Switch to mobile version. Augšup

Pagaidu norēķinu konts

Pagaidu norēķinu konts

Jaundibinātiem uzņēmumiem pamatkapitāla ieskaitīšanai

 • Attālināta atvēršana ar e-Parakstu
 • Ar e-Parakstu apstiprinātas izziņas saņemšana
 • Ērta pārformēšana par pastāvīgu norēķinu kontu video konsultācijā

Jaundibināmiem uzņēmumiem piedāvājam atvērt pagaidu norēķinu kontu pamatkapitāla iemaksai pirms uzņēmuma reģistrēšanas Uzņēmumu reģistrā. Pēc uzņēmuma reģistrēšanas Jūs varat noformēt pagaidu norēķinu kontu kā pastāvīgu norēķinu kontu un sākt brīvi rīkoties ar kontā esošajiem līdzekļiem. 

Uzziniet par īpašu piedāvājumu un iespējām jaundibinātiem uzņēmumiem SEB bankā.

Ja Jums nav iespējas attālināti atvērt pagaidu norēķinu kontu ar e-paraksta palīdzību, aicinām pieteikties klātienes konsultācijai.

Ar e-Paraksta palīdzību

Jūs varat attālināti atvērt topošā uzņēmuma pagaidu norēķinu kontu, veikt nepieciešamās iemaksas un saņemt no bankas ar e-Parakstu apstiprinātu izziņu par pamatkapitāla iemaksu kontā, ko kopā ar uzņēmuma dibinājuma dokumentiem uzreiz varat iesniegt Uzņēmumu reģistrā.

 1. Aizpildiet pieteikumu pagaidu norēķinu konta atvēršanai. Lūdzu, pārliecinieties, ka esat aizpildījuši visus pieteikumā prasītos laukus.
   
 2. Aizpildīto pieteikumu, kā arī uzņēmuma dibināšanas līgumu vai lēmumu par uzņēmuma dibināšanu parakstiet ar e-Parakstu.
   
  Pieteikumu kopā ar uzņēmuma dibināšanas līgumu vai lēmumu par uzņēmuma dibināšanu ar norādīto personu, kurai ir tiesības atvērt pagaidu norēķinu kontu bankā, nosūtiet uz e-pasta adresi .
   
 3. Savā e-pasta adresē Jūs saņemsiet apstiprinājumu par pieteikuma saņemšanu bankā. Pagaidu norēķinu konts tiks atvērts divu darba dienu laikā, un uz Jūsu e-pasta adresi tiks nosūtīta s elektroniski parakstīta izziņa no bankas, kurā norādīts pagaidu norēķinu konta numurs.
   
 4. Veiciet e-Paraksta pārbaudi: augšupielādējiet saņemto bankas elektroniski parakstīto izziņu portālā www.eparaksts.lv un pārbaudiet e-Parakstu.
   
 5. Internetbankā pārskaitiet pamatkapitāla summu, kā arī komisijas maksu par pagaidu norēķinu konta atvēršanu uz jaunatvērto pagaidu norēķinu kontu.
   
 6. Pēc pamatkapitāla un komisijas maksas iemaksas, nosūtiet ziņu uz e-pasta adresi ar lūgumu izsniegt bankas apstiprinātu izziņu par pamatkapitāla iemaksu dibināmā uzņēmuma pagaidu norēķinu kontā.
   
 7. Divu darba dienu laikā uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi Jūs saņemsiet bankas elektroniski parakstītu izziņu par pamatkapitāla apmaksu.

Pagaidu norēķinu kontu varat atvērt arī jebkurā SEB bankas filiālē, iesniedzot šādus dokumentus:

 • dibināšanas līgumu vai lēmumus par uzņēmuma dibināšanu un pagaidu konta atvēršanu bankā ar norādītu pilnvarotu personu veikt šīs darbības;
 • pārstāvja identitāti apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Attālināti – video konsultācijā

Video tikšanās ar bankas ekspertu ir ērtākais veids, kā atvērt Jūsu uzņēmuma kontu un saņemt finanšu konsultāciju. Uzziniet par nosacījumiem, lai atvērtu uzņēmuma kontu attālināti.

Jebkurā SEB bankas filiālē

Pagaidu norēķinu kontu varat atvērt jebkurā SEB bankas filiālē, iesniedzot šādus dokumentus:

 • dibināšanas līgumu vai lēmumus par uzņēmuma dibināšanu un pagaidu konta atvēršanu bankā ar norādītu pilnvarotu personu veikt šīs darbības;
 • pārstāvja identitāti apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

 

  Spēkā no Spēkā līdz
Pieteikums pagaidu norēķinu konta līguma noslēgšanai elektroniski
25.05.2018
Spēkā esošs
Pagaidu norēķinu konta līguma noteikumi
13.02.2017
Spēkā esošs
Pakalpojums Cena
Atvēršana 15.00 EUR1
Apkalpošana mēnesī Bez maksas
Pārformēšana par Norēķinu kontu Bez maksas
Slēgšana Bez maksas

 


 

1 Pārformējot pagaidu norēķinu kontu par pastāvīgu norēķinu kontu un piesakoties Uzņēmēja komplektam (S, M, L, XL) komisija maksa par pagaidu norēķinu kontu netiek ieturēta.

Kādiem uzņēmumiem nepieciešams atvērt pagaidu norēķinu kontu?

Pagaidu norēķinu konta atvēršana ir nepieciešama tādam SIA, kura pamatkapitāls ir 2 800 EUR un vairāk, kā arī AS un kooperatīvai sabiedrībai u.c.

Pagaidu norēķinu kontu atvērt nav nepieciešams mazkapitāla SIA, ja tas var apliecināt pamatkapitāla apmaksu pilnā apmērā Uzņēmumu reģistra noteiktajā kārtībā.

Lai uzzinātu pilnu informāciju par uzņēmumu dibināšanas kārtību Latvijas Republikā, aicinām apmeklēt Uzņēmumu reģistra mājas lapas sadaļu.

Kādas funkcijas iespējams veikt pagaidu norēķinu kontā?

Pagaidu norēķinu kontā var iemaksāt uzņēmuma pamatkapitāla līdzekļus. Ar iemaksātajiem pamatkapitāla līdzekļiem uzņēmumam būs iespējams rīkoties pēc uzņēmuma reģistrēšanas un pagaidu konta pārformēšanas par pastāvīgu norēķinu kontu.

Kādā valūtā iespējams atvērt pagaidu norēķinu kontu?

Tikai EUR, jo pamatkapitāls tiek iemaksāts valsts valūtā.

Vai pagaidu kontu var atvērt attālināti?

Pagaidu norēķinu kontu var atvērt video konsultācijas laikā, izmantojot autorizācijas rīku kvalificēto Smart-ID.

Ja tomēr ir nepieciešams ar speciālistu tikties klātienē, piesakiet tikšanos filiālēs Latvijā vai rezervējiet laiku filiālēs Rīgā.

Kas notiek ar pagaidu kontu pēc uzņēmuma reģistrēšanas?

Pēc tam, kad uzņēmums ir reģistrēts Uzņēmumu reģistrā, pagaidu norēķinu konts ir jāpārformē par pastāvīgu norēķinu kontu. To var ērti izdarīt attālināti – video konsultācijā, kuras laikā Jums ir jāparaksta norēķinu konta līgums, izmantojot autorizācijas rīku kvalificēto Smart-ID.

Ja tomēr ir nepieciešams ar speciālistu tikties klātienē, piesakiet tikšanos filiālēs Latvijā vai rezervējiet laiku filiālēs Rīgā.

Kādi dokumenti nepieciešami pagaidu konta atvēršanai?

 • Dibināšanas līgums vai lēmums par uzņēmuma dibināšanu un pagaidu konta atvēršanu bankā ar norādītu pilnvarotu personu veikt šīs darbības
 • Pārstāvja identitāti apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Jādodas uz filiāli?

Filiālēs Rīgā piedāvājam rezervēt Jums ērtu tikšanās laiku.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.