Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 02 22 - 12:55

SEB banka aicina laicīgi aizvietot kodu karti, jauniešiem un senioriem kodu kalkulatori tiek piedāvāti bez maksas

SEB bankas klientiem autorizēties savā internetbankā un apstiprināt maksājumus ar kodu kartēm būs iespējams vien līdz septembra sākumam. Kodu karšu slēgšana notiek pakāpeniski – visi klienti, kuri šobrīd izmanto kodu kartes autorizācijai un darījumu apstiprināšanai, tiek individuāli uzrunāti par viņu kodu kartes derīguma termiņu un iespējām izvēlēties jaunu viņiem vispiemērotāko autorizācijas līdzekli – bezmaksas aplikāciju viedtālruņiem Smart-ID vai kodu kalkulatoru.

Kopš šī gada 8. janvāra SEB banka vairs neizsniedz un neatjauno kodu kartes, piedāvājot klientiem mūsdienīgus un vēl drošākus autorizācijas līdzekļus – bezmaksas aplikāciju viedierīcēm Smart-ID un kodu kalkulatorus. Šobrīd kodu kartes izmanto jau mazāk nekā trešdaļa SEB bankas klientu – pēdējā mēneša laikā kodu karšu lietotāju skaits samazinājies par 4%. Vienlaicīgi gan Smart-ID, gan kodu kalkulatoru lietotāju skaits pieaudzis par 6%. Savukārt salīdzinājumā ar 2018. gada sākumu kodu karšu lietotāju skaits sarucis par trešdaļu, bet Smart-ID lietotāju skaits pieaudzis par 35%.

“Pirmie kodu karšu ierobežojumi ES regulējuma ietvaros stājās spēkā jau 2017. gadā, kad bankām vajadzēja ieviest papildu drošības elementus vai kodu karšu izmantošanas limitus. Veicot tirgus izpēti, secinājām, ka vēlamies klientiem piedāvāt ērtāko un drošāko autorizācijas risinājumu – Smart-ID vai kodu kalkulatorus. Līdz ar to kopš 2017. gada jūnija SEB bankā ir ieviesti darījuma un dienas limiti maksājumiem, ko apstiprina ar kodu kartēm, bet tie būs spēkā līdz septembrim, kad kodu karšu lietošana tiks pilnībā pārtraukta.

Līdz septembra sākumam plānojam pakāpeniski pārtraukt kodu karšu izmantošanu, informējot klientus par viņu kodu kartes derīguma termiņu un piedāvājot citu viņiem piemērotāko autorizācijas līdzekli. Redzam, ka Smart-ID aplikācija ir ļoti pieprasīta – šobrīd to izmanto jau puse aktīvo internetbankas lietotāju, savukārt lejuplādēta vairāk kā 200 000 reižu. 2018. gada beigās Smart-ID saņēma augstāko elektroniskā paraksta sertifikātu QSCD (Qualified Signature Creation Device jeb kvalificētā paraksta izveides ierīce), kas nākotnē ļaus ar Smart-ID parakstīt elektroniskos dokumentus,” skaidro SEB bankas digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.

Tomēr, ja kādu iemeslu dēļ klienti nevar izmantot Smart-ID, viņi var izvēlēties kodu kalkulatoru. Šobrīd SEB bankas klientiem ir pieejami divu veidu kodu kalkulatori:

- inovatīvi un plānāki kodu kalkulatori, ko var viegli ievietot makā;
- lielāka izmēra kalkulatori ar pogām, ko ir vieglāk izmantot arī senioriem (kodu karšu nomaiņas laikā šiem kodu kalkulatoriem ir īpaša pazemināta cena).

Turklāt tuvākā laikā būs pieejami arī  liela izmēra ierīces ar lielāku ekrānu un pogām, kas paredzēti cilvēkiem ar vāju redzi un citām īpašām vajadzībām. Lielos kodu kalkulatorus ir plānots izplatīt, iesaistot biedrības un organizācijas, kas apvieno cilvēkus ar īpašām vajadzībām, lai ierīces sasniegtu tos, kuriem tās ir visnepieciešamākās.

Jaunieši līdz 17 gadiem (ieskaitot), kā arī klienti, kuri vecāki par 65 gadiem, līdz 1. septembrim var saņemt izvēlēto kodu kalkulatoru bez maksas.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.