Switch to mobile version. Augšup

E-komercijas maksājumi

E-komercijas maksājumi

 • Maksājumu karšu pieņemšana – Visa un Mastercard
 • Maksājumu iniciēšana (PIS) no lielākajām Baltijas valstu bankām
 • PayPal tehniskā integrācija

Izmantojot e-komercijas maksājumu līgumu, jūs varat pieņemt maksājumus pircējiem visērtākajos veidos: ar karti, elektronisko pārskaitījumu, izmantojot internetbanku vai elektronisko maksājumu sistēmu PayPal.

Noslēdzot līgumu ar SEB banku un ieviešot e-komercijas maksājumu sistēmu, jūs varat pieņemt maksājumus ar kartēm – VISA un Mastercard, kā arī iniciēt maksājumus no kontiem, kas atvērti lielākajās Baltijas valstu bankās: SEB, Swedbank, Luminor (drīzumā), kā arī Šiaulių bankas Lietuvā, Citadele bankā Latvijā un LHV bank Igaunijā. Tehniskā integrācija būs pieejama arī PayPal – visā pasaulē populārai maksājumu sistēmai Lai to izmantotu, jums būs jānoslēdz arī līgums ar PayPal par maksājumu pieņemšanu.

Jums tiks piešķirta pieeja portālam eMerchant, kurā jūs varēsiet apskatīt maksājumu statusu, veikt naudas atmaksu klientiem par karšu maksājumiem un eksportēt maksājumu sarakstu.

Maksājumus ar karti varēs pielāgot atbilstoši jūsu biznesa vajadzībām.

 1. Vienreizēji maksājumi– vienreizēji maksājumi par precēm un pakalpojumiem jūsu klientiem, kuri nav aizpildījuši reģistrācijas veidlapu. Vienkāršs un drošs maksājuma veids.
 2. Tokenizētie maksājumi – vienkāršāks veids otrā un nākamo maksājumu veikšanai par precēm un pakalpojumiem, kas sniegti jūsu regulārajiem klientiem. Nav nepieciešams sargāt kartes datus, tikai kartes žetonu, un jūsu klientam nav katru reizi jāievada kartes dati.
 3. Atkārtoti maksājumi – ja pakalpojumus sniedzat periodiski, jums ir jāslēdz līgums ar klientu par automātisku līdzekļu atskaitīšanu no konta, norādot maksājumu periodiskumu un summas.
 4. Ir iespējami arī citi darījumu un maksājumu veidi atkarībā no jūsu biznesa vai jūsu klienta vajadzībām (LinkPay maksājuma uzdevuma nosūtīšana pa e-pastu, konta pārbaude utt.).

Maksājums ar karti ir drošs, jo kartes turētājs ir autentificēts, veicot Mastercard Identity Check vai Visa Secure (3-D Secure) tehnoloģijas.

Turpmāk, noslēdzot e-maksājumu līgumu, jūs varēsiet pieņemt maksājumu uzdevumus par precēm un pakalpojumiem no pircējiem, kuriem ir atvērti konti lielākajās Baltijas valstu bankās: SEB, Swedbank, Luminor (drīzumā), kā arī Šiaulių bankas Lietuvā, Citadele bankā Latvijā un LHV bankā Igaunijā.

Pircējs izvēlēsies banku, no kuras veiks maksājumus, taču jums vairs nebūs jāslēdz līgumi ar citām bankām.

SEB e-komercijas maksājumi piedāvā iespēju pieņemt maksājumus, izmantojot PayPal – visā pasaulē populāru maksājumu sistēmu. Jums jānoslēdz SEB e-komercijas maksājumu līgums un līgums ar PayPal par maksājumu pieņemšanu.

E-komercijas maksājumu integrāciju tiešsaistes maksājumu sistēmā var veikt vairākos veidos:

 • Izmantojot API (lietojumprogrammas saskarni)
 • Izmantojot šādu platformu spraudni: WooCommerce, OpenCart, Magento, Presta Shop
 • Izmantojot programmēšanas rīku SDK mobilajām lietojumprogrammām
 • Veicot maksājumus no komersantu portāla LinkPay

Kad tirgotājiem būs pieejami jaunie e-komercijas maksājumu risinājumi?

Plānots, ka jaunie e-komercijas maksājumi uzņēmumiem tiks piedāvāti no 2020. gada marta.

Kas būs e-komercijas maksājumu piedāvājumā?

 • Maksājumu iniciēšana no lielākajām Baltijas bankām
 • Visa un Mastercard maksājumi
 • PayPal maksājumi

Izmantojot e-komercijas maksājumu pakalpojumu, tiešsaistes tirgotāji varēs izmēģināt jaunus un inovatīvus maksājumu veidus, kas balstīti uz atvērtās sadarbības jeb Open banking principiem. Tas nozīmē, ka tiešsaistes tirgotāji, noslēdzot tikai vienu līgumu, varēs iniciēt maksājumus no klientu kontiem ne tikai SEB bankā, bet arī citās lielākajās Baltijas bankās, kas tehniski nodrošina piekļuvi konta informācijai trešo pušu vietnēs – Swedbank, banka “Citadele”, kā arī LHV Bank Igaunijā un Šiaulių bankas Lietuvā.

Jaunā e-komercijas platforma būs alternatīva esošajam e-Link pakalpojumam. Izmantojot e-Link, šobrīd pircējs tiek novirzīts uz konkrētās bankas internetbankas sistēmu un var apstiprināt jau sagatavotu maksājuma uzdevumu. Šī pakalpojuma integrēšana tiešsaistes veikalā ļaus pircējam turpināt norēķināties no jebkura bankas konta.  Savukārt uzņēmumiem būs vienkāršāk pārvaldīt savus tiešsaistes veikalus vienā sistēmā, slēdzot līgumu tikai ar vienu finanšu pakalpojumu sniedzēju, ne vairākiem.

Tirgotāji arī varēs pieņemt maksājumus par tiešsaistē pārdotajām precēm vai pakalpojumiem, izmantojot Visa un Mastercard kartes. Viens no populārākajiem veidiem ir vienreizējie maksājumi – ērti un droši maksājumi tiem klientiem, kuri nav reģistrējušies tirgotāja vietnē. Savukārt pastāvīgie klienti varēs saglabāt kartes datus un veikt apmaksu, katru reizi neievadot kartes informāciju no jauna. Tāpat tiks nodrošināta iespēja veikt atkārtotus maksājumus, slēdzot līgumu ar klientu par automātisku līdzekļu atskaitīšanu no konta, norādot maksājumu periodiskumu un summas. Tiks piedāvāti arī citi darījumu un maksājumu veidi, pielāgojot uzņēmuma vai klienta vajadzībām (LinkPay maksājuma uzdevuma nosūtīšana pa e-pastu, konta pārbaude utt.).

Tiks nodrošināta arī piekļuve tiešsaistes tirgotāju portālam, kurā būs iespēja apskatīt maksājumu statusu, nepieciešamības gadījumā veikt naudas atmaksu klientiem par karšu maksājumiem un eksportēt maksājumu pārskatu.

Kas jauns tiks piedāvāts?

Integrējot jauno e-komercijas maksājumu risinājumu savā tiešsaistes tirdzniecības platformā, tirgotāji varēs iniciēt maksājumus no klientu kontiem ne tikai SEB bankā, bet arī citās lielākajās Baltijas bankās, kas tehniski nodrošina piekļuvi konta informācijai trešo pušu vietnēs. SEB bankas izstrādātais e-komercijas maksājumu pakalpojums tiešsaistes tirgotājiem ļaus ērti integrēt un administrēt visas populārākās un klientiem draudzīgākās maksājumu metodes savās tirdzniecības platformās, noslēdzot līgumu tikai ar vienu banku. Tirgotāji varēs pieņemt Visa un Mastercard karšu maksājumus, kā arī būs iespēja integrēt PayPal maksājumus.

Kā tiks nodrošināta maksājumu drošība?

Maksājums ar karti ir drošs, jo kartes īpašnieks ir autentificēts, izmantojot Mastercard Identity Check vai Visa Secure (3D Secure) tehnoloģiju.

Uzņēmējiem būs piekļuve tiešsaistes tirgotāju portālam, kurā varēs apskatīt maksājumu statusu, nepieciešamības gadījumā veikt naudas atmaksu klientiem par karšu maksājumiem un eksportēt maksājumu pārskatu. Jaunā platforma ietver sevī arī krāpšanas apkarošanas, patērētāju datu aizsardzības un citus uzņēmējdarbībai svarīgus risinājumus un rīkus.

Runājot par atvērtās sadarbības jeb Open banking principiem, Eiropas savienības Otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasības paredz, ka banku klientiem internetbankā ir iespēja redzēt apkopotu informāciju par visiem saviem maksājumu kontiem, kas atrodas dažādās bankās un maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Savukārt finanšu tehnoloģiju uzņēmumi varēs nodrošināt jaunus pakalpojumus, piemēram, konta informācijas un maksājuma ierosināšanas pakalpojumu. Jāuzsver, ka klientu dati joprojām tiks pilnībā aizsargāti un trešajām pusēm būs pieejami tikai tādā gadījumā, ja klients būs devis savu piekrišanu.

Cik maksā piedāvātais pakalpojums?

Jauno e-komercijas maksājumu risinājumu cena būs atkarīga no katra uzņēmuma vēlmēm un vajadzībām. Līdzko jaunie risinājumi būs pieejami, klienti varēs pieteikties individuālām konsultācijām, lai uzzinātu vairāk par piedāvājumu un izvēlētos sev piemērotāko.

Kur var uzzināt plašāku informāciju par jaunajiem risinājumiem?

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, piesakieties individuālām konsultācijām.

Ja šobrīd jau ir noslēgts līgums par e-Link pakalpojumu, vai būs jāslēdz jauns līgums?

Ja šobrīd ir noslēgts pakalpojuma e-Link līgums, jauns līgums nav jāslēdz. Tomēr, ja vēlaties vienkāršot e-maksājumu administrēšanu un visus ērtākos maksājumus izmantot sadarbībā tikai ar vienu banku, piesakoties SEB jaunajiem e-komercijas maksājumu risinājumiem, būs jāslēdz jauns līgums.

Maksājumu iniciēšanas pakalpojuma apraksts

Maksājumu pakalpojumu nodrošina AS “SEB banka” (SEB banka)

Vienotais reģistrācijas numurs: 40003151743
Adrese: [Meistaru iela 1, Valdlauči, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-1076, Latvija
E-pasts:
Mājaslapa: www.seb.lv

SEB banka darbojas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas

Adrese: Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tel.: 67774800
E-pasts:
Mājaslapa: www.fktk.lv

Maksājumu iniciēšanas pakalpojums dos iespēju veikt maksājumu tieši no konta, kas atrodas pie Jūsu konta apkalpojošā maksājumu pakalpojumu sniedzēja, ja Jūsu konts ir pieejams tiešsaistē.

Izmantojot maksājumu iniciēšanas pakalpojumu, Jums vajadzēs veikt autentifikāciju, sniedzot personīgus drošības datus, saskaņā ar Jūsu konta apkalpojošā maksājumu pakalpojumu sniedzēja nosacījumiem. Jums būs jāpiekrīt, ka konta dati (numurs, vārds, valūta un tips) tiks nodoti SEB bankai, lai iniciētu maksājumu.

Maksājuma autorizācija, izmantojot stingrās autentifikācijas metodi (strong customer authentication (SCA)), ko nodrošina Jūsu kredītiestāde, tiks uzskatīta par Jūsu piekrišanumaksājuma izpildīšanai. Jūs uzņematies atbildību par to, ka devāt piekrišanu pārskaitīt naudu. Pastāv iespēja, ka Jūs neatceraties, ka devāt piekrišanu citai maksājuma iestādei.

SEB banka neizmanto, nepiekļūst vai neuzglabā datus citos nolūkos, kā tikai tādos, lai izveidotu drošu savienojumu ar Jūsu izvēlēto konta apkalpojošo maksājumu pakalpojumu sniedzēju un lai nodrošinātu maksājumu iniciēšanas pakalpojumu.

SEB banka arī neuzglabā vai neapstrādā Jūsu personalizētos drošības datus.

SEB banka neietur papildu maksu par maksājumu iniciēšanas pakalpojumu. Kontu apkalpojošā maksājumu pakalpojuma sniedzēja komisijas maksa ir saskaņā ar Jūsu līgumu ar konkrēto pakalpojumu sniedzēju.

Vairāk par personas datu apstrādi Jūs varat uzzināt SEB Privātuma Politikā.

Uzņēmēja komplekti

Izdevīgs risinājums Jūsu ikdienas finanšu darījumiem

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.