Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 07 05 - 10:30

SEB finansē Groglass kapitāldaļu izpirkšanas darījumu

SEB banka kopā ar Eiropas tiešo aizdevumu fondu Kartesia ir finansējusi uzņēmuma Groglass kapitāldaļu izpirkšanu no investīciju fonda NCH Capital. Papildus Kartesia finansējumam, SEB banka šim mērķim ir piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 10 miljonu eiro apmērā un trīs miljonus eiro uzņēmuma apgrozāmajiem līdzekļiem.

Darījuma rezultātā par Groglass kapitāldaļu īpašniekiem ir kļuvuši uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs un citi Groglass vadības komandas locekļi.

Groglass valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kelbergs: “Ņemot vērā mūsu pieredzi sekmīgā sadarbībā ar NCH Capital, uzņēmuma vadības komanda līdzīgu sadarbības modeli saskata arī mūsu jaunajā investorā. Mūs pilnībā pārliecināja Kartesia atvērtība un stratēģiskais redzējums. Lielisku iespaidu atstāja arī SEB bankas komandas kompetence un profesionalitāte šī darījuma procesā, un mēs esam gandarīti par iespēju paplašināt šo sadarbību, lai turpinātu izaugsmi mūsu pamatbiznesa segmentos visā pasaulē.”

SEB bankas valdes loceklis Ints Krasts: “Groglass ir izcils piemērs, kā Latvijā uzkrātā zinātniskā pieredze tiek pārvērsta ražošanā ar augstu pievienoto vērtību, eksportspēju un pieprasījumu. Priecājamies par iespēju būt par šāda uzņēmuma finanšu partneri un atbalstīt tā vadības komandas ambīcijas pašiem kļūt par kompānijas saimniekiem. Groglass jau šobrīd ir savas tirgus nišas līderis Eiropā, bet mums ir pārliecība, ka jaunie akcionāri spēs sasniegt vēl augstākus mērķus – būtiski kāpināt biznesa apjomus, iekarot jaunus tirgus un izstrādāt jaunus produktus! Tāpat esam gandarīti, ka ar šo darījumu Latvijā ir ienācis vēl viens nopietns un profesionāls finanšu investors – Kartesia.”

Groglass pamatbizness ir stikla apstrāde ar pārklājumiem, kas novērš atspīdumu un būtiski uzlabo arī citas stikla īpašības. Groglass produktus izmanto mākslas darbu ierāmēšanā, elektronisko displeju (piemēram, televizoru, datoru) ražošanā, arhitektūras un dizaina risinājumiem un citur, kur nepieciešams “neredzamais stikls”. Lielākā daļa saražotās produkcijas tiek eksportēta uz vairāk nekā 45 pasaules valstīm, tostarp, Vāciju, Šveici, Nīderlandi, ASV, Franciju, Norvēģiju, Lielbritāniju un citām valstīm. Groglass tika izveidots 2004. gadā, bet 2017. gadā kompānijas apgrozījums pārsniedza 17 miljonus eiro.

Kartesia ir starptautiska investīciju kompānija, kuras pārvaldīto līdzekļu apjoms pārsniedz 1.34 miljardus eiro. Tā specializējas mazu un vidēja izmēra uzņēmumu finansēšanā, un kopš 2008. gada Kartesia ir investējusi vairāk nekā 100 uzņēmumos 16 Eiropas valstīs. Šis darījums ir pirmais Kartesia ieguldījums Baltijas valstīs.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.