Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 05 17 - 12:00

SEB bankas faktoringa portfelis pirmajā ceturksnī audzis par 41%

SEB bankas faktoringa pakalpojumus izmanto gan eksportējošie uzņēmumi, gan arī aizvien vairāk uzņēmumu, kas izvēlas savu piegādātāju iesniegto rēķinu finansēšanas risinājumus, lai efektīvāk vadītu savas finanšu plūsmas. Piegādātāju finansēšana ir izdevīgs risinājums gan pašam uzņēmumam, gan tā piegādātājiem. Bankai uzņemoties veikt rēķinu apmaksu, piegādātāji jau dažas dienas pēc rēķina iesniegšanas var saņemt samaksu savā kontā, savukārt uzņēmums rēķinu apmaksas termiņu var atlikt uz vēlāku laiku.

Šogad SEB banka jau noslēgusi vairākus desmitus faktoringa un piegādātāju ķēdes finansēšanas līgumus, kuru kopējā summa pārsniedz 27 miljonu eiro.

SEB bankas Naudas pārvaldības un tirdzniecības finansēšanas pārvaldes vadītājs Kristaps Strazds: “Kopējais Latvijas faktoringa tirgus apmērs ir pieaudzis lēnām, taču mums pēdējo gadu laikā ir izdevies audzēt klientu skaitu, kam mūsu piedāvātie faktoringa risinājumi palīdz nodrošināt ērtu apgrozāmā kapitāla finansēšanu. Esam izveidojuši vienu no spēcīgākajiem faktoringa kompetences centriem Latvijā, kas uzņēmumiem piedāvā gan standarta, gan individuālām vajadzībām pielāgotus risinājumus.”

Aizvien vairāk klienti izvēlas faktoringa risinājumus, jo tie neprasa papildus nodrošinājumu. Tāpat šis pakalpojums atbrīvo uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus, palīdz samazināt valūtu svārstību risku, kā arī ļauj uzlabot attiecības ar debitoriem, jo atliktais maksājums izrakstītajiem rēķiniem – var tikt noteikts 60, 90 vai pat vairāk dienu.

SEB bankas klientu, kas izmanto faktoringa pakalpojumus, lielākie eksporta tirgi 2017. gadā bija Dānija, Zviedrija un Lielbritānija, taču tie eksportē arī uz tādām valstīm kā Japāna, Austrālija, Jaunzēlande u.c.

Saskaņā ar Latvijas Līzinga devēju asociācijas datiem Latvijā 2017. gada beigās kopējais faktoringa tirgus apjoms sastādīja 152 miljonus eiro. Saskaņā ar starptautiskās faktoringa nozares organizācijas Factors Chain International (FCI) datiem, pasaulē 2016. gadā ar faktoringu saistīto kredītproduktu portfelis sastādīja 2.376 triljonus eiro, un 67% no tā atradās Eiropā.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.