Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 10 15 - 12:55

SEB banka Baltijas valstu uzņēmumiem piedāvās Zaļo kredītu ilgtspējīgiem biznesa risinājumiem

Turpinot veicināt ilgtspējīgu finanšu tirgus un uzņēmējdarbības attīstību, SEB banka visās Baltijas valstīs uzsāk piedāvāt jaunu finansējuma veidu uzņēmumiem – Zaļo kredītu. Tas sākotnēji būs pieejams lielajiem uzņēmumiem, kuri izvēlas ieguldīt atbildīgi un īsteno videi draudzīgus un ilgtspējīgus biznesa risinājumus – atjaunojamās enerģijas ražošana, energoefektivitātes uzlabošana, ilgtspējīga mežsaimniecība, kā arī atkritumu apsaimniekošanas un citu videi draudzīgu projektu realizēšanai, kuru rezultātā tiek samazināts CO2 izmešu daudzums.

Zaļās obligācijas kā konceptu SEB un Pasaules Banka izstrādāja 2008. gadā, ņemot vērā arvien pieaugošo investoru pieprasījumu iesaistīties klimata pārmaiņu novēršanas iniciatīvās. 2017. gadā SEB izlaida pirmās zaļās obligācijas 500 miljonu eiro vērtībā. Daļa šo obligāciju iegūtos līdzekļus SEB vēlas izmantot finansējuma piešķiršanai Baltijas valstu uzņēmumiem, kas plāno īstenot ilgtspējīgus, videi draudzīgus projektus.

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: “Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji vēl aktīvi nedomā par klimata pārmaiņu riskiem, jo tie nav tik kardināli kā citur pasaulē, taču nevaram arī izlikties, ka tas uz mums neattiecas, turklāt arvien pieaug arī investoru pieprasījums pēc ieguldījumiem ilgtspējīgos vides projektos. Šajā ziņā tieši finanšu sektors var sniegt nepieciešamo atbalstu uzņēmumiem sasniegt viņu izvirzītos ilgtspējas mērķus biznesa attīstībā. Arī līdz šim, lemjot par aizdevumu piešķiršanu uzņēmumiem, vienmēr esam vērtējuši augstus korporatīvās pārvaldības un biznesa ilgtspējas standartus. Zaļā kredīta statuss klientam būs apliecinājums, ka viņa projekts atbilst SEB Zaļo obligāciju noteiktajiem kritērijiem un veicina ne vien uzņēmuma, bet arī visas sabiedrības “zaļo domāšanu”. Uzņēmumiem tā ir arī iespēja veidot un nostiprināt ilgtspējīga zīmola reputāciju gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, kā arī būt vieniem no līderiem savā nozarē ilgstpējīgā domāšanā un attīstībā.”

SEB mērķis ir arī turpmāk būt starp līderiem videi draudzīgu ieguldījumu un investīciju jomā un veicināt ilgtspējīgu projektu īstenošanu. Ap 50% no SEB grupas Zaļo kredītu portfeļa veido atjaunojamās enerģijas projekti, bet pārējo – “zaļo” ēku, transporta un energoefektivitātes projektu finansēšana. Šobrīd Zviedrija veido 46% no portfeļa ieguldījumiem, kam tālāk seko Somija, Norvēģija, Lielbritānija un Vācija.

Katrs kredīta pieteikums tiks izvērtēts individuāli, ņemot vērā tā atbilstību SEB zaļo obligāciju kritērijiem, piemēram, vai projekta mērķis ir novērst klimata pārmaiņas un samazināt ietekmi uz apkārtējo vidi.

Vairāk par Zaļo kredītu

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.