Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 04 24 - 08:50

SEB Global Services pievienojas Latvijas biznesa pakalpojumu centru asociācijai

Lai stiprinātu starptautisko biznesa pakalpojumu centru lomu Latvijā tika dibināta nozares asociācija – Latvijas biznesa pakalpojumu centru nozares asociācija – Association of Business Service Leaders in Latvia (ABSL Latvija). Tās galvenais mērķis ir pārstāvēt Latvijā izvietoto biznesa pakalpojumu centru nozari, tās intereses un veikt kopīgas aktivitātes, kas stiprinās nozares nozīmīgumu. Asociācija ir dibināta, sadarbojoties ar līdzīgu starptautisku organizāciju Polijā.

“Attīstoties uzņēmējdarbības videi Latvijā, aizvien vairāk starptautisku organizāciju izvēlas veidot biznesa pakalpojuma centrus tieši šeit. Latvijā ir konkurētspējīga biznesa vide,  talantīgi  darbinieki, kuri veic plašas un profesionālas funkcijas, ērts ģeogrāfiskais novietojums, stabila un draudzīga ekonomika, kas ļauj sadarboties gan ar Rietumu, gan Austrumu reģioniem, piesaistīt investorus, radīt jaunas darba vietas. To redzam arī mūsu biedru vidū, kas vairākas gadus jau darbojas mūsu tirgū – pamatā pārstāvot ļoti lielas Eiropas un pasaules līmeņa organizācijas ražošanas, finanšu, IT un citu pakalpojumu jomās . Jāpiemin arī tas, ka starptautisko biznesa pakalpojumu centru sektors kā nozare Latvijā ir noteikta kā viena no ekonomikas attīstības prioritārajiem attīstības virzieniem.

Šobrīd Latvijā ir reģistrēti ap 50 starptautisko biznesu pakalpojumu centru, kur strādā vairāk kā 9 000 darbinieku. Kopējais apgrozījums 2018. gada nogalē ir sasniedzis jau 300 miljonu eiro. Ņemot vērā nozares  straujo attīstību, arī augstskolu absolventi un nozaru profesionāļi interesējas par darbu tieši starptautisko organizāciju biznesa pakalpojumu centros, ” sacīja ABSL Latvija valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

Šobrīd asociācijas biedros ir dažādu nozaru uzņēmumi, to skaitā ir –  SEB AB Rīgas filiāle, DNB Bank ASA Latvijas filiāle, EVRY Latvia, Cabot Latvia, Cognizant GB Limited filiāle Latvijā, Circle K Business Centre.

Asociācijas dibināšanas pasākumā piedalījās arī Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, kurš uzrunas laikā uzsvēra nozares attīstības nozīmi Latvijā, kā arī novēlēja asociācijas vadībai un biedriem veiksmi un panākumus nozares stiprināšanas aktivitātēs un veiksmīgu sadarbību ar partneriem.

Kā arī sveicēju pulkā bija Latvijas premjerministra padomnieks ekonomiskajos jautājumos Jānis Upenieks, LIAA Investīciju piesaistes nodaļas vadītājs Toms Stūrītis un citi nozares uzņēmumu pārstāvji, kā arī pārstāvji no ABSL Polija, lai dalītos ar zināšanām, kā tiek risināti nozares uzņēmumiem būtiski jautājumi Polijā. Pasākuma izskaņā notika arī asociācijas rīkota paneļdiskusija par biznesa pakalpojumu centru nozares attīstības plāniem Latvijā, kurā piedalījās valsts pārvaldes un biznesa sektora veidotāji.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.