arī noteikumi par to, cik un kādā veidā iespējams saņemt nodokļu atvieglojumus par iemaksām uzkrājumā, kas veiktas sākot ar 2018. gada 1. janvāri.

Uzzināt vairāk

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.