Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 09 23 - 12:30

SEB banka finansē SIA “Nornieki” pirmās gaļas kazu fermas būvniecībā Baltijas valstīs

AS “SEB banka” izsniegusi finansējumu 150 tūkstoši eiro apmērā SIA “Nornieki”, kas Latvijā nodarbojas ar strausu audzēšanu. Saņemto finansējumu uzņēmums plāno izmantot sava jaunā uzņēmējdarbības virziena attīstīšanai – pirmās gaļas kazu fermas būvniecībai Baltijas valstīs. SEB banka finansējumu piešķīrusi uz septiņiem gadiem.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: “Neskatoties uz to, ka globālās ekonomikas izaugsme ir kļuvusi lēnākā, atstājot ietekmi arī uz Latvijas tautsaimniecības attīstību, ir virkne jaunu uzņēmējdarbības virzienu, kurus attīstīt. SIA “Nornieki” ir viens no tiem uzņēmumiem, kuri sevi ir pierādījuši tādas specifiskas nozares attīstībā kā strausu audzēšanā. Līdz ar to likumsakarīgi, ka uzņēmums vēlas attīstīties tālāk, un mēs kā banka esam gandarīti sniegt atbalstu, lai tas būtu iespējams.”

SIA “Nornieki” līdz nākamajai ziemai plāno pabeigt 780m2 lielo fermu, kurā audzēs 300 kazu ganāmpulku. Šobrīd uzņēmuma saimniecībā ir 120 liels kazu ganāmpulks. Pēc būvniecības pabeigšanas saimniecība varēs atgūt 40% projekta attiecināmo izmaksu, jo papildus SEB bankas finansējumam piesaistīts ir arī Eiropas Savienības līdzfinansējums un finanšu institūcijas “ALTUM” garantija.

SIA “Nornieki” vēl šajā rudenī plāno piesaistīti papildu finansējumu no Eiropas Savienības līdzekļiem, lai iespējami vairāk mehanizēt darbus jaunajā fermā. 

Gaļas kazu ferma

SIA “Nornieki” vadītāja Anda Šīmane: “Latvijā par gaļas kazu audzēšanu zina ļoti maz cilvēku, neskatoties uz to, mums jau ir pieprasījums ar regulārām piegādēm no dažādiem restorāniem Latvijā. Uzsākt plašāk attīstīt šo uzņēmējdarbības virzienu ir izaicinājums ne tikai mums, bet arī  mūsu sadarbības partneriem. Līdz ar to esam pateicīgi par SEB bankas finansējumu un finanšu attīstības institūcijas “ALTUM” garantiju.”

SIA “Nornieki” savu darbību uzsāka 2005. gadā, un šobrīd uzņēmums ir kļuvis par lielāko strausu fermu Latvijā, kura specializējas uz gaļas ražošanu un piegādi. Pirms četriem gadiem paralēli strausu audzēšanai uzņēmums uzsāka gaļas kazu audzēšanu.  Latvijā Ekonomiski aktīvas kazu audzētāju saimniecības ir vien aptuveni 20, no kurām SIA “Nornieki”, pēc būvniecības darbu pabeigšanas, būs lielākā.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.