Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 07 14 - 08:45

Ar SEB bankas atbalstu sākas Mākslas festivāls “Cēsis 2021”

No 10. jūlija līdz 15. augustam jau piedspadsmito reizi norisinās Cēsu Mākslas festivāls, kas priecēs apmeklētājus ar plašu mūzikas, kino, teātra un vizuālās mākslas notikumu programmu. Festivāls vadmotīvs šogad ir “Mīti un rituāli”.

Seni nostāsti un mīti vienmēr ietekmējuši un iedvesmojuši mākslu, vedinot to atspoguļot dažādas parādības un izpausmes, meklēt, iztēloties un sataustīt senos stāstos patiesības atspulgu. Pāri laikiem cilvēce mītos centusies rast sev zīmīgu eksistenciālo jautājumu skaidrojumus, vienlaikus nodarbojoties ar jaunu un modernu mītu radīšanu.

Festivāla laikā Raiskuma krogā (Gaujas iela 92, Cēsis) būs skatāma izstādē “Vesels”. Tajā apkopota SEB stipendijas glezniecībā Madaras Kvēpas jaunāko darbu sērija, kurā autore pievērsusies fiziskās veselības un garīgā veseluma koncepcijām. Šīs idejas aplūkotas gleznu un telpisku objektu sērijā, ņemot vērā pēdējā gada pandēmijas, kā arī vēsturisku un rituālu kontekstu. Par darbu sēriju māksliniece saka: “Lai cilvēks taptu fiziski vesels, tikpat svarīgs ir garīgais nodoms tapt veselam. Šī nodoma manifestēšana bieži vien tikusi praktizēta caur rituālām darbībām. Veidojot sēriju “Vesels”, nonācu pie seno latviešu mitoloģiskajiem priekšstatiem par dzīvi, eksistenci un pasauli visapkārt.”

SEB bankas vadītāja Ieva Tetere: “Festivāla mītu un rituālu vadmotīvs ir ļoti trāpīgs – šobrīd, iespējams, vairāk nekā jebkad iepriekš mums visiem ir aktuāla eksistenciālu jautājumu risināšana, atbilžu un skaidrojumu meklēšana. Esmu pārliecināta, ka Cēsu festivāls arī šogad veicinās radošumu un jaunu domu perspektīvu sabiedrībā. Tāpat priecājos, ka festivāls vienmēr notiek iepriekš neatklātās vietās un varēsim nemainīgi atbalstīt jaunos talantus, dodot viņiem iespēju augt.”

Plašāk ar festivāla programmu aicinām iepazīties mājaslapā cesufestivals.com

Īpašais piedāvājums SEB bankas klientiem: 10% atlaide koncertu un teātra izrāžu biļetēm, maksājot ar SEB bankas karti.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.