Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 12 22 - 13:25

SEB līzings: Iedzīvotāji turpina pirkt jaunus auto - 85% auto finansējuma izsniegti jaunu automašīnu iegādei

Šī gada 11 mēnešos noslēgti jauni auto līzinga līgumi 55 miljonu eiro apmērā un 85% no tiem ir finansējums jaunām automašīnām. Jaunu automašīnu finansēšanā SEB līzings palielinājis tirgus daļu līdz 24,7%, kas ir par 1,4% vairāk kā pērn. Daudz cilvēku tieši pandēmijas laikā ir mērķtiecīgi plānojuši budžetu un raduši iespēju veidot uzkrājumus, ņemot vērā būtisku kritumu tādās izdevumu pozīcijās kā izklaide un ceļošana – ir pieaudzis līdzdalības apmērs un klienti veic lielākas pirmās iemaksas.

Jeļena Gavrilova
SEB līzinga vadītāja

SEB līzinga vadītāja Jeļena Gavrilova: “Iedzīvotāju pārliecība par savas finansiālās situācijas stabilitāti pagaidām saglabājas – gan līzinga pieteikumu, gan reģistrētu automašīnu skaits kopumā šobrīd ir līdzīgs kā pērn šajā pašā laika periodā. Ja marta beigās, neilgi pēc pirmās ārkārtējās situācijas izsludināšanas, bija ievērojams jaunu pieteikumu skaita kritums, tad jau jūnijā situācija atkal uzlabojās. Tāpat arī bija salīdzinoši neliels pieprasījums pēc kredītbrīvdienām – kopumā privātpersonu segmentā iespējai uz laiku atlikt pamatsummas maksājumu pieteicās tikai 1% no kopējā klientu skaita. Turpmāk viss būs atkarīgs no tā, kā globāli veiksies ar vīrusa izplatības mazināšanu – lielāka nenoteiktība nozīmē lielāku piesardzību arī patērētāju uzvedībā.”

Lielākā daļa finansējuma izsniegta tieši jaunu automašīnu iegādei (85-90% no visiem darījumiem ir jaunas automašīnas, savukārt 10-15% ir lietotas), un to lielā mērā veicina labvēlīgāki līzinga nosacījumi gan procentu likmes veidā, gan pirmās iemaksas apmērā.

“Runājot par tendencēm, sabiedrībā arvien nozīmīgāka kļūst “zaļā domāšana” un ilgtspējas jautājumi, tostarp videi draudzīga pārvietošanās, līdz ar to pieaug elektromobiļu popularitāte, un nākamajos gados to īpatsvars pilsētās varētu būtiski palielināties. Videi draudzīgu elektromobiļu pircējiem piedāvājam arī izdevīgākus finansējuma nosacījumus ar zemāku procentu likmi – 1,85%. Jaunās automašīnas neatkarīgi no dzinēja veida tiek ražotas ar zemāku CO2 izmešu daudzumu un tām tiek piemērota arī zemāka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likme, kas arī veicina iedzīvotāju izvēli par labu jaunām automašīnām,” uzsver Jeļena Gavrilova.

SEB līzinga klienti joprojām vairāk izvēlas vidējās un kompaktās apvidus klases automašīnas, no kurām populārākās ir Toyota, Škoda un Volkswagen automašīnas. Vidējā iegādes summa jauno auto segmentā ir līdzīga kā pērn – 23,5 tūkstoši eiro, savukārt lietoto auto segmentā vidējā iegādes summa ir 18,2 tūkstoši eiro.

Kopumā 2020. gada 11 mēnešos SEB līzinga portfelis Latvijā samazinājies par 3%, sastādot gandrīz 300 miljonus eiro, savukārt no jauna izsniegtais līzinga finansējums 2020. gada 11 mēnešos ir 95 miljoni eiro, kas ir par 25% mazāk nekā 2019. gadā.

Lielāka aktivitāte vērojama privātpersonu segmentā,  kur izsniegtais līzinga finansējums šī gada 11 mēnešos sasniedzis 21,1 miljonus eiro, savukārt uzņēmumu segmentā izsniegtais līzinga finansējums sasniedzis 72,4 miljonus eiro.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.