Switch to mobile version. Augšup

Progresīvais depozīts

Progresīvais depozīts

Ieguldījums ar garantētu pamatsummas atmaksu

 • 100 % garantēta pamatsummas atmaksa termiņa beigās
 • Iespēja pelnīt augstākus procentus salīdzinājumā ar citiem depozītu ieguldījumiem
 • Ērti pieteikties Ibankā

Ja varat atļauties ieguldīt savus brīvos līdzekļus ilgākā laika periodā, Progresīvais depozīts ir lieliska iespēja gūt pieredzi, neriskējot ar ieguldīto pamatsummu. Ieguldījuma iespējamā peļņa ir saistīta ar finanšu aktīvu cenu izmaiņām tirgos. Progresīvā depozīta ieguldījumu risks nav augsts – Jums ir garantēta 100% pamatsummas atmaksa ieguldījuma termiņa beigās.

Kas ir Progresīvais depozīts?

Progresīvais depozīts ir mūsdienīgs termiņnoguldījuma veids un sniedz Jums iespēju piedalīties starptautiskajos investīciju tirgos, neriskējot ar ieguldīto pamatsummu. SEB banka regulāri piedāvā ieguldījumu iespējas Progresīvajā depozītā: to termiņš, minimālā summa, dalība, garantētie peļņas procenti un bāzes aktīvs tiek noteikti katram atsevišķam piedāvājumam un ienesīgums ir atkarīgs no katrā piedāvājumā noteiktā bāzes aktīva (indekss, akcijas, preces vai citi aktīvi) vērtības izmaiņām.

Ieguldītā kapitāla aizsardzība

Ieguldījuma iespējamā peļņa ir saistīta ar finanšu aktīvu cenu izmaiņām tirgos. Ieguldījuma veikšanas brīdī tā nav zināma. Tajā pašā laikā Jūsu ieguldītā pamatsumma ir pasargāta no zaudējumiem – ieguldījuma termiņa beigās banka Jums garantē pamatsummas atmaksu 100 % apmērā. Tātad Progresīvā depozīta ieguldījumu risks nav augsts.

Finanšu aktīvu tirgus vērtības izmaiņas

Ieguldījuma ienesīgums ir atkarīgs no konkrētajā Progresīvā depozīta piedāvājumā noteiktā bāzes aktīva vērtības izmaiņām. Plašā bāzes aktīvu izvēle sniedz daudzpusīgas ieguldījumu iespējas – Jūs varat ieguldīt gan dažādu reģionu akciju, izejvielu un valūtu tirgos, gan izvēlēties sarežģītāku stratēģiju ieguldījumus, kuru mērķis ir nodrošināt pozitīvu ienesīgumu jebkurā tirgus situācijā. Progresīvajam depozītam tiek pielietota pakāpenisku ieguldījumu stratēģija: katru mēnesi tiek sagatavoti jauni ieguldījumu piedāvājumi, no kuriem Jūs varat izvēlēties piemērotāko.

Progresīvā depozīta atpirkšana

Jums kā ieguldītājam ir iespēja pieteikt Progresīvā depozīta pārtraukšanu pirms depozīta termiņa beigu datuma. Progresīvā depozīta individuālās atpirkšanas gadījumā banka Jums izmaksās Progresīvā depozīta pamatsummu, kas tiek samazināta par izstāšanās komisiju, bet palielināta par pirmstermiņa papildu procentiem. Riska prēmija, ja tāda ir maksāta, netiek izmaksāta. Lasīt vairāk par Progresīvā depozīta individuālo atpirkšanu

Biežāk uzdotie jautājumi

Saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", sākot ar 2010. gada 1. janvāri, ar nodokli tiek aplikti privātpersonu ienākumi no kapitāla (tajā skaitā arī procentu ienākumi, kas gūti no noguldījuma Īstermiņa depozītā). Tādēļ vēlamies Jums – mūsu bankas esošajiem un topošajiem klientiem – paskaidrot, kā notiek minētā nodokļa iekasēšana.

Saskaņā ar likumu "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" valsts iekasē nodokli 10% apmērā no Īstermiņa depozītā gūtajiem peļņas procentiem. Tātad nodoklis tiek iekasēts nevis no visas depozīta summas, bet tikai no gūtās peļņas.

Likumā ir noteikts, ka nodoklis no depozītu procentiem ir jāmaksā ienākumu gūšanas dienā, proti, procentu izmaksas brīdī (sākot ar 2010. gada 1. janvāri) un par nodokļa iekasēšanu ir atbildīgs konkrētā ienākuma izmaksātājs, t. i., banka. Tātad Jūs varat vienkārši plānot sava noguldījuma veikšanu vai saņemšanu – SEB banka automātiski ieturēs nodokli (t. i., veiks nodokļa samaksu Jūsu vietā) procentu izmaksas brīdī, kas saskaņā ar līgumu notiek reizi ceturksnī.

Lasīt vairāk par kapitāla nodokli

Latvijas Republikas Noguldījumu garantiju likums paredz garantēto atlīdzību noguldījuma apmērā (bet ne vairāk kā 100 000 EUR) vienam noguldītājam, ja noguldījums nav pieejams.  Papildu atlīdzība līdz 200 000 EUR  iespējama par šādiem privātpersonas noguldījumiem triju mēnešu laikā kopš dienas, kad veikts sākotnējais noguldījums:

 1. naudas summas no darījumiem ar personai piederošu dzīvošanai paredzētu nekustamo īpašumu;
 2. personai izmaksāti sociālie pabalsti, kompensācijas un normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos citiem sociāliem mērķiem paredzēti noguldījumi;
 3. kompensācija par krimināla rakstura kaitējumu vai personas nepatiesu notiesāšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Ja noguldītājam ir vairāki garantētie noguldījumi, tos summē un uzskata par vienu garantēto noguldījumu.

Garantēto atlīdzību izmaksā tikai tiem noguldītājiem, kuru prasību atzinis likvidators vai administrators. Noguldījumu nepieejamības gadījums iestājas ar tiesas nolēmumu par kredītiestādes maksātnespēju un bankrota procedūras uzsākšanu. Garantētā atlīdzība netiek izmaksāta par atsevišķu, likumā noteiktu klientu noguldījumiem, piemēram, finanšu iestāžu, ar kredītiestādi saistītu personu, to radinieku u.c. noguldījumiem.

Pamatinformācija par valsts garantēto noguldījumu aizsardzību
Noguldījumu garantiju likums

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Uzņēmēja komplekti

Izdevīgs risinājums Jūsu ikdienas finanšu darījumiem

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.