Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 04 02 - 17:20

Izvēli par pensiju 2. līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

Saeima 2. aprīlī ārkārtas sēdē pieņēma grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, nosakot, ka iedzīvotāji, pieprasot vecuma pensiju, līdz 2021. gada 30. novembrim varēs atlikt izvēli par pensiju 2. līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu. Tādējādi pensiju 2. līmeņa plānu dalībniekiem tiek dota iespēja sagaidīt finanšu tirgus un līdz ar to sava uzkrājuma atgūšanos no šī brīža lejupslīdes radītajām sekām.

SEB Life and Pension Baltic valdes locekle Kristīne Lomanovska: “Šajā laikā, kad visi esam satraukti par notiekošajiem procesiem valstī un pasaulē, šī ir tiešām pozitīva ziņa tiem, kuri plāno doties pensijā, un tādu ir ne mazums. Ja šīs izmaiņas nebūtu veiktas, diemžēl liela daļa no pensiju 2. līmeņa dalībniekiem saņemtu mazāku pensiju. Vēlos teikt paldies visiem kolēģiem un valsts amatpersonām, kas saprata, cik būtiski ir veikt šis izmaiņas.”

Kā zināms, pensiju 2. līmenī novirzītie līdzekļi (6% no bruto algas) tiek ieguldīti finanšu tirgos, un tā uzkrājuma vērtības izmaiņas ir atkarīgas no notikumiem pasaules ekonomikā. Ņemot vērā koronavīrusa izraisīto lejupslīdi finanšu tirgos visā pasaulē, šobrīd ilgtermiņa uzkrājumi piedzīvo vērtības kritumu.

Tie, kuriem līdz pensijai vēl tālu, var neraizēties, jo finanšu tirgi ir cikliski, un pēc kritumiem vienmēr seko kāpumi. Taču pašreizējā situācija var būt īpaši satraucoša tiem, kuri pensionēsies tuvākajā laikā. Līdzšinējā kārtība paredz, ka pensionējoties obligāti  jāizvēlas pensiju 2. līmeņa uzkrājumu pievienot pensiju 1. līmenim vai noslēgt Mūža pensijas apdrošināšanas polisi. Ja šobrīd, pensionējoties izvēlēsieties vienu no divām iespējām, kā saņemt pensiju 2. līmenī uzkrāto naudu, tad pensijā dosieties ļoti zemā tirgus brīdi un ar zemāku uzkrājumu.

Saskaņā ar grozījumiem, šo izvēli varēs atlikt līdz nākamā gada novembra beigām.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.