Switch to mobile version. Augšup

PAZIŅOJUMI - 2021 05 05 - 11:20

Par izmaiņām pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plānu piedāvājumā

Lai paplašinātu pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku ieguldīšanas iespējas, šī gada 7. oktobrī IPAS „SEB Investment Management” veiks izmaiņas ieguldījumu plānu piedāvājumā – ‘’SEB Eiropas plāns” tiks pievienots “SEB aktīvajam plānam”, bet “SEB Latvijas plāns” tiks pievienots “SEB konservatīvajam plānam”.

Abu plānu pievienošana notiks vienlaicīgi. Izmaiņas plānu piedāvājumā tiek veiktas ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (turpmāk tekstā – VSAA) atļauju un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas saskaņojumu.

Šī gada augustā VSAA katram plāna „SEB Eiropas plāns” un “SEB Latvijas plāns” dalībniekam pa pastu izsūtīs skaidrojošu paziņojumu ar visu nepieciešamo informāciju, dalībnieku iespējām un tiesībām.

Sīkāka informācija par gaidāmajām izmaiņām:

 • “SEB Eiropas plāna” pievienošana “SEB aktīvajam plānam”. Pēc plāna pievienošanas tā līdzekļi tiks pārvaldīti atbilstoši „SEB aktīvais plāns” ieguldījumu stratēģijai un politikai. “SEB Eiropas plāns” dalībnieki saglabās zemo pārvaldīšanas komisiju un to pašu ieguldījumu plāna akciju īpatsvara līmeni (līdz 50% no aktīviem var tikt ieguldīti akcijās), turklāt iegūs daudz plašāku līdzekļu ieguldīšanas diapazonu. Dalībnieku veiktās iemaksas tiks ieguldītas visā pasaulē, tai skaitā arī Eiropā.

  Ņemot vērā tendences finanšu tirgū, “SEB Investment Managament” pārvaldnieki uzskata, ka nākotnē tieši plaši diversificēti globālie akciju un obligāciju ieguldījumi sniegs iespēju dalībniekiem palielināt pensijas kapitālu ilgtermiņā.

 • “SEB Latvijas plāna” pievienošana “SEB konservatīvajam plānam”. Pēc plāna pievienošanas tā līdzekļi tiks pārvaldīti atbilstoši „SEB konservatīvais plāns” ieguldījumu stratēģijai un politikai. “SEB Latvijas plāns” dalībnieki saglabās zemo pārvaldīšanas komisiju un to pašu ieguldījumu plāna kategoriju (akcijās ieguldījumi netiek veikti), turklāt iegūs daudz plašāku līdzekļu ieguldīšanas diapazonu. Ieguldījumi tiks veikti gan Latvijā, atbalstot vietējo ekonomiku, uzņēmumus un videi draudzīgās iniciatīvas, gan arī Baltijā, Eiropā un visā pasaulē.

  Ņemot vērā sagaidāmās Latvijas valdības obligāciju zemās likmes, kā arī tendences finanšu tirgū, “SEB Investment Managament” pārvaldnieki uzskata, ka nākotnē tieši globālie fiksētā ienākuma ieguldījumi sniegs iespēju dalībniekiem palielināt pensijas kapitālu ilgtermiņā.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.