Switch to mobile version.

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu bērna nākotnei

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu bērna nākotnei

Kapitāls bērna izglītošanai vai citam svarīgam mērķim

 • Vecāka dzīvības apdrošināšana
 • Dažādas ienesīguma iespējas
 • Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumi

Drošība

Dzīvības apdrošināšana

Kopā ar uzkrājuma veidošanu tiek apdrošināta jūsu dzīvība, kas bērnam sniedz materiālo aizsardzību. Ja notiek ļaunākais un bērna vecāks zaudē dzīvību, bērna kontā tiek izmaksāta apdrošinājuma summa un izveidotais uzkrājums.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Ir iespēja izvēlēties arī nelaimes gadījumu apdrošināšanu sev vai bērnam. Apdrošināšana būs spēkā 24 stundas katru nedēļas dienu neatkarīgi no jūsu vai bērna atrašanas vietas – skolā, darbā, mājās, brīvajā laikā, t.sk., atrodoties ārpus Latvijas.

Ja ir iestājies apdrošināšanas gadījums, jums jāvēršas jebkurā no SEB bankas filiālēm un jāaizpilda atlīdzības pieteikums (PDF). Kopā ar pieteikumu jums būs jāiesniedz daži dokumenti no medicīnas un/vai valsts iestādēm, pa kuru nepieciešamību aicinām sazināties ar SEB dzīvības apdrošināšanu pa tālruni 6 707 9800.

Uzkrājums

 • UZKRĀJUMS

  Jūsu bērna nākotnes kapitāls

  • Uzkrājumu regulāri papildināsiet ar brīvi izvēlētu summu, kas nav mazāka par minimālo apmēru 25 EUR.
  • Jūs pats varat izvēlēties iemaksu biežumu – reizi mēnesī, ceturksnī, pusgadā vai gadā.
  • Iemaksas uzkrājumā var veikt arī radi un draugi (par citu personu veiktajām iemaksām nodokļu atvieglojumus izmantot nevarēsiet).
 • IENESĪGUMS

  Uzkrājums pelna procentus

  VAI

 • NODOKĻU ATVIEGLOJUMI

  23 % no veiktajām iemaksām

  • Ja līgums ir noslēgts vismaz uz 5 gadiem, tad par iemaksām, kas nepārsniedz 10 % no jūsu gada algas „uz papīra”, jūs varat saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus 23 % apmērā.
  • Savas nodokļu atvieglojumu izmantošanas iespējas varat aprēķināt nodokļu kalkulatorā
  • Lasīt vairāk par nodokļu atvieglojumiem

 

Uzkrājuma saņemšana

Līguma termiņa beigās

Slēdzot līgumu, jūs noteiksiet termiņu, kad bērnam būs pieejams uzkrātais kapitāls: jūsu atvase uzkrājumam var piekļūt, sasniedzot 18–25 gadu vecumu. Iesniedzot atlīdzības pieteikumu (PDF), bērns saņems faktisko uzkrājumu.

Līguma pirmstermiņa izbeigšana

Ja gadās kāda neparedzēta situācija un uzkrātā nauda tomēr nepieciešama ātrāk, uzkrājuma līgumu iespējams lauzt arī pirms termiņa, saņemot noteikto atpirkuma summu. Ja ir saņemti iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumi, laužot līgumu pirmajos piecos gados, būs jāatmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par summu, kurai piemēroti nodokļu atvieglojumi.

Apdrošinātā nāves gadījumā

Ja notiek ļaunākais un bērna vecāks zaudē dzīvību, pamatojoties uz likumiskā aizbildņa pieteikumu, bērna kontā tiek izmaksāta apdrošinājuma summa un izveidotais uzkrājums.

Svarīgi! Saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", ar nodokli tiek aplikti fiziskas personas ienākumi no uzkrājumiem ar dzīvības apdrošināšanu. Nodoklis ir jāmaksā 10 % apmērā no dzīvības apdrošināšanas līgumā gūtā ienākuma, ko nosaka kā starpību starp izmaksājamo uzkrājumu un visām veiktajām iemaksām līguma laikā (nevis no visas uzkrājuma summas). Nodoklis ir jāmaksā ienākumu gūšanas dienā, proti, uzkrājuma vai atpirkuma izmaksas brīdī un par nodokļa iekasēšanu ir atbildīgs konkrētā ienākuma izmaksātājs, t. i., SEB dzīvības apdrošināšana. Tātad jums nebūs jāveic nekādas papildu darbības nodokļa deklarēšanai un samaksai.

 

Iespējas internetbankā

Uzkrājuma papildināšana

Apdrošināšanas līgums paredz brīvas iemaksas, tomēr, lai izveidotu pietiekamu uzkrājumu, ir rekomendējami regulārie maksājumi. Jūsu ērtībām internetbankā ir nodrošināta iespēja izveidot regulāro maksājumu uzdevumu, kuru SEB banka izpildīs automātiski ar jūsu noteikto regularitāti un summu.
Internetbankā ir iespējams veikt arī papildu iemaksas bērna uzkrājumā – jebkurā laikā un ar brīvi izvēlētu summu.

Informācija par apdrošināšanas līgumu un uzkrājumu

Internetbankā ir pieejama informācija par visiem jūsu līgumiem, to termiņiem, apdrošinājuma summām, labuma guvējiem, kā arī jūs ērti varat sekot līdzi savam uzkrājumam.

Izmaiņas līgumā

Internetbankā varat veikt dažādus grozījumus līgumā – pieteikt atlīdzību līguma termiņa beigās, mainīt izvēlētos ieguldījumu fondus, kuros izvietots jūsu līdzšinējais uzkrājums, mainīt fondus, kuros turpmāk veidot uzkrājumus, kā arī riska tolerances robežu.

Izmaiņas

 • Pensija un apdrošināšana - 05.01.2016

  Izmaiņas SEB Dzīvības apdrošināšanas cenrādī - pakalpojuma nosacījumos

  Ar 2016. gada 20. janvāri AAS “SEB Dzīvības apdrošināšana” veic izmaiņas Dzīvības apdrošināšanas ar tirgum piesaistītu līdzekļu uzkrāšanu cenrādī - pakalpojuma nosacījumos. Turpmāk minimālais vienas apdrošināšanas prēmijas apjoms būs 25 EUR. Izmaiņas attiecas uz dzīvības apdrošināšanas līgumiem, kas tiks slēgti sākot ar 20.01.2016.

  Lasīt vairāk

 • Pensija un apdrošināšana - 12.11.2015

  Informacija SEB Ethical Sweden Fund ieguldītājiem

  Izmaiņas "SEB Fund 3 – SEB Ethical Sweden Fund" darbībā Šī gada 15. decembrī tiks ieviestas vairākas izmaiņas apakšfonda "SEB Fund 3 - SEB Ethical Sweden Fund", D šķira (SEK), LU0047322432 darbībā. Izmaiņām ir informatīvs raksturs, un rīcība no akcionāru puses nav nepieciešama.

  Lasīt vairāk

 • Pensija un apdrošināšana - 16.10.2015

  Informācija SEB Japan Fund ieguldītājiem

  Vēlamies Jūs informēt par izmaiņām AAS “SEB Dzīvības apdrošināšana” dzīvības apdrošināšanas līgumā, kas paredz tirgum piesaistīta uzkrājuma veidošanu. Izvērtējot pieprasījumu pēc SEB Japan Fund (ISIN: LU0030163587) fonda daļām, fonda pārvaldītājs SEB Asset Management S.A. ir nolēmis to likvidēt ar šī gada 13. novembri.  

  Lasīt vairāk


Arhīvs

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.