Switch to mobile version. Augšup

Čeku norēķini

Čeku norēķini

Norēķinu veids naudas līdzekļu saņemšanai

  • Alternatīvs norēķinu veids
  • Čeku pieņemšana notiek visās valūtās, kurās SEB banka veic darījumus
  • Lai iesniegtu čeku apmaksai, Jums ir nepieciešams konts SEB bankā

SEB banka pieņem apmaksai citu banku vai iestāžu izdotus komercčekus. Čekā norādīto naudas summu izmaksā čekā norādītajam maksājuma saņēmējam, ja viņam SEB bankā ir norēķinu konts. Nauda par SEB bankā iesniegtajiem komercčekiem klienta kontā tiek ieskaitīta uzreiz pēc tās saņemšanas no apmaksātājbankas un noteiktā pārbaudes laika.

Cik ilgs laiks paiet no čeka iesniegšanas brīža līdz naudas saņemšanai?
Banka Čeka apmaksu veic no 25 līdz 40 Norēķinu dienu laikā pēc Čeka inkaso pieņemšanas, izņemot Čekus, kura summa ir vienāda ar vai lielāka par 4500 EUR vai šādas summas ekvivalentu citā valūtā. Pieņemot šādu Čeku inkaso apmaksai, Banka nenosaka precīzu čeka apmaksas termiņu.

Kā var uzzināt čeka derīguma termiņu, ja tas nav norādīts uz čeka?
Ja uz čeka nav citas norādes, tas ir derīgs sešus mēnešus no izrakstīšanas dienas. ASV izdoto čeku termiņš ir 1 gads, savukārt American Express vai Thomas Cook ceļojumu čeki ir beztermiņa.

Ja čeka valūta nav EUR, vai ir iespējams ieskaitīt naudu citā valūtā SEB bankas kontā?
Jūs varat savam EUR kontam piesaistīt citu Jums vēlamu valūtu vai atvērt jaunu mulitvalūtu kontu un saņemt naudu kontā čekā norādītajā valūtā.

Lai SEB bankā iesniegtu apmaksai čeku, tajā norādītajam saņēmējam jāierodas jebkurā SEB bankas filiālē. Saņēmējam ir nepieciešams norēķinu konts SEB bankā, kurā tiks ieskaitīta čekā norādītā summa.

Pakalpojums Cena
Čeku pieņemšana uz inkaso:1
   •  čeku pieņemšana uz inkaso 100.00 EUR + 5% no čekā norādītās summas2
   •  komisija par neapmaksātu čeku Ārzemju bankas pieprasītā komisija +
SEB bankas komisija par čeku pieņemšanu uz inkaso

 


 

1 Darījumi ar čekiem tiek piedāvāti tikai SEB bankas klientiem, kuriem ne mazāk kā 6 mēnešus pirms Čeka iesniegšanas datuma ir atvērts Norēķinu konts SEB bankā un Klients aktīvi izmanto šo Norēķinu kontu ikdienā.

2 Komisijas maksa var būt lielāka, atbilstoši faktiskajām Bankas izmaksām. Saskaņā ar Čeku pieņemšanas un apmaksas noteikumiem Klientam ir pienākums apmaksāt visus iespējamos čeku pieņemšanas izdevumus, kas radušies inkaso procesa laikā.

Uzņēmēja komplekti

Izdevīgs risinājums Jūsu ikdienas finanšu darījumiem

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.