Mainīt valodu:

Swap valūtas maiņas darījums

Paragraphs

Swap valūtas maiņas darījums palīdz efektīvāk pārvaldīt naudas plūsmu dažādās valūtās un novērst valūtas maiņas kursu izmaiņu radīto ietekmi. Veicot šo darījumu, Jūs vienojaties ar banku mainīt noteiktu vienas valūtas daudzumu pret citu uz noteiktu laika posmu.

Swap valūtas maiņas darījums Jums īslaicīgi ļauj izmantot vienu valūtu otras vietā un tad atkārtot darījumu pretēji. Swap valūtas maiņas darījums bieži tiek izmantots, lai pārceltu Forward valūtas maiņas darījuma termiņu uz agrāku vai vēlāku norēķina datumu.

Darījuma pamatnosacījumi

  • Nav minimālās darījuma summas
  • Darījums var tikt izpildīts vairākās daļās, agrāk vai vēlāk nekā norunāts
  • Darījumiem netiek piemērota papildu maksa

Piemērs

Šodien uzņēmums par pārdotajām precēm ir nopelnījis kopumā 100 000 USD.

Uzņēmumam šī summa būs jāsamaksā tā piegādātājiem pēc 3 mēnešiem.

Uzņēmums savas ikdienas finanšu darbības parasti veic eiro, tāpēc tas veic Swap valūtas maiņas darījumu, t.i. maina pieejamos ASV dolārus pret eiro šodien un vienojas, ka tas atkārtoti nopirks šo summu pēc trīs mēnešiem pēc iepriekš norunāta kursa. Veicot šo darījumu, uzņēmums izvairās no riskiem, kas ir saistīti ar valūtas maiņas kursiem.

Saistītie riski

Lielākais risks ir saistīts ar valūtas vērtības izmaiņām tirgū, jo abām pusēm ir jāpilda savi pienākumi saskaņā ar darījumu. Piemēram, Swap valūtas maiņas darījuma gadījumā, tiklīdz puses ir vienojušās par fiksētu maiņas kursu konkrētā datumā, valūtas pircējs var gūt zaudējumus, ja valūtas tirgus cena samazinās, taču valūtas pārdevējs gūtu zaudējumus, ja valūtas tirgus cena palielinās.

Sazinieties ar mums, lai iegūtu papildu informāciju

Zvaniet:
Klientu centrs +371 2666 8777
Tirgus pārdošana no plkst. 8.00 līdz 17.00 +371 6721 5656

Sūtiet e-pastu: tcm_latvia@seb.lv

Finanšu instrumentu tirgus direktīva

Kopš 2007. gada Eiropas Savienībā un Eiropas Ekonomikas kopienā ir spēkā Finanšu instrumentu tirgus direktīva (MIFID), kas regulē finanšu ieguldījumu pakalpojumu sniegšanu. MiFID prasību mērķis ir nodrošināt ieguldītājiem papildu aizsardzību un veicināt finanšu tirgus caurspīdīgumu darījumos ar finanšu instrumentiem.

No 2018. gada 3. janvāra stājās spēkā Finanšu instrumentu tirgus direktīvas 2014/65/EU (MiFID II) jaunie noteikumi, kas ietekmē katru ieguldītāju, kas veic darījumus ar finanšu instrumentiem.

 

Lūdzu, pievērsiet uzmanību, ka šeit norādītie dati, piemēri un informācija par atvasinātajiem finanšu instrumentiem ir tikai informatīvi. Šī informācija ir sagatavota, neņemot vērā Jūsu zināšanas vai pieredzi saistībā ar konkrētiem finanšu instrumentiem un bez informācijas par Jūsu ieguldījumu mērķiem vai finansiālajām iespējām uzņemties riskus saistībā ar darījuma noslēgšanu, kas atbilst Jūsu ieguldījumu mērķiem. Tāpēc to nevar uzskatīt par personīgu ieguldījumu ieteikumu, atvasinātu finanšu instrumentu tirdzniecības padomu vai ieguldījumu izpēti, rīkojumu vai ielūgumu pirkt vai pārdot konkrētus finanšu instrumentus un tas nav jebkura sekojošā darījuma pamats vai daļa no tā.