Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 10 25 - 10:25

SEB banka: 9 mēnešos klientu noguldījumi palielinājušies par 7%, no jauna izsniegtā finansējuma apjoms pieaudzis par 8%

2018. gada deviņos mēnešos SEB banka piešķīrusi vairāk nekā 12 tūkstošus aizdevumus par kopējo summu 668 miljoni eiro, kas ir par 8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš. 530 miljoni eiro jeb 79% no piešķirtā finansējuma saņēmuši uzņēmumi. Privātpersonām piešķirtā finansējuma apjoms SEB bankā šī gada pirmajos deviņos mēnešos veido 138 miljonu eiro. Šī gada pirmajos deviņos mēnešos SEB grupas Latvijā peļņa veido 38,6 miljonus eiro, kas ir par 24% vairāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Ieva Tetere, SEB bankas vadītāja:

“Vēlos teikt paldies darbiniekiem, klientiem un sadarbības partneriem par veiksmīgi un pārdomāti aizvadītu šī gada trešo ceturksni. Ekonomikas izaugsme rada pozitīvu fonu arī finanšu pakalpojumu izmantošanai, savukārt par ekonomikas izaugsmi mums jāsaka paldies uzņēmējiem un citiem  pievienotās vērtības radītājiem. Jo lielāku uzmanību veltīsim intelektuālā potenciāla pārvēršanai precēs un pakalpojumos ar eksporta potenciālu, jo lielākas iespējas starptautiski pieejamā finansējuma un investīciju piesaistē.

Aktuālie Latvijas ekonomikas izaugsmes cipari priecē -  IKP otrajā ceturksnī palielinājies par 4.3%, bezdarbs samazinājies līdz 7.7%, inflācija mērena, eksports turpina augt. Vērojot jaunās valdības veidošanos, ļoti būtiski turpināt iesāktos darbus pie finanšu sektora uzraudzības darbiem, kā arī nodrošināt, lai ārvalstu partneri un organizācijas saņemtu tiem nepieciešamo informāciju par finanšu sektora uzraudzību Latvijā un mūsu valsts progresu, izmeklējot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mēģinājumus.

Esmu ļoti gandarīta par to, ko SEB banka Latvijā nodrošinājusi saviem klientiem un partneriem. Septembrī atklājām mūsu Inovāciju centru, kurā viesojušies jau vairāk nekā 1000 cilvēki ar konkrētu mērķi – mācīties un apgūt jaunas lietas. Septembrī izziņojām arī savu riska kapitāla finansējumu Baltijas finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem, esam saņēmuši jau pirmos pieteikumus.

Rudens ir bijis ražīgs ar virkni pasākumiem, kas veltīti mazajiem un vidējiem Latvijā strādājošiem uzņēmumiem. SEB bankas Izaugsmes programma, kas paredz 60 000 eiro investīciju uzņēmumu izaugsmes veicināšanai, pulcējusi nu jau otro 13 uzņēmēju grupu, kuri kopā ar savām komandām apgūst servisa dizaina, inovāciju, finansējuma piesaistes jaunākās tendences. Tiekamies ar uzņēmējiem Latvijas reģionos, lai izprastu viņu vajadzības biznesa izaugsmes vai nostiprināšanas nodrošināšanai.

Atbildīgi pieejam digitalizācijas attīstībai, lai tā palīdz mūsu klientu finanšu veikšanai. Esam ieviesuši mobilo filiāli – komandu, kas pēc uzņēmumu pieprasījuma gatavi būt tur, kur tuvumā nav mūsu filiāļu un palīdzēt uzņēmuma darbiniekiem ar aktuālajiem personīgo finanšu jautājumiem, mācot tos nākotnē risināt attālināti. Ir ieviesti vairāki papildinājumi mobilajā aplikācijā, arī šogad esam vienīgā banka, kas piešķir finansējumu ar valsts galvojumu studiju apmaksai.

Esam banka, kurai svarīgi, lai Latvija attīstās ilgtspējīgi – identificējam nepilnības, kas rodas neētisku darbību rezultātā, un atbildīgi tās novēršam.”

SEB grupas Latvijā finanšu rādītāji 2018. gada 9 mēnešos:

• SEB grupas Latvijā ieņēmumi sasnieguši 75,9 miljonus eiro, par 5% vairāk nekā 2017. gada 9 mēnešos;
izmaksas bija 35,5 miljoni eiro, kas ir par 1% vairāk nekā 2017. gada pirmajos 9 mēnešos;
peļņa pirms uzkrājumiem sasniedza 40,4 miljonus eiro, par 9% vairāk nekā 2017. gada janvārī - septembrī;
• laika posmā no 1. janvāra līdz 30. septembrim izveidoti uzkrājumi 1,96 miljonu eiro apmērā, pretstatā 898 tūkstošiem pagājušā gada janvārī – septembrī;
pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem 2018. gada pirmajos deviņos mēnešos sasniegusi 38,6 miljonus eiro, par 24% vairāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā;
• kopējais noguldījumu apjoms SEB bankā 2018. gada 30. septembrī bija 2,53 miljardi eiro, kas par 10% pārsniedz noguldījumu apjomu 2017. gada septembra beigās;
• kopējais kredītportfelis 2018. gada septembra beigās bija 2,85 miljardi eiro, t.i. par 9% vairāk nekā 2017. gada septembra beigās;
kapitāls un rezerves 2018. gada 30. septembrī bija 375,4 miljoni eiro;
aktīvu apjoms, noslēdzoties 2018. gada septembrim, bija 3,559 miljardi eiro.

Trešajā ceturksnī saņemtās atzinības, novērtējot bankas darbību dažādās jomās:

• "Global Finance" atzinis SEB internetbanku par labāko Latvijā Lasīt vairāk
• Euromoney: SEB – labākā banka Latvijā Lasīt vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.