Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 06 04 - 08:55

SEB bankas aptauja: vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju jūtas droši par savu ienākumu stabilitāti

Vairāk kā puse Latvijas iedzīvotāju (53%) ir pārliecināti, ka viņu ienākumi tuvākajos sešos mēnešos saglabāsies nemainīgi – tādā pašā līmenī kā pirms Covid-19 pandēmijas, turklāt 6% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka viņu ienākumi tuvākajā nākotnē palielināsies, liecina SEB bankas veiktās aptaujas* dati. Par savu ienākumu stabilitāti šobrīd visdrošāk jūtas valsts sektorā strādājošie, iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem (virs 1000 EUR mēnesī), kā arī iedzīvotāji vecumā no 65 līdz 74 gadiem.

Ienākumu samazināšanos tuvākajos sešos mēnešos vairāk prognozē privātajā sektorā strādājošie, kā arī ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 64 gadiem, kuru ģimenēs ir bērni. Lai arī par ienākumu samazināšanos šobrīd vairāk uztraucas iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem (līdz 500 EUR mēnesī), kā liecina aptaujas rezultāti, arī 37% iedzīvotāju ar augstiem ienākumiem (vairāk nekā 1000 EUR mēnesī uz vienu ģimenes locekli) pieļauj, ka tuvāko mēnešu laikā tie varētu samazināties.

SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere: “Lai arī vairāk kā puse iedzīvotāju jūtas droši par to, ka viņu ienākumi tuvākajos mēnešos saglabāsies nemainīgi, tomēr 40% iedzīvotāju esošās nenoteiktības apstākļos pieļauj ienākumu samazināšanos. Tāpat arī 19% iedzīvotāju, kuriem ir kredītsaistības, atzīst, ka, samazinoties ienākumiem, varētu rasties grūtības tās pildīt. Tāpēc no bankas puses turpināsim sniegt atbalstu saviem klientiem, lai nepieciešamības gadījumā palīdzētu uz laiku mazināt finansiālo slogu. Kopš pirmās kredītu labvēlības Covid-19 izplatības laikā esam veikuši grozījumus vairāk nekā 1790 kredītlīgumos galvenokārt mājokļa un studiju kredītiem. Vienlaikus gan arī redzam, ka pakāpeniski pieaug klientu pārliecība par savas finansiālās situācijas stabilitāti, jo jaunu kredītu pieteikumu īpatsvars ir lielāks, nekā pieteikumu skaits kredītu labvēlības perioda piešķiršanai.”

Covid-19 pandēmija iedzīvotājiem likusi arī vairāk aizdomāties par uzkrājumu veidošanu neparedzētām situācijām – 12% iedzīvotāju atzīst, ka tieši šobrīd ir sākuši aktīvāk uzkrāt. Vairākumam iedzīvotāju, kuriem ir uzkrājumi (55%), šobrīd nav nepieciešamības tos tērēt, taču 26% pēdējo mēnešu laikā savus uzkrājumus jau ir sākuši izmantot finansiālu grūtību risināšanai, turklāt puse no viņiem tos jau gandrīz ir iztērējusi, jo uzkrājums nav bijis liels. 6% iedzīvotāju pēdējo pāris mēnešu laikā savus uzkrājumus jau ir iztērējuši.

*Pētījumu pēc SEB bankas pasūtījuma veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 12. līdz 15. maijam. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 74 gadiem.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.