Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 02 18 - 09:35

2018. gadā studentiem piešķirti 1517 kredīti ar valsts galvojumu

2018. gadā SEB banka studentiem piešķīrusi 1517 aizdevumus ar valsts galvojumu par 9,4 miljoniem eiro. No piešķirtajiem aizdevumiem 85% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 15% – studējošā kredīti ikdienas tēriņiem. Vidējā studiju kredīta summa pērn bija 6000 eiro, bet vidējā summa studējošā kredītam – nedaudz vairāk par 7000 eiro.

Arī šogad SEB banka ir vienīgā banka, kas piedāvā studentiem aizdevumus ar valsts galvojumu. Studentiem, kuri mācās klātienē vai neklātienē, ir iespēja pieteikties studiju kredītam, kas paredzēts mācību maksas segšanai. Turklāt klātienes studentiem ir iespēja pieteikties arī studējošā kredītam, kas paredzēts ikdienas tēriņiem. Šogad studējošā kredīta maksimāla summa ir 344 eiro mēnesī (kas, saskaņā ar MK noteikumiem, ir 80% no minimālas algas).

Pateicoties valsts galvojumam, students, kurš saņēmis kredītu mācību apmaksai, studiju laikā neatmaksā ne pamatsummu, ne procentus – aizdevuma atmaksa sākas tikai ar 12. mēnesi pēc augstskolas pabeigšanas. Savukārt studējošā kredīta saņēmējiem studiju laikā ir jāmaksā tikai procenti, bet pamatsummas atmaksa arī sākas ar 12. mēnesi pēc augstskolas pabeigšanas. Turklāt studentiem ir iespēja izmantot kredīta atmaksas atvieglojumus.

“Katru gadu Finanšu ministrija rīko izsoli uz tiesībām piešķirt studentiem kredītus ar valsts galvojumu. Bet pērn SEB banka saņēma šādas tiesības uz diviem gadiem. Līdz ar to arī šogad piedāvāsim jauniešiem visizdevīgāko aizdevumu studiju finansēšanai. Turklāt esam iesaistīti darba grupā, kura strādā, lai mainītu esošo kredītu piešķiršanas kārtību. Pašreizējā sistēma jau ir novecojusi un neatbilst mūsdienu dzīves ritmam un tehnoloģiju iespējām. Līdz ar to pērn uzsākts darbs pie jaunas sistēmas izstrādes, lai process būtu ātrāks un ērtāks. Turklāt, mūsu mērķis ir panākt, lai jauniešiem būtu plašākas iespējas saņemt finansējumu – lai procesā varētu būt iesaistītas vairākas bankas vienlaicīgi,” topošās pārmaiņas skaidro SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars.

2018. gadā visaktīvāk kredītiem ar valsts galvojumu pieteicās studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes. Apmēram 6% no piešķirtiem aizdevumiem bija kredīti, ko saņēmuši studenti, kuri aizbraukuši mācīties ārzemēs.

Šogad pieteikšanās kredītiem ar valsts galvojumiem tiks uzsākta 18. februārī. Lai saņemtu valsts galvotos kredītus, studentam sākumā jāvēršas savā izglītības iestādē, kur pieteikums tiek piereģistrēts un izvērtēts. Saņemot atbildi no izglītības iestādes, studentam un galvotājam jāiesniedz pieteikums SEB bankas internetbankā. Ja ne students, ne galvotājs nav SEB bankas klienti, viņiem sākumā būs jādodas uz filiāli noformēt internetbanku, lai tad attālināti varētu iesniegt pieteikumu. Pēc kredīta piešķiršanās internetbankā varēs arī parakstīt līgumu.

Līgumu par kredītu ar valsts vārdā sniegto galvojumu par pavasara semestra mācību maksas segšanu var noslēgt līdz šī gada 23. maijam, bet rudens semestra mācību maksas segšanai kredīta līgums būs jānoslēdz līdz šī gada decembra sākumam. Precīza informācija par pieteikšanās sākumu un līguma noslēgšanas termiņu tiks publicēta SEB bankas mājaslapā seb.lv/studentiem.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.