Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 10 22 - 09:00

9 mēnešos bankai uzticēto noguldījumu apjoms palielinājies par 9%, savukārt no jauna piešķirtais finansējums palielinājies par 23%

Šī gada 9 mēnešos SEB bankas no jauna piešķirtais finansējums veido 558 miljonus eiro, kas ir par 23 procentiem vairāk nekā pagājušā gada 9 mēnešos. Pieaugumu galvenokārt sekmējusi lielo uzņēmumu aktivitāte – tiem piešķirts lielākais finansējuma apjoms - 330 miljoni eiro, taču arī privātpersonu segmentā kopš maija vērojama veselīga pieaugoša interese par hipotekārajiem kredītiem, kas 9 mēnešos rezultējies ar 89 miljoniem eiro.

Noslēdzoties šī gada 9 mēnešiem, SEB grupas Latvijā kopējais kredītportfelis gada griezumā pieaudzis par 1 procentu, sasniedzot 3,108 miljardus eiro, bet kopējais noguldījumu apjoms palielinājies par 9 procentiem, veidojot 3,213 miljardus eiro. Pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem paredzamiem kredītzaudējumiem 2020. gada 9 mēnešos sasniegusi 31,4 miljonus eiro, kas ir par 18 % mazāk nekā pirms gada. Peļņas samazināšanās saistīta ar investīcijām attālinātos risinājumos un ar papildu uzkrājumu veidošanu paredzamiem kredītzaudējumiem.

Ieva TetereKomentējot šī gada 9 mēnešu rezultātus, SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere atzīst, ka SEB Latvija darbības rezultāti atspoguļo ekonomisko situāciju un sabiedrības noskaņojumu.

“Trešā ceturkšņa rezultāti iezīmē tendences, ko novērojam arī ekonomikā – atgūstoties no līdzšinējā ekonomikas iekritiena, vairākās nozarēs uzņēmējiem izdevies atgūt savas pozīcijas, taču, neraugoties uz to, kopējais noskaņojums arvien ir piesardzīgs, tiek veidoti uzkrājumi un saglabājas ierobežots patēriņš. Uzņēmēji pietur apgrozāmos līdzekļus un nesteidzas ar jaunām apjomīgām investīcijām.”

Atjaunojas klientu pārliecība par finansiālās situācijas stabilitāti

“Augstu novērtējam mūsu klientu uzticību, kuri, saskaroties ar finanšu grūtībām Covid-19 pandēmijas dēļ, uzsāka sarunu ar banku. Kopš moratorija sākuma SEB banka sniegusi atbalstu kopumā vairāk nekā 1800 kredītņēmējiem. Tagad redzam, ka salīdzinoši ātri atjaunojusies klientu pārliecība par savas finansiālās situācijas stabilitāti ilgtermiņā, jo maija otrajā pusē jau bija vērojams aktivitātes pieaugums mājokļu kreditēšanā, kas īpaši strauji atdzīvojās trešajā ceturksnī gan mājokļu finansēšanā, gan līzinga darījumu slēgšanā.

Šī ekonomikas atgūšanās labi atspoguļojas kopējā kredītportfelī, kas 9 mēnešos pieaudzis par 1%, un tajā vislielāko pozitīvo pienesumu sniedz lielo uzņēmumu kopējā kredītportfeļa pieaugums par 4% un privātpersonu kopējā hipotekārā kredītportfeļa pieaugums arī par 4%.

Šajā laikā turpinājām attīstīt risinājumus, lai bankas pakalpojumi klientiem būtu ērti pieejami attālināti digitālā formātā. Pavisam nesen ieviesām risinājumu, kas ļauj kļūt par SEB bankas klientu attālināti, nenākot uz filiāli – pēc video konsultācijas ar bankas darbinieku, visus pieteikumus un nepieciešamos dokumentus var parakstīt ar Smart-ID kvalificēto elektronisko parakstu (QES).”

Iniciatīvas uzņēmumu atbalstam un ilgtspējas jautājumi – būtiski SEB dienaskārtībā

“Paralēli turpinājām iniciatīvas, kas sniedz atbalstu uzņēmumiem - jau ceturto reizi izsludinājām grantu programmu “(ie)dvesma" jaunajiem uzņēmumiem. Kopējais grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro un to veidojam kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Tāpat priecājamies par lielo atsaucību “Izaugsmes programmai”. Šogad saņemti vairāk nekā 50 pieteikumi, no kuriem izvēlēti 14 Latvijas uzņēmumi, kuri ekspertu vadībā strādās pie inovatīvu produktu vai pakalpojumu izveides, lai veicinātu straujāku sava uzņēmuma izaugsmi. Programma šogad norisināsies attālināti un noslēgsies janvārī.

Vēl šajā ceturksnī turpinājām dialogu ar sabiedrību un klientiem, liekot lielu uzsvaru uz to, kā atpazīt un neiekrist krāpnieku slazdos. Domājot par arvien aktīvāku SEB iesaisti ilgtspējas jautājumu virzīšanā,  klientiem visās Baltijas valstīs esam sākuši piedāvāt jaunu finansējuma veidu - “Zaļo kredītu”. Tas sākotnēji būs pieejams lielajiem uzņēmumiem, kuri izvēlas ieguldīt atbildīgi un īsteno videi draudzīgus un ilgtspējīgus biznesa risinājumus. Savukārt sadarbībā ar nozares ekspertiem aizsākām ilgtspējas jautājumiem veltītu publisku vebināru ciklu, lai rosinātu pārdomas, kā mūsu ikdienas paradumi veidos nākotnes sabiedrību.”

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2020. gada pirmajos 9 mēnešos:

 • SEB grupas Latvijā ieņēmumi sasnieguši 81,8 miljonus eiro, saglabājoties tādā pašā līmenī kā 2019. gada 9 mēnešos;
 • izmaksas bija 37,7 miljoni eiro, kas ir par 1% vairāk nekā pirms gada, kas saistīts ar investīcijām digitālajos risinājumos un Baltijas vienotajā klientu apkalpošanas sistēmā;
 • peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 44 miljonus eiro, kas ir par 1% mazāk nekā 2019. gada janvārī - septembrī;
 • laika posmā no 1. janvāra līdz 30. septembrim izveidoti uzkrājumi paredzamiem kredītzaudējumiem 11,8 miljonu eiro apmērā;
 • pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2020. gada 9 mēnešos sasniegusi 31,4 miljonus eiro, kas ir par 18 % mazāk nekā pirms gada;
 • kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2020. gada 30. septembrī bija 3,213 miljardi eiro, kas par 9% pārsniedz noguldījumu apjomu 2019. gada septembra beigās;
 • kopējais kredītportfelis 2020. gada septembra beigās bija 3,108 miljardi eiro, t.i. par 1% vairāk nekā 2019. gada septembra beigās;
 • kapitāls un rezerves 2020. gada 30. septembrī bija 423 miljoni eiro, par 11% vairāk nekā 2019. gada septembra beigās;
 • aktīvu apjoms, noslēdzoties 2020. gada 9 mēnešiem, bija 4,150 miljardi eiro.

Atzinības:

 • Vadītāju atlases uzņēmuma “Amrop” organizētajā aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā  5000 dalībnieku no 200 lielākajiem uzņēmumiem visā Baltijā, SEB saņēma atzinību kā ”Labākais darba devējs Baltijā.”

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.