Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 11 25 - 12:55

Finanšu nozares asociācijas vadītājas amatā darbu sākusi Sanita Bajāre

Šodien, 25. novembrī Finanšu nozares asociācijas vadītājas amatā darbu sākusi Sanita Bajāre, aģentūrai LETA pavēstīja asociācijā. Asociācijā arī norādīja, ka uz Finanšu nozares asociācijas vadītāja amatu kopā bija pieteikušies vai tika uzrunāti 20 kandidāti. Atlases procesu veica personāla atlases kompānija "Amrop".

"Par Bajāres kandidatūru balsoja vairākums Finanšu nozares padomes locekļu, atbalstot Bajāri šim nozarei svarīgajam amatam. Finanšu nozares asociācija ir nozīmīgs sarunu partneris valdībai, parlamentam, uzņēmēju organizācijām, kā arī citām organizācijām, un mums kā asociācijai vienmēr ir bijis svarīgi būt novērtētam un konstruktīvam sarunu partnerim, līdz ar to ar Bajāres pievienošanos turpināsim iesākto dialogu, lai stiprinātu gan finanšu sektora lomu valsts mērogā, gan arī palīdzot stiprināt finanšu sektora un valsts kopējo cīņu pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mēģinājumiem," pauda Finanšu nozares asociācijas padomes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Bajāre no 2005. līdz 2011.gadam bija Finanšu ministrijas eiro projekta vadītāja, savukārt no 2011. līdz 2014.gadam - ministrijas valsts sekretāre. No 2012. līdz 2014. gadam Bajāre bija arī Eiropas Investīciju bankas padomē, bet no 2014. līdz 2016.gadam viņa strādāja vadošā pozīcijā Pasaules Bankā. Savukārt no 2016. līdz 2018. gadam Bajāre bija atbildīga par uzņēmumu apkalpošanu bankā "Citadele".

"Uzskatu, ka mana pieredze un zināšanas būs būtiskas, palīdzot asociācijas biedriem ieviest ilgtspējīgus darbības modeļus un aktīvi realizējot tehnoloģiju attīstības projektus, kā arī virzot nepieciešamā regulējuma aktualizēšanu ilgtspējīgas finansēšanas un investīciju jomās. Mana pieredze, koordinējot Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmu sadarbībā ar starptautiskiem aizdevējiem un vadot eiro ieviešanas projektu, dod man pamatu pārliecībai, ka jebkurš, pat ļoti vērienīgs projekts, var tikt ieviests norādītajā laikā, budžetā un kvalitātē, ja iesaistītās puses sadarbojas un vienoti izprot mērķa sasniegšanas būtiskumu. Šobrīd mūsu priekšā ir izaicinājums saistībā ar "Moneyval" novērtējumu, un es darīšu visu iespējamo, lai mēs radītu pārliecību starptautiskajiem partneriem par Latvijas mērķi veikt nepieciešamās pārmaiņas. Gadi, kurus esmu nodzīvojusi ārpus Latvijas, ļauj man secināt, ka jau šobrīd Latvijas finanšu nozare pakalpojumu klāsta, kvalitātes un sniegšanas ātruma ziņā ir priekšā daudzām attīstītām valstīm," atzīmēja Bajāre.

Pēc asociācijā minētā, Bajāres galvenās prioritātes jaunajā amatā būs kopā ar asociācijas komandu realizēt 2020.gada plānu, kurā būtiskākie uzsvari ir turpmāks darbs pie ilgtspējīgas kreditēšanas nodrošināšanas, kā arī finanšu noziegumu apkarošana caur noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas ierobežošanu, sadarbojoties ar Finanšu izlūkošanas dienestu, Valsts ieņēmumu dienestu un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, tāpat arī digitālo prasmju un digitālās drošības veicināšana kopā ar asociācijas biedriem un citiem partneriem.

Finanšu nozares asociācija ir sabiedriskā organizācija, kas pārstāv Latvijas finanšu nozari nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Tā apvieno ne vien Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles, bet arī finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumus, jau pieredzējušus tehnoloģiju uzņēmumus un saistīto nozaru uzņēmumus. Šobrīd Finanšu nozares asociācija apvieno 33 finanšu nozares uzņēmumus un darbojas saskaņā ar biedru sapulces apstiprinātiem statūtiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka šogad jūnija beigās Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētājas amatu atstāja Sanda Liepiņa.

Tāpat ziņots, ka Bajāres vārds šoruden izskanēja saistībā ar viņas iespējamu kandidēšanu uz Latvijas Bankas prezidenta amatu - vairākām koalīcijas partijām sākot tikšanās ar potenciālajiem Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātiem, bija minēta arī Bajāre.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.