Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 12 20 - 18:45

SEB banka un FKTK ir vienojušās par uzraudzības izpētes pabeigšanu Latvijā

AS SEB banka un Latvijas finanšu sektora uzraugs Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir vienojušās pabeigt uzraudzības izpēti divās lietās: pārbaudes lietā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas ceturtās direktīvas (AML4) ieviešanu bankā 2017. gadā un  lietā par sadarbību ar vienu klientu, kas saistīta ar ES sankciju ievērošanu. SEB banka veiks administratīvā soda samaksu.

Izvērtējums, par kura esamību SEB Grupa minēja savā 3. ceturkšņa pārskatā, tika veikts kopš 2017. gada par laika periodu no 2016. gada septembra līdz 2017. gada septembrim, izvērtējumā tika iekļauta AML4 normatīvo aktu ieviešanas izpēte SEB bankā Latvijā. Izvērtējumā ir atsauces uz to, ka atsevišķos gadījumos pietiekamā apmērā bankā nebija gūta pārliecība vai nebija dokumentēts klienta patiesā labuma guvējs, kā arī pietiekamā apmērā un kvalitātē atsevišķos gadījumos banka nebija nodrošinājusi klientu saimniecisko darbību pamatojošu dokumentu iegūšanu. SEB banka sadarbībā ar FKTK strādāja pie darbības plāna, lai novērstu identificētās nepilnības. FKTK veiktajā novērtējumā secinājusi, ka iespējamība izmantot SEB banku Latvijā naudas atmazgāšanas mēģinājumiem ir zema. SEB banka Latvijā veiks administratīvā soda samaksu 672 684 eiro apmērā.

Tāpat pēc saziņas ar FKTK SEB banka identificēja un noziņoja vienu gadījumu saistībā ar Eiropas sankciju sarakstu. Cilvēciskas kļūdas dēļ bankas IT sistēmā bija ievadīta nepareiza informācija par klienta īpašnieku. Klients bija meitas uzņēmums ES sankciju sarakstos iekļautam uzņēmumam, mātes uzņēmuma iekļaušana ES sankciju sarakstā notika pēc tam, kad banka bija uzsākusi sadarbību ar meitas uzņēmumu. Incidenta rezultātā banka savlaicīgi nebija iesaldējusi sava klienta finanšu līdzekļus un klients bija veicis dažus maksājumus nelielā apjomā. Veiktie maksājumi bankā bija saistīti ar nodokļu nomaksu, telefona rēķina nomaksu, grāmatvedības pakalpojumu apmaksu un uzziņu pakalpojumiem. Kopējais klienta kontā ienākošo maksājumu apjoms, ko banka neapturēja, bija 592 eiro un izejošais maksājums - 712 eiro apmērā. SEB banka pārtrauca sadarbību ar šo klientu un ziņoja par situāciju FKTK, kā arī citām iesaistītajām uzraugošajām institūcijām. Attiecībā uz šo lietu SEB banka Latvijā veiks administratīvā soda samaksu 1 121 140 eiro apmērā.

SEB banka Latvijā turpinās stiprināt bankas procesus un sistēmas, lai ierobežotu jebkādus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mēģinājumus. Līdz ar parakstīto vienošanos, kā to paredz normatīvie akti, FKTK pabeidz izvērtēšanas procesu un administratīvo lietu.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.