Switch to mobile version. Augšup

PAZIŅOJUMI - 2021 07 14 - 12:00

Ieteikumi turpmākai darījumu veikšanai Baltkrievijā

Ņemot vērā Eiropas Savienības un ASV noteiktās sankcijas Baltkrievijas režīmam, mēs pastiprināti sekojam līdzi visiem ar Baltkrieviju saistītajiem darījumiem. Tāpēc esam apkopojuši būtiskāko informāciju mūsu klientiem par darījumu veikšanu Baltkrievijā.

Sankciju skartās nozares

Baltkrievijas režīmam arī ir noteiktās sektorālas sankcijas, kas nozīmē, ka tās ir vērstas pret valsts ekonomikas sektoriem un nozarēm. Sankcijas skar šādas nozares:

 • Naftas produkti;
 • Tabakas izstrādājumi;
 • Minerālmēsli;
 • Telekomunikāciju un interneta tehnoloģijas;
 • Divējādā lietojuma preces, tai skaitā programmatūras un tehnoloģijas, ko var izmantot gan civiliem, gan militāriem nolūkiem.

Darījumu veikšana

Aicinām pēc iespējas izvairīties no sadarbības ar Baltkrievijas valsts sektoru un uzņēmumiem ar Baltkrievijas valsts kapitālu. Katru situāciju SEB banka vērtēs individuāli, kā arī nepieciešamības gadījumā lūgs klientiem papildu skaidrojošu informāciju vai dokumentus par veiktajiem vai ienākošajiem darījumiem.

Kā rīkoties, ja pastāv sankciju risks?

Aicinām pēc iespējas izvairīties no jebkāda veida darījumiem ar sankcijām pakļautajām nozarēm, uzņēmumiem, organizācijām vai personām.

Atgādinām, ka līdz ar kriminālatbildību par sankciju pārkāpumiem pastāv arī reputācijas risks, ko nes iesaistīšanās Baltkrievijas režīmam par labu nākošās darbībās.

Ja Jums ir nepieciešams veikt darījumu vai ir noslēgts līgums ar sankcijām pakļautu uzņēmumu, Baltkrievijas valsts sektora uzņēmumu vai uzņēmumu, kurš pārstāv kādu no sankciju skartajām nozarēm, aicinām rakstīt mums vēstuli internetbankā (bet uzņēmumiem – sazināties ar savu darījumu vadītāju bankā), lai konsultētos par turpmākajiem soļiem.

Detalizētāka informācija par sankcijām pieejama Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.