Switch to mobile version. Augšup

Dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

Dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

Negaidītu izdevumu risku pārnešana uz apdrošinātāju

 • Darbinieka slimības, nelaimes gadījuma vai nāves gadījumā kompensāciju izmaksā nevis darba devējs, bet apdrošinātājs
 • Jums ir iespēja izmantot noteiktus nodokļu atvieglojumus

Dzīvības apdrošināšana paredz apdrošināšanas atlīdzības izmaksu darbinieka nāves gadījumā. SEB Life and Pension Baltic SE līgumu ir iespējams papildināt ar nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kas papildus paredz arī kompensāciju par nelaimes gadījumu izraisītām traumām, kaulu lūzumiem, pārejošu vai nepārejošu darba nespēju, kā arī ārstēšanos slimnīcā.

Darbinieku apdrošināšanas priekšrocības:

 • Darbinieku apziņa, ka uzņēmums rūpējas par tiem.
 • Nav neparedzētu izdevumu, jo apdrošinātājs parūpēsies par kompensācijas izmaksu darbiniekam nelaimes gadījuma situācijā.
 • Sociāli atbildīga uzņēmuma tēls.
 • Nodokļa atvieglojumi – par veiktajām iemaksām nav jāmaksā uzņēmuma ienākuma un sociālais nodoklis.

Cik izmaksā viena apdrošināšanas polise? (piemērs)


40 gadus vecs darbinieks

Segumi:

 • Dzīvības apdrošināšana - 1500 EUR;
 • Nāve nelaimes gadījumā - 1500 EUR;
 • Invaliditāte nelaimes gadījumā - 1500 EUR;
 • Traumas un kaulu lūzumi - 1500 EUR.

 

Cena: 10,22 EUR gadā

Prēmijas apmērs tiek noteikts katram gadījumam individuāli.

Lai uzzinātu vairāk par Jūsu iespējām apdrošināt savus darbiniekus, aicinām sazināties ar mūsu konsultantiem.

Dzīvības apdrošināšana (bez līdzekļu uzkrāšanas) sniedz uzņēmuma darbiniekiem un viņu ģimenēm finansiālo drošību, paredzot apdrošināšanas atlīdzības izmaksu darbinieka nāves gadījumā. Ģimenei, zaudējot apgādnieku, tā ir papildu finansiālā drošība, savukārt uzņēmumam – iespēja neplānotu izdevumu risku pārnest uz apdrošinātāju.

Līguma termiņš
 

Minimālais termiņš – 1 gads

Iemaksas
 

Regulāras, nav pārtraucamas. Prēmijas apmērs ir atkarīgs no personas vecuma, apdrošinājuma summas un uzņēmuma darbinieku skaita.

Atlīdzības izmaksa
 

Labuma guvējam – apdrošinātā darbinieka nāves gadījumā.*

* Izņēmumi atlīdzības izmaksai: darbinieka pašnāvība pirmajos 2 apdrošināšanas gados, algota karavīra darbība karadarbības zonā.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana paredz kompensāciju pašam darbiniekam par dažādām nelaimes gadījumā gūtām traumām, kaulu lūzumiem, pārejošu vai nepārejošu darba nespēju, ārstēšanos slimnīcā, kā arī apdrošināšanas atlīdzības izmaksu tuviniekiem, ja nelaimes gadījuma rezultātā ir iestājusies darbinieka nāve. Nelaimes gadījumu apdrošināšana  ir pieejama tikai kopā ar dzīvības apdrošināšanu.

Līguma termiņš
 

Minimālais termiņš – 1 gads. Nelaimes gadījumu apdrošināšanas termiņš vienmēr ir vienāds ar dzīvības apdrošināšanas termiņu.

Iemaksas
 

Regulāras, nav pārtraucamas. Prēmijas apmērs ir atkarīgs no personas vecuma, apdrošinājuma summas un uzņēmuma darbinieku skaita.

Atlīdzības izmaksa
 

Darbiniekam – ja nelaimes gadījuma rezultātā gūta trauma, kaulu lūzums, iestājusies invaliditāte vai pārejoša darba nespēja vai radusies nepieciešamība ārstēties slimnīcā,

Labuma guvējam – apdrošinātā darbinieka nāves gadījumā, ko izraisījis nelaimes gadījums.

 

Izvēloties dzīvības apdrošināšanu (bez līdzekļu uzkrāšanas) un nelaimes gadījumu apdrošināšanu saviem darbiniekiem, uzņēmums var izmantot valsts paredzētās priekšrocības.

Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem uzņēmumam nav jāmaksā uzņēmuma ienākuma nodoklis un sociālais nodoklis par dzīvības apdrošināšanu bez līdzekļu uzkrāšanas (tajā skaitā nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu), kas nepārsniedz 10% no darbinieka bruto atalgojuma, taču ne vairāk kā EUR 426,86 gadā. Turklāt uzņēmums apdrošināšanas līgumu var slēgt arī uz vienu gadu.

SEB eksperti, izvērtējot Jūsu uzņēmuma personāla situāciju (darbinieku skaitu, darba vidi, vecuma struktūru u. c.), labprāt konsultēs Jūs par piemērotākā apdrošināšanas veida izvēli un nodokļu ietaupījumu!

 • Uzņēmums var izvēlēties apdrošināt visus vai atsevišķus uzņēmuma darbiniekus.
 • Darba devējs var izvēlēties, kad veikt SEB Life and Pension Baltic SE regulārās iemaksas par saviem darbiniekiem – reizi mēnesī, ceturksnī, pusgadā vai gadā.

SEB Life and Pension Baltic SE iemaksu konti

AS "SEB banka"
 

SWIFT kods: UNLALV2X

LV35UNLA0002049469816

AS "Swedbank"
 

SWIFT kods: HABALV22

LV73HABA0001403035913

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.