Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 02 08 - 16:55

Pieprasījums pēc mājokļa kredītiem turpina mēreni augt

2020. gadā SEB banka mājokļa kredītos piešķīra 129 miljonus eiro, tādējādi palielinot hipotekāro kredītu portfeli par 4,5%. Vairāk nekā puse no piešķirtā finansējuma bija kredīti ar Altum atbalstu.

Lielākā daļa no piešķirtā finansējuma (73%) tika novirzīta dzīvokļa iegādei un remontam. Vairāk nekā 80% no tās summas iztērēti dzīvokļiem Rīgā un Rīgas reģionā, no kuriem nedaudz vairāk nekā puse ir ēkās, kuras celtas pēc 2000. gada. Apmēram piektā daļa no piešķirtā finansējuma novirzīta privātmājas iegādei vai remontam, bet 8% – privātmājas būvniecībai.

“Protams, Covid-19 ieviesa korekcijas mūsu klientu plānos. Pēc pirmās ārkārtējās situācijas izsludināšanas pērn martā novērojām ievērojamu kritumu pieprasījumā pēc mājokļa kredītiem. Neziņa un situācijas neprognozējamība lielākoties bija iemesls, kāpēc cilvēki kļuva daudz piesardzīgāki un uz laiku atlika plānus iegādāties mājokļus. Kā jebkurā krīzē, arī šajā ir klienti, kuru ienākumi būtiski samazinājās, tāpēc 2020. gada pavasarī veltījām daudz enerģijas, lai pielāgotu kredīta maksājumus klienta esošajai naudas plūsmai. Kopumā atbalstu saņēma vairāk nekā 1900 klientu. Jau vasaras sākumā pieprasījums pēc kredītiem atkal atgriezās ar augšupejošu tendenci un tirgus turpināja pozitīvu attīstību visu gada otro pusi. Tomēr kopumā 2020. gadā jaunu mājokļa kredītu apjoms SEB bankā bija par 11% mazāks nekā 2019. gadā”, komentē SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

“Šobrīd redzam, ka pieprasījums pēc finansējuma turpina būt stabils, un līdz ar to prognozējam mērenu pieaugumu arī turpmāk. Cilvēki spējuši pielāgoties jaunajai realitātei, turklāt, ja ģimenei ir bijusi vēlme uzlabot dzīves apstākļus un tā mērķtiecīgi  veidoja uzkrājumus pirmajai iemaksai, tad kaut ar laika nobīdi, bet šis plāns tiek realizēts. Īpaši, ja mājsaimniecības ienākumi nav būtiski ietekmēti Covid-19 pandēmijas dēļ. Turklāt krīze ir mainījusi mūsu ikdienu. Mājoklis ir kļuvis gan par bērnudārzu, gan skolu, gan biroju. Tas, protams, sekmē pieprasījumu pēc finansējuma esošā īpašuma remontam vai jauna iegādei.”

Turpinās veiksmīga sadarbība ar ALTUM

Arvien nozīmīga loma kreditēšanas attīstībā ir Altum atbalstam. No pērn piešķirtā finansējuma 42% bija ar Altum galvojumu ģimenēm, bet vēl 12% – ar Altum galvojumu jauniem speciālistiem. Līdz ar jauna atbalsta mehānisma daudzbērnu ģimenēm – subsīdijas “Balsts” – ieviešanu, redzam klientu interesi arī par šo programmu.

“Mūsu visaktīvākie aizņēmēji ir jauni cilvēki vecumā no 26 līdz 35 gadiem. Tāpēc Altum atbalsts ir ļoti svarīgs. Šobrīd jau vairāk nekā puse aizdevumu ir ar Altum atbalstu. Savukārt “Balsts” subsīdija dažreiz ir vienīgā iespēja tikt pie mājokļa arī daudzbērnu ģimenēm. Līdz šim tik daudz runāts par nepieciešamību uzlabot demogrāfiskos rādītājus, un beidzot ir arī valsts atbalsts, lai lielas ģimenes varētu atļauties sev piemērotāku mājokli. Šobrīd lielākajai daļai jauno aizņēmēju ikmēneša maksājumi ir no 150 līdz 300 eiro, taču joprojām ir izaicinājums uzkrāt pirmajai iemaksai. Tāpēc valsts atbalstam, kas sniedz iespēju samazināt pirmās iemaksas apmēru, šobrīd ir izšķiroša nozīme,” uzsver Arnis Škapars.

Viss mājokļa kredīta noformēšanas process – attālināti

Pielāgojoties jaunajai realitātei, kad iespējas noslēgt darījumus klātienē ir ierobežotas, SEB banka mērķtiecīgi un rūpīgi attīstījusi iespēju visus ar mājokļa kredītu saistītos dokumentus parakstīt attālināti. Pērn klienti aktīvi izmantojuši šādu iespēju – vairāk nekā 80% no visiem līgumiem tika noformēti, izmantojot digitālās parakstīšanas iespējas internetbankā. Tādejādi šobrīd viss aizdevuma noformēšanas process, sākot ar pirmo video konsultāciju un beidzot ar dokumentu parakstīšanu, norit digitāli.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.