Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 07 12 - 11:20

SEB: 2019. gada pirmajā pusgadā klientu noguldījumi palielinājušies par 20%, no jauna piešķirtais finansējums privātpersonām mājokļu kreditēšanai - par 21%

Pateicoties noturīgajam iekšzemes patēriņam, iedzīvotāju pozitīvajam noskaņojumam un mājsaimniecību reālo ienākumu pieaugumam, pirmajā pusgadā SEB bankā vērojams būtisks privātpersonu noguldījumu apjoma un piešķirtā finansējuma mājokļu kreditēšanai pieaugums.

Šī gada 6 mēnešos SEB banka piešķīrusi aizdevumus par kopējo sumu 279 miljoni eiro, no kuriem 77 miljoni eiro izsniegti tieši privātpersonām mājokļu iegādei un remontam. Turklāt par 12% ir pieauguši privātpersonu noguldījumi SEB bankā, kā rezultātā kopējais noguldījumu apjoms bankā, noslēdzoties pusgadam, sasniedza 2,9 miljardus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā šajā pašā periodā pirms gada.

Noslēdzoties šī gada pirmajam pusgadam, SEB grupas Latvijā peļņu veido 23,4 miljoni eiro.

Ieva Tetere, SEB bankas valdes priekšsēdētāja:
“Pirmais pusgads ir bijis ar iespējām un izaicinājumiem bagāts. Runājot par iespējām, lai arī ekonomiskā izaugsme palēninās, pateicoties noturīgajam iekšzemes patēriņam, ekonomikas perspektīvas pirmajā pusgadā joprojām saglabājās pozitīvas. Iedzīvotāju pozitīvais noskaņojums un mājsaimniecību reālo ienākumu palielināšanās ir sekmējusi privātpersonu aktivitāti, kā rezultātā mūsu bankas no jauna piešķirtais finansējums privātpersonām mājokļu kreditēšanai pieaudzis par 21%. Kopējais kredītportfelis šī gada jūnija beigās bija 3 miljardi eiro, kas ir par 9% vairāk nekā 2018. gada pirmā pusgada beigās. Patīkami redzēt klientu uzticību bankai, ko apliecina kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā, kas jūnija beigās sasniedza 2,9 miljardus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā pirms gada (2018. gada jūnija beigās).

Taču netrūka arī izaicinājumu. Valsts mērogā Latviju vērtēja starptautiskie eksperti, aktualizējot tēmas par caurspīdīgāku valsts pārvaldi, nodokļu un ekonomiskās vides sakārtošanu, kopīgo cīņu pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Ņemot vērā banku uzraudzību, šīs tēmas bija prioritāras arī mūsu ikdienā, tanī skaitā, piedaloties Eiropas komisijas rīkotajā paneļdiskusijā par banku lomu ilgtspējīga finansējuma nodrošināšanā, kā arī tiekoties ar investoriem, valsts institūcijām, žurnālistiem un nevalstiskajām organizācijām. Esam aktīvi strādājuši, lai veidotu sabiedrisko un ekonomisko vidi mums apkārt arvien labāku – aprīlī SEB banka un SEB Global Services pievienojās Dažādības hartai, kopā ar Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un Bufalo Universitāti (ASV) uzsākām jaunas informācijas tehnoloģiju (IT) izcilības studiju programmas izveidi, SEB Inovāciju centrā diskutējām par “Korporatīvo pārvaldību un tās ietekmi uz uzņēmumu spēju aizņemties”.

Gribētos domāt, ka augstāk minētie darbi ir tikai daļa no faktoriem, kas sekmēja augstāko novērtējumu Latvijas Ilgtspējas indeksā, ierindojot SEB banku Platīna kategorijā jau trešo gadu pēc kārtas, jo ikdienā turpinājām ilgstošo un pastāvīgo darbu, lai uzlabotu banku sektora biznesa vidi, strādātu pie jauna ilgtspējīga produktu klāsta izveides klientiem un stiprinātu sadarbību ar jauniešiem un uzņēmējiem. Te jāpiemin ZZ čempionātu maijā, kur klātienē uzrunājām vairāk nekā 15 tūkstošus jauniešus ar finanšu pratības virtuālās realitātes spēli, mudinot nopietni izturēties pret naudu. Jūnija sākumā noslēdzām Izaugsmes programmas trešo ciklu , kur 15 uzņēmumi prezentēja savas biznesa idejas, sākot ar digitāliem risinājumiem optisko briļļu iegādei neklātienē līdz vairumtirdzniecībai un celtniecībai. Esam gandarīti, ka spējam atbalstīt uzņēmēju idejas un esam daļa no izaugsmes.

Turpinot par izaicinājumiem, lielākais izaicinājums bankā pirmajā pusgadā bija saistīts ar kodu karšu nomaiņu. Paldies klientiem par atsaucību, kā rezultātā 100 tūkstošiem klientu izdevies pāriet uz drošajiem autorizēšanās rīkiem un šobrīd vairs tikai 15 tūkstoši klienti izmanto kodu kartes kā autorizācijas līdzekli.

Tāpat jāpiemin pikšķerēšanas jeb tā dēvētā “phishing” gadījumi, kas pēdējā laikā bija novēroti visā Baltijā, mēģinot no iedzīvotājiem izkrāpt naudu. Ņemot vērā, ka krāpnieku izdomai nav robežu un visticamāk datu drošības tēma būs aktuāla arī turpmāk, izmantojām iespēju klientiem skaidrot datu drošību un nepieciešamo rūpību, lietojot savus autorizācijas un identifikācijas līdzekļus.

Johans Torgebijs, SEB grupas prezidents un valdes priekšsēdētājs:
"SEB grupas darbības rezultāts 2019. gada otrajā ceturksnī veido 6,1 miljardu SEK un kapitāla atdeve  13,9%. Pateicoties SEB grupas diferenciētajam biznesa darbības modelim un klientu aktivtātei korporatīvajā un privātpersonu segmentā, otrajā ceturksnī būtiski palielinājās SEB grupas kreditēšanas apjomi. Pamatdarbības peļņa, salīdzinājumā ar pirmo ceturksni, šogad palielinājās par 4%. Mūsu bizness ir stabils un finansiāli jaudīgs, lai atbalstītu mūsu klientu virzību uz priekšu.".

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2019. gada pirmajā pusgadā:

 • SEB grupas Latvijā ieņēmumi 6 mēnešos sasnieguši 54,6 miljonus eiro, par 9% vairāk nekā 2018. gada pirmajā pusgadā;
 • izmaksas bija 24,3 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā atbilstošā periodā 2018. gadā;
 • peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 30,3 miljonus eiro, par 16% vairāk nekā 2018. gada janvārī - jūnijā;
 • laika posmā no 1. janvāra līdz 30. jūnijam izveidoti uzkrājumi 6,5 miljonu eiro apmērā;
 • pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2019. gada 6 mēnešos sasniegusi 23,4 miljonus eiro, par 14% mazāk nekā 2018. gada attiecīgajā periodā;
 • kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2019. gada 30. jūnijā bija 2,9 miljardi eiro, kas par 20% pārsniedz noguldījumu apjomu 2018. gada jūnija beigās;
 • kopējais kredītportfelis 2019. gada jūnija beigās bija 3 miljardi eiro, t.i. par 9% vairāk nekā 2018. gada pirmā pusgada beigās;
 • kapitāls un rezerves 2019. gada 30. jūnijā bija 364,5 miljoni eiro;
 • aktīvu apjoms, noslēdzoties 2019. gada jūnijam, bija 3,8 miljardi eiro, kas ir par 15% vairāk nekā 2018. gada jūnija beigās.

2019. gada pirmajā pusgadā saņemtās atzinības un apbalvojumi:

 • Ilgtspējas indeksa Platīna kategorijā SEB banka saņem augstāko novērtējumu savā vēsturē – 96,4%.
 • SEB banka saņem statusu "Ģimenei draudzīgi".
 • Global Finance atzinis SEB bankas vērtspapīru turēšanas pakalpojumus par labākajiem Latvijā.
 • Euromoney atzinis SEB – par labāko banku Latvijā.
 • Personāla atlases kompānija “CV Online”, godinot Latvijas labākos darba devējus, ierindojusi SEB banku godpilnajā 2. vietā.
 • Starptautiskais finanšu izdevums Global Finance jau piekto reizi atzinis SEB banku par labāko banku Latvijā 2019. gadā.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.