Switch to mobile version. Augšup

Vēsture

AS Latvijas Universālā banka tika nodibināta 1993.gada 28.septembrī, apvienojot pēc Latvijas Bankas reorganizācijas neprivatizētās nodaļas - 21 dažāda profila vairāku banku atsevišķās nodaļas. Latvijas Unibanka šajos gados kļuvusi par vadošo komercbanku ar plašu klientu loku Latvijā un stabiliem sadarbības partneriem ārvalstīs.

Latvijas Unibankas attīstība, pateicoties atturīgi konservatīvai pieejai finansu riska jautājumiem, ritējusi ļoti sekmīgi un strauji: dibinot Latvijas Unibanku, tika izstrādāta stratēģija - līdz 2000.gadam tai būtu jākļūst par lielāko banku Latvijā, taču šis mērķis tika sasniegts jau bankas darbības otrajā gadā.

 • 1994.gadā jūlijā Latvijas Unibanka tika nodota Privatizācijas aģentūras valdījumā.
 • 1995.gada oktobrī Latvijas Unibanka tika reģistrēta kā privāta akciju sabiedrība. Puse akciju piederēja privātajam kapitālam, puse - valstij.
 • No 1996.gada janvāra Latvijas Unibankas akcijas sāka kotēt Rīgas Fondu biržas oficiālajā sarakstā; tajā pat gadā par bankas akciju īpašniekiem kļūst Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un Swedfund International AB.
 • Autoritatīvā finansu izdevuma Central European eksperti atzina Latvijas Unibanku par labāko lokālo banku 1996.gadā.
 • 1997.gadā tika izlaistas Latvijas Unibankas eiroobligācijas 30 miljonu USD vērtībā. Daudzas Eiropas un Āzijas bankas un investīciju fondi nopirka visas emitētās obligācijas.
 • 1997.gada decembrī Latvijas Unibankas darbībā noslēdzās vēl viens nozīmīgs posms: bankas akcijas sāka kotēt Eiropas nozīmīgākajā vērtspapīru tirgū - Londonas biržā, un starptautiskajā kapitāla tirgū Global Depository Receipt (GDR) programmas ietvaros tika sekmīgi izplatītas Privatizācijas aģentūrai piederošās Latvijas Unibankas akcijas.
 • Latvijas Unibankas GDR ir pirmie kāda Latvijas uzņēmuma vērtspapīri, kas tiek izplatīti starptautiskajos tirgos, un Latvijas Unibanka ir pirmais uzņēmums Latvijā un visā Baltijā, kura akcijas - GDR kotē Londonas biržā. Kotēšana "SEAQ International" un PORTAL sistēmās pašlaik notiek Londonas un Berlīnes vērtspapīru biržās.
 • 1998.gadā iezīmējās Krievijas krīzes negatīvā ietekme, kas lika arī Latvijas Unibankai pārvērtēt situāciju, lai saglabātu noteiktos stratēģiskos plānus - būt par vadošo banku Latvijā un Baltijā. Šī mērķa sasniegšanai Latvijas Unibanka izvēlējas sadarbību ar Skandinaviska Enskilda Banken (SEB), kura savos stratēģiskajos plānos bija paredzējusi plašas investīcijas Latvijas un citu Baltijas valstu bankās.
 • 1999.gada 5.janvārī SEB būtiska nostiprināšanās Latvijas Unibankas akcionāru sastāvā deva drošu pamatu Latvijas Unibankas tālākai izaugsmei, kāpināja ziemeļvalstu interesi par Latvijas Unibankas pakalpojumiem, sekmēja finansu sistēmas attīstību Latvijā. 2001.gada 26.februārī tika pieņemts lēmums pārtraukt akciju kotāciju Rīgas Fondu Biržā.
 • Kopš 2005. gada aprīļa banka savus plaša profila finansu pakalpojumus sniedz kā SEB Unibanka.
 • Kopš 2008. gada 7. aprīļa banka darbojas ar SEB bankas vārdu, savukārt meitas uzņēmumi kā SEB Investment Management, SEB Dzīvības apdrošināšana, SEB līzings un SEB atklātais pensiju fonds.
 • Uz 2011.gada sakumu Latvijā strādā šādi SEB grupas uzņēmumi: AS "SEB banka", SIA "SEB līzings", IP AS "SEB Investment Management", AS "SEB atklātais pensiju fonds", AAS "SEB Dzīvības apdrošināšana", SIA IBS "SEB Enskilda" un SIA "Latectus".

SEB pieder 100% SEB bankas akciju, un SEB banka ir pilntiesīga SEB grupas banka. SEB banka kopā ar pārējām SEB grupas bankām veido vienu no ietekmīgākajām finanšu grupām Ziemeļeiropā, kas apkalpo 400 tūkstošus uzņēmumu un institucionālo klientu un 5 miljonus privātpersonu vairāk kā 20 valstīs.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.