Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 07 08 - 14:30

Ar SEB bankas atbalstu notiks Mākslas festivāls “Cēsis 2020”

2020. gadā Mākslas festivāla “Cēsis 2020” uzmanības fokusā ir skaņa, lai COVID-19 pēckrīzes laikā, kad taktilās maņas ir ierobežotas, trenētu klausīšanās un sadzirdēšanas prasmes.

“Pārsteidzošā kārtā mums ir izdevies noorganizēt festivālu tikpat bagātu programmas ziņā, kā tas ir bijis katru gadu, ar vizuālo sadaļu ne mazāku kā citus gadus, ar pilnu muzikālo programmu, ieskaitot lielo koncertu Pils parkā, ar kino seansiem un ar teātra Grand Prix skati. Viss būs klātienē un ar īstiem mākslas darbiem un notikumiem, bet maksimāli ievērojot piesardzības pasākumus un norādes, kas no valsts un epidemiologu puses dotas kultūras pasākumu rīkotājiem. Pateicoties mūsu partneru un atbalstītāju stabilitātei un ticībai, un ar maksimālu atbildības sajūtu pret sabiedrības veselību, centīsimies pamazām atgriezties mākslas un mūzikas pasaulē, kas līdz šim bijusi ‘iesaldēta’,” šī gada programmu piesaka Juris Žagars.

“Festivāls vienmēr ir bijis niansēts, lielā platībā, to nekad nav raksturojusi neracionāla drūzmēšanās. Tas ļauj arī mums kā festivāla ilggadējam atbalstītājam sniegt atbalstu un neatkāpties no iespējas ļaut festivālam notikt arī šogad, vienlaikus apzinoties, ka festivāls un mūsu pašu aktivitāte festivālā būs citāda, daudz lielāku uzmanību veltot piesardzībai. Visam pāri – atbilstoši laikam un iespējām meklējam veidus, kā festivāla norisē dot iespēju sevi parādīt jaunajiem Mākslas akadēmijas studentiem. Ar SEB bankas atbalstu arī ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas SEB stipendijas izstāde bija skatāma attālināti un tā bija vīrusa izplatības laikā pirmā digitālā izstāde. Šobrīd mums ir iespēja labākos no labākajiem atvest arī uz Cēsīm. Festivāla izstādes atklāšanas dienā mēs ar prieku arī paziņosim SEB stipendijas glezniecībā ieguvēju,” norāda SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Konkursa SEB stipendija glezniecībā finālistu darbu izstāde būs skatāma Koncertzāles “Cēsis” mākslas galerijā. Katru gadu SEB stipendijas konkursam ir kāda noteikta tēma.  2020. gada konkursa tēma ir  dienaskārtība, vedinot studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt. Konkursa dalībnieki piesaka savu dienaskārtību – personiski, valstiski vai globāli aktuālus jautājumus –, par ko padomāt skatītājiem. Konkursa laureātam  tiks piešķirta stipendija, kā arī iespēja apmeklēt kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un piedalīties kādā attiecīgās pilsētas radošajā darbnīcā.

Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā no 25. jūlija līdz 28. augustam būs skatāma vizuālās mākslas izstāde “Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam”, kurā piedalīsies mākslinieki Kaspars Groševs, Pēteris Līdaka, Artūrs Punte & Jēkabs Voļtovskis, Krišs Salmanis, Kristaps Ģelzis & Ģirts Bišs (kuratores: Daiga Rudzāte, Žanete Skarule).

Festivāla atklāšanā, 25. jūlijā, Gaujas krastos pie Cēsīm gaidāms muzikāli performatīvs piedzīvojums “Kamēr... peld”. Jauniešu koris “Kamēr..” un tā mākslinieciskais vadītājs un diriģents Aivis Greters pēc ilgāka pārtraukuma atsāk koncertdzīvi un savā 30. gadu jubilejas vasarā uzstājas Cēsu Mākslas festivāla atklāšanas koncertā ar īpašu a cappella programmu. Muzikāli performatīvais piedzīvojums norisināsies Gaujas kreisajā krastā – posmā no Cēsu tilta līdz Žagarkalna kempinga pludmalei.

Festivāla mūzikas programmu papildinās 31. jūlijā kormūzikas koncerts Cēsu Sv. Jāņa baznīcā “Paradīzes dziedājumi. Brukners un latvieši” Sigvarda Kļavas vadībā, Latvijas Radio kora, ērģelnieces Kristīnes Adamaites un arfistes Jekaterinas Suvorovas veidotajā programmā.

8. augustā būs Cēsīs būs lielais brīvdabas notikums “Mēmais melnbaltais un Šostakovičs”, kur vakara pirmajā daļā skanēs Dmitrija Šostakoviča 1933. gadā komponētais Pirmais klavierkoncerts  mūsu izcilā virtuoza Reiņa Zariņa interpretācijā. Vakarā otrajā daļā Artura Maskata un Andra Pogas mūzikas kompilācijas LNSO orķestrim saspēlēsies ar Bastera Kītona mēmo komēdiju “Šerloks jaunākais”.

No 14. līdz 23. augustam norisināsies tradicionālā Cēsu festivāla teātra izrāžu skate GRAND PRIX, kurai pagājušās sezonas izrādes-izcilības ir atlasījusi teātra kritiķe Zane Radzobe. Koncertzālē “Cēsis” būs skatāms Latvijas Nacionālā teātra iestudējums - Juhas Jokelas “Finlandizācija” Valtera Sīļa režijā, Dailes teātra iestudējums - Floriana Zellera “Māte Intara Rešetina režijā un JRT iestudējums “Bītlu pēdējais albums” Alvja Hermaņa režijā. Bet 23. augustā koncertzālē “Cēsis”, atceroties teātra kritiķes Silviju Radzobes darbus un reflektējot par viņas izcilo humora izjūtu, kā savdabīgs cieņas žests būs Latvijas teātru vadošo aktieru teatrāla performance “Silvijai Radzobei veltīta basketbola spēle ar Latvijas garāko aktieru piedalīšanos”. Tai režiju veidos Valters Sīlis.

No 1. līdz 22. augustam uz kino skatuves Cēsu Laikmetīgā mākslas centra pagalmā tiks izrādīta kino programma “Skaņa, ko redzam. Telpa, ko dzirdam”, ko šoreiz veidojis filozofs Uldis Tīrons. Augusta ietvaros tika izrādītas četras filmas - Arvīda Krieva “Vainīgais” (1979), Frica Langa “M” (1931), Žaka Tatī “Ilo kunga brīvdienas” (1953) un Frīdriha Vilhelma Murnava “Saullēkts: Divu cilvēku dziesma” (1927).

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.