Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 05 05 - 13:45

SEB banka pievienojas Finanšu nozares asociācijas uzņēmumu kredītsaistību labvēlības moratorijam

SEB bankas klientiem uzņēmējiem, kas saskaras ar īslaicīgu likviditātes pasliktināšanos COVID-19 pandēmijas rezultātā, būs iespēja atlikt aizdevumu pamatsummas maksājumus uz vēl garāku termiņu nekā līdz šim. SEB banka pievienojas  Finanšu nozares asociācijas un tās biedru kopīgi izstrādātajam kredītsaistību labvēlības moratorijam uzņēmumiem. Tas ļaus atlikt aizdevuma pamatsummas, ieskaitot līzingu, maksājumus līdz sešiem mēnešiem. Moratorijā noteiktos labvēlības nosacījumus piemēro uzņēmumiem vai uzņēmumu grupām, kuru kredītsaistību atlikusī vērtība nepārsniedz 5 miljonus eiro.

SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere: “Pirmo kredītsaistību labvēlību pēc ārkārtas situācijas pasludināšanas piešķīrām jau 20. martā. Šajā laikā redzam, ka vairāk kā 80% gadījumu kredītu labvēlību esam nodrošinājuši tieši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Uzņēmēji lūguši atbalstu saviem ilgtermiņa investīciju kredītiem, kā arī līzinga maksājumiem. Finanšu sektora veidotais moratorijs, kas nodrošina vēl garāku kredītsaistību labvēlības piešķiršanu, palīdzētu 73% mūsu biznesa klientu mazo un vidējo uzņēmumu segmentā - tas ir to uzņēmēju īpatsvars, kuru aizdevumi nepārsniedz moratorijā norādīto 5 miljonu eiro kredītsaistību robežu. SEB banka, piešķirot labvēlību, nemainīs citus aizdevuma nosacījumus, ja uzņēmējs atbildīs moratorijā norādītajiem kritērijiem un vēlēsies atlikt pamatsummas maksājumu.”

“Tiem uzņēmumiem, kuriem esošās kredītsaistības pārsniedz 5 miljonus eiro, SEB banka jau līdz šim ir nodrošinājusi individuālus risinājumus, lai pārvarētu radušās finanšu problēmas, ja uzņēmumi ar tām saskaras. Arī pēc pievienošanās moratorijam turpināsim to darīt. Vēl pirms nozares moratorija parakstīšanas vairāk kā 500 uzņēmumu kredītlīgumiem esam piešķīruši labvēlību, atliekot pamatsummas maksājumus, daļa no šiem pārskatītajiem kredītlīgumiem ir  uzņēmējiem ar kredītsaistībām virs 5 miljoniem eiro. Tiem esam raduši risinājumus, lai nodrošinātu to īstermiņa likviditāti,” turpina Ieva Tetere.

Moratorija nosacījumi attieksies uz uzņēmumiem vai uzņēmumu grupām, kuriem nav bijis būtisku kavējumu (vairāk nekā 30 dienas), izpildot savas saistības pret kreditoriem gadu pirms paziņotās karantīnas, vai arī tie nav pasludināti par maksātnespējīgiem, netiek pakļauti pārstrukturēšanai, nav iesnieguši bankrota pieteikumu un viņiem bija pozitīvs pašu kapitāls 2019. gadā. Uzņēmumiem, kuru darbību skārusi Covid-19 izplatība un kas vēlas gūt kredītsaistību labvēlību moratorijā minētajā periodā, jāpiesakās SEB bankā līdz 2020. gada 12. jūnijam.

Šis moratorijs neattiecas uz aizdevuma līgumiem bez fiksēta atmaksas grafika, piemēram, kredītlīnijām. Labvēlības periodā klientam jāturpina maksāt procenti, apdrošināšanas prēmijas un/vai citas aizdevuma līgumā paredzētās maksas, kas nav pamatsumma. Moratorijs attiecas arī uz tiem aizdevumiem, ko bankas jau paguvušas pārskatīt pēc ārkārtas situācijas pasludināšanas. 

Pieteikties kredītsaistību labvēlībai uzņēmēji var internetbankā vai, sazinoties ar savu darījumu vadītāju.

Vairāk par uzņēmumu kredītsaistību labvēlības moratoriju var iepazīties šeit.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.