Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 01 30 - 12:30

2018. gadā klientu noguldījumi palielinājušies par 13%, kredītportfelis audzis par 11%

2018. gadā SEB banka piešķīrusi aizdevumus par kopējo summu 966 miljoni eiro, saglabājot stabilu finansējuma apjomu, kas līdzvērtīgs 2017. gadā piešķirtajam jaunajam finansējumam. Savukārt kopīgais SEB bankas kredītportfelis 2018. gada laikā ir audzis par 11%, ko sekmējusi lielo uzņēmumu aktivitāte un to investīcijas ilgtermiņa projektos. Tas apliecina, ka uzņēmējiem ir ticība un pārliecība par savu biznesu, kas, savukārt, ir priekšnosacījums Latvijas konkurētspējas stiprināšanai pasaules mērogā. 2018. gada 12 mēnešos SEB grupas Latvijā peļņa sasniegusi 48,8 miljonus eiro, kas ir par 19% vairāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Ieva Tetere, SEB bankas valdes priekšsēdētāja:

“2018. gads mums noteikti paliks atmiņā ar finanšu nozares pārmaiņām, kas radījis ļoti apjomīgu nepieciešamību aizstāvēt Latvijas reputāciju ārpus valsts robežām. Neraugoties uz satricinājumiem, uzskatu, ka gads ir palīdzējis bankas nozarei un valstij sakārtoties – atbrīvoties no neskaidras izcelsmes naudas, pievērst lielāku uzmanību naudas atmazgāšanas novēršanai un biznesa caurspīdībai.

Arī mēs paši turpināsim vēl aktīvāk pievērst uzmanību biznesa ilgtspējas nodrošināšanai – esam izvērtējuši un pieņēmuši vairākus būtiskus lēmumus, lai banka būtu caurredzama un  ilgtspējīga savā darbībā un domāšanā.
Pateicoties savai konsekventajai pieejai, atbalstot klientu mērķus, SEB kopējais kredītportfelis ir audzis par 11% -  2018. gada decembra beigās tas sasniedza 3 miljardus eiro.

Klienti – gan privātpersonas, gan uzņēmumi – ir bijuši aktīvi: 2018. gada 12 mēnešos kopīgais no jauna piešķirtais finansējuma apjoms veidoja 966 miljonus eiro. Juridiskām personām esam piešķīruši 774 miljonus eiro – no tiem 69% piešķirti lielajiem uzņēmumiemun 31% mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Gada nogalē plašāk izskanēja “Latvenergo” darījums – tas bija apjomīgākais darījums Latvijas finanšu sektorā vismaz pēdējo 10 gadu laikā. Esam gandarīti par “Latvenergo” koncerna izvēli piesaistīt SEB bankas finansējumu savu vērienīgo investīciju projektu realizēšanai. Taču arī privātpersonām gada laikā esam izsnieguši vairāk nekā 192 miljonus eiro mājokļu iegādei vai remontam, kā arī ikdienas patēriņa vajadzību finansēšanai. Tas ir līdzvērtīgs apjoms ar nelielu pieaugumu, ja salīdzina ar 2017. gadu.

Gada griezumā arī mūsu klientu skaits un darījumu apjoms ir ievērojami audzis. Klienti aizvien labprātāk izvēlas saņemt bankas pakalpojumu attālināti. Internetbanka piedāvā plašāku pakalpojumu klāstu, un klienti internetbankai pieslēdzas biežāk – 2018. gadā klienti pieslēdzās    31. 3 miljonus reižu, kas, salīdzinājumā ar 2017. gadu, ir par 23% vairāk.

Turklāt klienti novērtē Smart ID lietošanas ērtumu – gada beigās to izmantoja jau gandrīz 200 tūkstoši lietotāji, kas ir par 29% vairāk nekā 2017. gada beigās.

Esam attīstījuši arī mobilās lietotnes viedtālruņiem ne vien privātpersonām, bet arī uzņēmējiem. Decembra beigās kopējais mobilās lietotnes lietotāju skaits pārsniedza 100 000, no kuriem 57 000 aplikāciju lieto ikdienā aktīvi.

Esam sākuši klientiem piedāvāt arī videokonsultācijas, kas ļauj ietaupīt klientiem laiku un veikt finanšu darījumus viņiem ērtā laikā un vietā – līdz gada beigām videokonsultācijas bijām īstenojuši ar vairāk nekā 500 klientiem.  Tāpat jāpiemin, ka klienti arvien biežāk izmanto izdevību parakstīt dokumentus elektroniski – mēs redzam, ka decembra beigās SEB bankā digitāli bija parakstīti 40 000 dokumentu.”

Johans Torgebijs, SEB grupas prezidents un valdes priekšsēdētājs:

„Mūsu diversificētais pakalpojumu klāsts pagājušajā gadā ir nesis stabilus finanšu rezultātus, kur svarīgāko pienesumu devis lielo uzņēmumu apkalpošanas bizness. Redzam, ka klienti ir pratuši efektīvi izmantot ieilgušo ekonomiskā cikla brieduma fāzi.
Lielo uzņēmumu segmentā pieprasījums pēc tradicionālajiem ilgtermiņa aizdevumiem, kā arī konsultācijām un projektu finansēšanas turpināja pieaugt. Finanšu organizācijas pagājušā gada beigās kļuva aktīvākas, pieaugot tirgus svārstīgumam. Pieprasījums pēc finansējuma pieauga arī mazo un vidējo uzņēmumu segmentā gan Zviedrijā, gan arī Baltijas valstīs. Pateicoties augstākai klientu aktivitātei, ir pieauguši arī ienākumi no maksājumu apstrādes un maksājumu karšu apkalpošanas.”

 

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2018. gada 12 mēnešos:

• SEB grupas Latvijā ieņēmumi sasnieguši 102,9 miljonus eiro, par 5% vairāk nekā 2017. gada 12 mēnešos;
• izmaksas bija 49,7 miljoni eiro, kas ir līdzvērtīgs rādītājs 2017. gada 12 mēnešu sniegumam;
• peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 53,2 miljonus eiro, par 9% vairāk nekā 2017. gada janvārī - decembrī;
• laika posmā no 1. janvāra līdz 31. decembrim izveidoti uzkrājumi 3,8 miljonu eiro apmērā;
• pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2018. gada 12 mēnešos sasniegusi 48,8 miljonus eiro, par 19% vairāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā;
• kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2018. gada 31. decembrī bija 2,69 miljardi eiro, kas par 13% pārsniedz noguldījumu apjomu 2017. gada decembra beigās;
• kopējais kredītportfelis 2018. gada decembra beigās bija 3 miljardi eiro, t.i. par 11% vairāk nekā 2017. gada decembra beigās;
• kapitāls un rezerves 2018. gada 31. decembrī bija 387,1 miljoni eiro;
• aktīvu apjoms, noslēdzoties 2018. gada decembrim, bija 3,719 miljardi eiro.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.