Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 02 23 - 16:00

SEB ievieš Latvijā pirmo indeksu plānu pensiju 3. līmenī

2020. gadā SEB pensiju fonda klientu ilgtermiņa uzkrājumu apjoms pensiju 3. līmeņa plānos palielinājies par 5%, sasniedzot 194,5 miljonus eiro. Paplašinot iespēju klientiem izvēlēties jebkurai riska tolerancei piemērotāku ieguldījumu stratēģiju, no 22. februāra tirgu tiek piedāvāts jaunais SEB-Indeksu plāns.

SEB-Indeksu plāns nodrošinās iespēju gan jaunajiem, gan esošajiem pensiju 3. līmeņa dalībniekiem ieguldīt līdz šim Latvijā vēl nebijušā risinājumā – plānā, kura aktīvi līdz pat 100% var tikt ieguldīti akciju tirgus indeksiem piesaistītos finanšu instrumentos.

No esošajiem SEB pensiju 3. līmeņa plāniem SEB-Indeksu plāns atšķiras ar to, ka tas tiks pārvaldīts ar šobrīd pasaulē tik populāro pasīvo pārvaldīšanas metodi. “Jau vairākus gadus SEB indeksu plāns ir pieejams pensiju 2. līmeņa dalībniekiem, un ik dienas jūtam, ka pieaug klientu interese par iespējām līdzīgi veidot arī pensiju 3. līmeņa uzkrājumus. Jaunais plāns būs piemērotāks ieguldītājiem, kuriem līdz valsts pensijas vecuma sasniegšanai ir vismaz 20 gadi, jo tas akcijās ieguldīs līdz 100% aktīvu. Līdz ar to šobrīd nodrošinām ikvienam vecumam un riska tolerances līmenim atbilstošāko uzkrāšanas stratēģiju – ar vidēju, vidēji augstu vai augstu riska līmeni,” stāsta SEB pensiju fonda valdes priekšsēdētāja Dace Ljusa.

Saskaņā ar SEB pensiju fonda datiem, ar katru gadu pieaug to uzņēmumu skaits, kuri izvēlas iespēju veidot pensiju uzkrājumus saviem darbiniekiem. Tā pērn šādu uzņēmumu skaits divkāršojies. Arī SEB-Indeksu plānā uzkrājumu varēs veidot gan privātpersonas, gan uzņēmumi savu darbinieku labā. Tāpat kā esošajos pensiju 3. līmeņa plānos, arī jaunajam plānam pieteikties un sekot līdzi uzkrājuma apmēram būs iespējams SEB internetbankā.

‘’Veidojot indeksiem piesaistītu plānu, tā darbības sākumā tiek izraudzīts konkrēts tirgus segments un ģeogrāfija, kura vidējo rezultātu plānam būtu jāsasniedz. Jaunā pensiju 3. līmeņa indeksu plāna gadījumā tā ir visa pasaule, tādējādi nosedzot ļoti dažādus uzņēmējdarbības virzienus dažādos pasaules reģionos. Līdz ar to plāna svārstību līmenis un sagaidāmais ienesīgums būs ļoti līdzīgi kā vidēji pasaules akciju tirgū,’’ pasīvi pārvaldīto indeksu plānu darbības būtību stāsta Dace Ljusa.

Savukārt klientiem, kur vēlas savu uzkrājumu veidot aktīvi pārvaldītos pensiju plānos, SEB piedāvā divas dažādas iespējas: SEB-Aktīvais plāns, kas būs piemērots, ja līdz pensionēšanās vecumam ir vairāk nekā 10 gadi, un SEB-Sabalansētais plāns, ja līdz pensionēšanās vecumam ir mazāk nekā 10 gadi.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.