Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 04 30 - 13:40

SEB: 2019. gada pirmajā ceturksnī klientu peļņa no uzkrājumiem pārsniedz bankas peļņu

SEB grupa Latvijā šī gada pirmos trīs mēnešus noslēgusi ar 14 miljonu eiro peļņu, savukārt klientu peļņa no ieguldījumiem pensiju 2. un 3. līmeņa plānos un investīciju portfeļos sasniegusi 62,6 miljonus eiro.

SEB pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku peļņa 2019. gada 1. ceturkšņa laikā bija 49 miljoni eiro, savukārt uzkrājums vidēji uz vienu SEB pensiju 2. līmeņa dalībnieku ceturkšņa laikā pieaudzis par 270 eiro. SEB pensiju 3. līmeņa plānu dalībnieku peļņa 2019. gada pirmajos trīs mēnešos bija 8 miljoni eiro. SEB Investment Management, pārvaldot institucionālo klientu investīciju portfeļus, izdevies janvārī – martā klientiem nodrošināt peļņu 5.6 miljonu eiro apmērā. Kopumā SEB Investment Management pārvaldīšanā esošie aktīvi 2019. gada 1. ceturkšņa beigās sasniedza gandrīz 1.5 miljardus eiro, no tiem 1.1 miljardu eiro veido pensiju 2. un 3. līmeņa aktīvi.

Gada sākums bijis veiksmīgs arī finansējuma nodrošināšanā. Pateicoties lielajai iedzīvotāju aktivitātei un interesei par iespējām saņemt aizdevumu sava mājokļa iegādei vai remontam, šī gada pirmajā ceturksnī SEB bankā izsniegts viens no lielākajiem jaunā finansējuma apjomiem pēdējo 2 gadu laikā - 38.7 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

SEB banku par savu finanšu partneri pirmajā ceturksnī izvēlējušies vairāk nekā 4500 jaunu klientu, palielinot aktīvo klientu skaitu līdz 411 000 – aptuveni 383 000 no tiem ir privātpersonas un 28 000 – mazie un vidējie uzņēmumi.

Ieva Tetere, SEB bankas valdes priekšsēdētāja:

“Pirmais ceturksnis iesācies ļoti aktīvi - sākot ar finanšu tirgus uzraudzības jautājumiem, fokusu uz darbībām noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā, un beidzot ar kodu karšu nomaiņu, kas ir svarīgs gan mums, gan klientiem. Mums Latvijā šogad kodu karšu nomaiņa ir viens no sarežģītākajiem projektiem, kur jāiesaista liels klientu skaits.

Neraugoties uz to, ka publiskās diskusijas par naudas atmazgāšanas apkarošanu ir ietekmējušas Latvijas finanšu sektoru kopumā, esmu pārliecināta, ka šī joma tuvākajā laikā gūs lielāku fokusu labas valsts pārvaldības un biznesa ilgtspējas kontekstā. Mums kā bankai ir svarīgi, lai Latvija būtu sakārtota vieta sabiedrībai un uzņēmējiem, tāpēc arī pati labprāt piedalos diskusijās par šiem jautājumiem gan ar klientiem, gan valsts pārvaldē, gan pavisam nesen notikušajā Eiropas Komisijas konferencēs Briselē, Vīnē un Slovākijā

Šobrīd, kad aktuāls ir kodu karšu aizvietošanas jautājums, piedāvājam klientiem Latvijā unikālu pakalpojumu – mobilo filiāli, kura sniedz iespēju nodrošināt bankas pakalpojumus jebkurā vietā - klientiem tajā pilsētās, kur nav filiāles telpas ikdienā, arī pašvaldību un NVO telpās. Ļoti vērtīgi gan mums pašiem, gan klientiem bija nesen mūsu mobilās filiāles komandas viesošanās Latvijas nedzirdīgo savienībā, tāpat arī strādājam ar Latvijas neredzīgo biedrību. Papildu tam, ar mērķi ne tikai popularizēt bezkontakta karšu lietošanu, bet arī skaidrot ar drošību saistītos jautājumus, uzsākām ar Mastercard un Finanšu nozares asociāciju kopīgu izglītojošo projektu par bezkontakta kartēm “Pīk un gatavs.”

Svarīga un uz nākotnes finanšu pratību vērsta ir mūsu dalība “E-prasmju nedēļā”, jau trešo gadu aicinot skolas ciemos uz banku, kur stāstam gan par digitalizāciju, gan finansēm, gan ekonomiku, gan arī piedaloties dažādos valsts rīkotajos diskusiju forumos par šo tēmu. Pērn šo iespēju izmantoja gandrīz 200 skolēnu. Ar mērķi iedot vērtīgu saturu arī skolotājiem, martā SEB Inovāciju centrā rīkojām semināru skolotājiem “Ekonomika. Digitalizācija. Inovācijas”, kas pulcēja ap 50 vecāko klašu audzinātājus, ekonomikas skolotājus, karjeras konsultantus, kā arī skolu vadības un interešu izglītības pārstāvjus. Redzot dalībnieku atsauksmes, varu secināt, ka šādi pasākumi ir pieprasīti un mēs tos noteikti atkārtosim.

Lai sekmētu uzņēmējdarbību, šogad turpinām eAkadēmijas seminārus, kas pulcē dalībnkiekus, kuri savu ideju vēl tikai izauklē. Gandarījums, ka spējam sniegt noderīgu informāciju - kopš eAkadēmijas uzsākšanas,  info vietni apmeklējuši vairāk nekā 40 000 cilvēku. Savukārt, lai palīdzētu esošajiem uzņēmumiem sagatavoties straujai biznesa izaugsmei caur inovācijām un digitālajām tehnoloģijām, martā uzsākām jau trešo ciklu pērn veiksmīgi aizsāktajai Izaugsmes programmai, kas turpināsies līdz jūnijam.

Johans Torgebijs, SEB grupas prezidents un valdes priekšsēdētājs:

„Mūsu diversificētais pakalpojumu klāsts pagājušajā gadā ir nesis stabilus finanšu rezultātus. Redzam, ka klientu aktivitātes līmenis bijis stabils, neraugoties uz ekonomiskā cikla sezonālo lejupslīdi. Darbības peļņa 5,9 miljardu Zviedrijas kronu apmērā ir par 12 procentiem lielāka nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī. Mūsu spēcīgā kapitāla pietiekamības pozīcija apvienojumā ar augstu likviditāti, nodrošina finanšu stabilitāti, kas nepieciešama, lai sniegtu atbalstu mūsu klientiem.”

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2019. gada pirmajā ceturksnī:

 • SEB grupas Latvijā ieņēmumi sasnieguši 27,1 miljonus eiro, par 14% vairāk nekā 2018. gada pirmajā ceturksnī;
 • izmaksas bija 11,8 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā atbilstošā periodā 2018. gadā;
 • peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 15,3 miljonus eiro, par 25% vairāk nekā 2018. gada janvārī - martā;
 • laika posmā no 1. janvāra līdz 31. martam izveidoti uzkrājumi 1 miljona eiro apmērā;
 • pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2019. gada 3 mēnešos sasniegusi 14 miljonus eiro, par 1% vairāk nekā 2018. gada attiecīgajā periodā;
 • kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2019. gada 31. martā bija 2,87 miljardi eiro, kas par 18% pārsniedz noguldījumu apjomu 2018. gada marta beigās;
 • kopējais kredītportfelis 2019. gada marta beigās bija 3 miljardi eiro, t.i. par 11% vairāk nekā 2018. gada pirmā ceturkšņa beigās;
 • kapitāls un rezerves 2019. gada 31. martā bija 355,1 miljoni eiro;
 • aktīvu apjoms, noslēdzoties 2019. gada martam, bija 3,932 miljardi eiro.

2019. gada pirmajā ceturksnī saņemtās atzinības un apbalvojumi:

 • Personāla atlases kompānija “CV Online”, godinot Latvijas labākos darba devējus, ierindojusi SEB banku godpilnajā 2. vietā.
 • Starptautiskais finanšu izdevums Global Finance jau piekto reizi atzinis SEB banku par labāko banku Latvijā 2019. gadā.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.