Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 02 27 - 12:50

Līdz 15. martam norisināsies konkursa “SEB stipendija glezniecībā” izstāde LMA

No 2019. gada 21. februāra līdz 15. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā ir skatāma konkursa “SEB stipendija glezniecībā” izstāde “Vērtība”, kurā aplūkojami stipendiju konkursam iesniegtie mākslas darbi.

Konkursa izstādes tēma izvēlēta, lai mudinātu studentus vērtības jēdzienu aplūkot no dažādiem skatupunktiem, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un aicinot skatītāju uz sarunu.

“Kā kaut kas top par vērtību un kas ir vērtība? Vai par vērtībām jādomā kā par filozofisku pārdomu priekšmetu vai arī vērtības nosaka cilvēka instinkti, sociālās intereses, sabiedrībā valdošās normas, vai arī vērtības ir pilnīgas un pašas nosaka visu pārējo? Vai māksla ir vērtība un kā vērtību sistēma ietekmē mākslas radīšanas procesus? Vērtību sistēmas ietekme uz personu ir ļoti sarežģīta un individuāla, tā caurauž un sakārto mūsu dzīvi,” uzsver LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja un izstādes koordinatore Inese Bauģe.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, bet izstādes apmeklētāji līdz iestādes noslēguma dienai varēs balsot par savu simpātiju. SEB bankas stipendijas laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs tiks paziņots 15. martā plkst. 17.

SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, kad par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere.

 

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.