Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 08 15 - 11:00

Baltijas valstīs ievieš vienotu nereģistrējamo līzinga objektu tiešsaistes datu bāzi, lai cīnītos ar krāpniekiem

Latvijas līzinga asociācijas biedri, tostarp arī SEB līzings, sadarbībā kolēģiem Igaunijā un Lietuvā ieviesuši vienotu nereģistrējamo līzinga objektu tiešsaistes datu bāzi, kuras mērķis ir novērst dubultās finansēšanas iespēju – viena un tā paša objekta finansēšanu vairākās līzinga kompānijās vienlaicīgi.

SEB līzinga vadītāja Jeļena Gavrilova:

”Iedvesmojoties no kolēģiem Igaunijā, kuri šādu datu bāzi izmanto  jau vairākus gadus, sadarbībā ar Līzinga devēju asociāciju un tās biedriem nolēmām šādu praksi ieviest arī Latvijā, kas ilgtermiņā samazinās vai pilnībā izslēgs krāpnieciskos darījumus nereģistrēto objektu segmentā Baltijas valstīs.” Par nereģistrējamo objektu tiek dēvēts līzinga objekts, ko nav iespējams identificēt Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras reģistros.

“Mums, kā līzinga devējiem, pastāv risks nofinansēt vienu un to pašu objektu atkārtoti, jo iepriekš nav bijusi kopēja datu bāze vai sistēma, kur tiktu apkopoti līdzīgi darījumi no citām līzinga kompānijām. Tas nozīmē, ka arī iepriekš mums ir bijušas  ierobežotas iespējas pārliecināties par objekta īpašumtiesībām. Šādas datu bāzes ieviešana gan īstermiņā, gan ilgtermiņā palīdzēs darījuma vadītājiem labāk izskatīt un pieņemt lēmumu par finansējuma izsniegšanu. Tāpat jāpiebilst, ka ne vienmēr dubultais finansējums tiek izmantots krāpnieciskos nolūkos.  Lielos un starptautiskos uzņēmumos, kuri tiek pārstāvēti visā Baltijas tirgū, kā rāda prakse, bieži vien ir liels līzinga objektu skaits, kas kāda neuzmanības dēļ tiek finansēts atkārtoti,” skaidro Jeļena Gavrilova.

Ieviešanas brīdī, 15. jūlijā, tiešsaistes datu bāzē bija ap 35 000 dažādu veidu  nereģistrējamu aktīvu vienību, kā piemēram, dažāda veida uzkarināmā lauksaimniecības tehnika, ekskavatori, medicīnas, poligrāfijas un metālapstrādes iekārtas u.c. Pēc visu līzinga sabiedrību aktīvu ievadīšanas datu bāzē, paredzamais vienību skaits varētu sasniegt ap 100 000.

Turpmāk, pirms darījuma noslēgšanas ar klientu, katrai līzinga kompānijai būs iespēja tiešsaistē pārbaudīt, vai konkrētais objekts jau nav finansēts kādā citā līzinga kompānijā kādā no Baltijas valstīm.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.