Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 05 20 - 08:15

Ar SEB atbalstu norisināsies forums “Ilgbūtība – kur būs Tavs bizness 2030. gadā?”

Lai veicinātu uzņēmumu izpratni par ilgtspējas principiem un iedrošinātu tos iekļaut savā dienaskārtībā, ar SEB bankas atbalstu 27. maijā tiešsaistē norisināsies forums “Ilgbūtība – kur būs Tavs bizness 2030. gadā?” Forumā piedalīsies vairāk nekā 30 eksperti un nozares profesionāļi, kuri dalīsies praktiskos pieredzes stāstos par ilgtspējas principu ieviešanu un diskutēs par to nozīmi tādās jomās kā vide, darbinieki, organizācija un pārvaldības procesi.

Foruma mērķis ir iedrošināt Latvijas uzņēmumus un kliedēt mītu, ka ilgtspēja – tas ir sarežģīti, nesaprotami un dārgi. Realitātē gudras ilgtermiņa izvēles palīdz uzņēmumiem gan ietaupīt, gan kļūt efektīvākiem, rodot alternatīvus risinājumus, ieguldot izpētē un attīstībā, kā arī digitalizējot ikdienas darbības un rūpējoties par darbiniekiem. 

SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere: “Par ilgtspēju šobrīd runā visi un visur, sākot ar atkritumu šķirošanu mājās un elektroauto iegādi, beidzot ar sociāli atbildīgiem biznesa lēmumiem un zaļo finansējumu no bankas puses. Labā prakse biznesa plānos jau šodien ir izvirzīt ne tikai finansiālus, bet arī sociāli atbildīgus mērķus. Redzam, ka pasaulē šādu uzņēmumu akciju vērtība ir augstāka, nekā industrijās, kas izvirza īstermiņa finanšu mērķus bez acīm redzamas atdeves sabiedrībai. Taču, kā no runāšanas nonākt līdz darīšanai un reālu pārmaiņu ieviešanai? Latvijā izpratne par ilgtspēju vēl ir diezgan zema un ir daudz jāmācās mums visiem – gan uzņēmumiem un bankām, gan valsts pārvaldei un partneriem.Tas nav tikai par dabas aizsardzību un pārvaldības procesiem – tas ir arī par cilvēkiem un sabiedrību kopumā. Ceru, ka forumā dzirdētie pieredzes stāsti un diskusijās gūtās atziņas iedvesmos vēl vairāk uzņēmumu spert pirmos soļus ilgtspējas virzienā, lai šodienas izvēles un lēmumi vienlaikus gan sekmētu uzņēmumu un ekonomikas izaugsmi, gan arī mazinātu ietekmi uz vidi un nākamajām paaudzēm.”

Forums norisināsies četrās daļās, un katrā no tām būs gan ekspertu stāsti par ilgtspējas principu ieviešanu organizācijas ikdienā, gan arī diskusijas par šā brīža izaicinājumiem un risinājumiem.
Vide un ekonomika – vai tiešām klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības samazināšanās ir tik nopietns drauds gan mūsu, gan nākošajām paaudzēm? Idejas un pieredze, kā aprites ekonomikas principu ievērošana uzņēmumu darbībā var radīt finansiālus ieguvumus un vienlaikus samazināt ietekmi uz vidi.
Darbinieki un dialogs – kāda saistība ir pārmaiņu vadībai, ilgtspējai, dažādības vadībai un organizācijas izdegšanas riskam? Par to, kā iesaistīt darbiniekus risinājumu meklēšanā un realizēšanā un kāda ir labā prakse ilgtspējas jautājumu komunikācijai organizācijā. Idejas darbinieku labbūtībai un organizācijas ilgbūtībai.
Organizācija un sadarbība – kāda ir atbildīga piegādātāju politika un kā to realizēt? Praktiskas idejas un ieteikumi piegādātāju risku izvērtēšanai, neilgtspējīgu resursu aizvietošanai, kā arī padomi un triki, kā pārliecināt piegādātājus ieviest labas pārvaldības praksi, lai mazinātu savas organizācijas reputācijas riskus.
Vadība un inovācijas – kā mērķtiecīgs darbs pie izpētes un inovāciju radīšanas attaisnojas ilgtspējīgu risinājumu radīšanā? Par to, kā vadītājam radīt organizācijā vidi, kur rodas idejas, notiek eksperimenti labākam rezultātam. Koncentrēts pārskats par to, kādi šobrīd ir labas pārvaldības prakses “karstie” jautājumi.

Pasākumā piedalīsies vairāk nekā 30 eksperti, pārstāvot gan valsts un privāto sektoru, gan arī NVO. Vairāk par forumu un dalībniekiem: www.ilgbutiba.lv.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.