Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 07 26 - 10:35

800 miljoni eiro - SEB pārvaldītā pensiju 2. un 3. līmeņa aktīvi Baltijā, kas ieguldīti atbilstoši augstākajiem atbildības standartiem

Lai veicinātu ilgtspējīgas investīciju iespējas Baltijas valstīs, SEB Life un SEB dzīvības apdrošināšanas mērķis ir novirzīt vairāk investīciju ētiskiem, zaļiem un ilgtspējīgiem ieguldījumiem. SEB tiecas ievērot atbildīgas ieguldīšanas principus, atbalstīt ilgtspējīgus uzņēmumus visā pasaulē un Baltijas valstīs, kā arī izvairīties no tādām iniciatīvām, kuras apdraud vidi vai sociālo labklājību.

Jānis Rozenfelds, SEB Investment Management valdes priekšsēdētājs:

“Runājot par SEB Investment Management pārvaldītā otrā un trešā pensiju līmeņa investīciju portfeli, redzam, ka šobrīd iedzīvotāji Baltijas valstīs ir ieguldījuši vairāk nekā 800 miljonus eiro aktīvos, kas atbilst SEB noteiktajiem augstākajiem atbildības standartiem. Latvijā šīs investīcijas veido 284 miljonus eiro, Igaunijā - 380 miljonus eiro un Lietuvā - 200 miljonus eiro. Tas nozīmē, ka SEB klienti palīdz veidot pasauli labāku.

Jāatzīst, ka visā pasaulē vērojama arvien lielāka virzība uz atbalstu ilgtspējīgiem uzņēmumiem, t.i., tādiem uzņēmumiem, kuru darbības nepiesārņo vidi vai neveicina klimata pārmaiņas, kuri ievēro darba tiesību un cilvēktiesību normas, kā arī nav iesaistīti kukuļošanā un korupcijā. Mūsu mērķis ir sniegt pārliecību cilvēkiem, kuri veido pensijas uzkrājumus, ka viņu ienākumi no ieguldījumiem netiks gūti uz nākamo paaudžu rēķina. Saskaņā ar mūsu ieguldīšanas politiku, mēs pievēršam pastiprinātu uzmanību uzņēmumiem, kuros veicam ieguldījumus, un izvairāmies no investīcijām, kuras apdraud vidi vai sabiedrību. Mūsu mērķis ir sniegt lielāku atbalstu tādām iniciatīvām, kuras atbilst ilgtspējīgas attīstības standartiem.”

Lai nepieļautu neētiskus un vidi apdraudošus ieguldījumus, SEB investīciju fondu izvēlē balstās uz ANO atbildīgas ieguldīšanas principiem (UN PRI). Tie nosaka ieguldīšanas iespēju diversificēšanu, kā arī dod pašreizējiem un nākotnes pensiju uzkrājumu veidotājiem pārliecību, ka atdeve no ieguldījumiem netiks gūta uz neatjaunojamo resursu rēķina vai neradīs problēmas sabiedrībai.

Atbildīgas ieguldīšanas pamatā ir trīs vispārīgi principi:

 • neatbilstošu uzņēmumu, kuri piesārņo vidi vai apdraud sabiedrības labklājību izslēgšana;
 • priekšrokas došana ilgtspējīgai un videi draudzīgai uzņēmējdarbībai;
 • ilgtspējīgu pārmaiņu veicināšana uzņēmumos no akcionāru un vadības puses.

Ja vēlaties uzzināt papildu informāciju par SEB grupas Atbildīgas ieguldīšanas politiku, lūdzu, apmeklējiet šo tīmekļa vietni.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.